graverko
05.02.08,14:34
Dobry den,
chcel by som sa spytat, ci niekto nevie, ako to vastne bolo s tym vstupom do II.piliera.
V dobe zavadzania som bol studentom (a aj po juni 2006 som bol studentom) a nieco sa spominalo, ze sa mozem rozhodnut do 3 tyzdnou po zamestnani sa.
Ja som na to nejako zabudol a do 2.piliera som sa neprihlasil.
Potom som nieco cital, ze ak si do 3 tyzdnou po zamestnani nevyberiem DSS, tak ma automaiky do nejakej pridelia.
Nedavno som sa bol pytat v socialnej poistovni, ci som vobec prihlaseny do 2.piliera a bolo mi povedane, ze nie som.
Tak teraz vobec neviem, na com som, lebo ma vsetci presviedcaju, ze tam musim byt.
Poradte mi prosim niekto.
Mam sa ist ete raz opytat do socialnej, ci su si tym isty???

Dakujem za odpovede.
Aljok
05.02.08,13:41
veronikasad
05.02.08,13:42
Ak si počas štúdia pracoval na pracovnú zmluvu, bol si prihlásený do SP. Do 30.6.2006 si mohol ako študent dobrovolne vstúpiť do II. piliera.
Či si v II. pilieri, ti povedia len na sociálnej poisťovni, pretože ak si si sám nevybral po nástupe do prvého zamestnania po skončení štúdia DSS, pridelila ti ju SP (?).
Problém môže byť aj v tom, že si niekde počas štúdia brigádoval na dohodu a zamestnávateľ nesprávne označil registračný list a soc.poisťovni ťa evidujú, že si už bol prihlásený na soc.poistenie.
Na teba sa potom povinný vstup do II. piliera nevzťahuje.

------
Veronika
Ofélia
05.02.08,14:08
Ak by bol v II pilieri určite by mu prišiel z DSS akceptačný alebo vyradzujuci list.
graverko
05.02.08,18:51
Ak mi teda neprisiel ziadny doklad o tom, ze som zaradeny do 2.piliera, tak tam nie som?

Dnes som dostal taku informaciu, ze kedze robim v inom meste (aj kraji) ako byvam, tak mozno o mne maju info v soc. poistovni v meste kde pracujem. Ale aj tak sa mi nechce verit, ze by nemali nejaku centralnu databazu.
Ofélia
06.02.08,10:21
Pokiaľ vám neprišiel žiadny doklad / akceptačný list tak tam určite nieste, aj keby vás nejaká DSS vyradila teda neakceptovala by vám zapojenie do DSS tak aj tak by vám prišiel domov nejaký list .

Musíte sa spýtať zamestnávateľa do ktorej SP teda v ktorom meste vás prihlásil ! ( s tade máte aj PN), tam vám určite povedia či ste sporiteľ alebo nie :), ale musíte tam ísť osobne
VladoaKatka
06.02.08,10:37
Nedostávajú sporitelia II.-ho piliera aj výpisy z ich účtu?
Pokiaľ mám správne informácie Allianz posiela.
Zuzka10
06.02.08,10:44
Posiela, ja som to dostala práve včera.:o
Ofélia
06.02.08,14:14
Všetky DSS musia posielať vždy na začiatky roka najneskôr do konca marca výpisy o výške na vašich účtoch sporiteľa. Keby Vám to do konca marca neprišlo treba podať " reklamáciu". DSS na vašu žiadosť sporiteľa vám vydá kedykoľvek v roku váš aktuálny stav účtu.