wanilka
05.02.08,15:39
prosim o radu. v roku 2007 som prvy polrok brigadovala pre jednu spolocnost, v druhom polroku som bola zamestnana na trvaly pracovny pomer. mam si vyplnit DP typ A? potrebujem len potvrdenie od zamestnavatelov? dokedy ich musim o potvrdenie poziadat alebo su povinni mi ho poslat aj bez ziadania?

dakujem velmi pekne
Johanka
05.02.08,16:11
Môžeš požiadať zamestnávateľa o RZD alebo si urobiť sama DP.

Lehoty týkajúce sa potvrdení sú tu :
§39 Zákona o dani z príjmov
(5) Zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) je povinný za obdobie, za ktoré zamestnancovi vyplácal zdaniteľnú mzdu, vystaviť doklad o súhrnných údajoch uvedených na mzdovom liste, prípadne v evidencii podľa odseku 4, ktoré sú rozhodujúce na výpočet zdaniteľnej mzdy, preddavkov na daň, dane a na priznanie daňového bonusu za príslušné zdaňovacie obdobie a doručiť zamestnancovi najneskôr do
a) 10. marca zdaňovacieho obdobia, v ktorom sa podáva daňové priznanie, alebo
b) konca apríla roku, v ktorom zamestnancovi zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) vykonal ročné zúčtovanie alebo
c) do 10. februára po skončení zdaňovacieho obdobia, v ktorom alebo za ktoré zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) vyplatil príjem zo závislej činnosti zamestnancovi, ktorý žiada o vykonanie ročného zúčtovania iného zamestnávateľa, ktorý je platiteľom dane, 122) ak o vystavenie dokladu požiada najneskôr do 5. februára po skončení zdaňovacieho obdobia.

Žiadosť o RZD sa podáva v lehote do 15.2.
abel
05.02.08,16:14
Ak si nemala žiadny iný príjem, Vyplň priloženú Žiadosť, prilož Potvrdenie od zamestnávateľa, kde si pracovala na dohodu, a odovzdaj to do 15. februára poslednému zamestnávateľovi. alebo si podaj sama DP, typ "A"
Muška
05.02.08,16:19
Dievčatá, prosím poraďte mi ako mám presvedčiť mzdárku /dlhoročnú :eek:/ , že ak robí Ročné zúčtovanie zamestnancovi, tak mu NESMIE dať do rúk "Potvrdenie o zdanit.mzde".

Argument, že by si mohol na základe tohoto "Potvrdenia..." urobiť aj DP nestačí.
evina
05.02.08,16:35
Dievčatá, prosím poraďte mi ako mám presvedčiť mzdárku /dlhoročnú :eek:/ , že ak robí Ročné zúčtovanie zamestnancovi, tak mu NESMIE dať do rúk "Potvrdenie o zdanit.mzde".

Argument, že by si mohol na základe tohoto "Potvrdenia..." urobiť aj DP nestačí.

Muška asi dve možnosti:D buď ju buchnúť zákonom po hlave alebo jej ho dať prečítať :rolleyes:

...ale my sme slušne vychované, tak B je správne:D
Muška
05.02.08,16:39
Muška asi dve možnosti:D buď ju buchnúť zákonom po hlave alebo jej ho dať prečítať :rolleyes:

...ale my sme slušne vychované, tak B je správne:D

Evinka, nič nepomáha....podľa nej zákon nikde nehovorí, že NESMIE......a ona si proste vydedukovala, že MUSI a MUSI a MUSI. /určite pri tej odpovedi aj dupala nožičkou :D/
Jedná sa o tú istú mzdárku, kvoliva ktorej robím tie DP za 5 rokov dozadu a fčuleky tak zbohatnem :D:D:D
evina
05.02.08,16:42
Evinka, nič nepomáha....podľa nej zákon nikde nehovorí, že NESMIE......a ona si proste vydedukovala, že MUSI a MUSI a MUSI. /určite pri tej odpovedi aj dupala nožičkou :D/
Jedná sa o tú istú mzdárku, kvoliva ktorej robím tie DP za 5 rokov dozadu a fčuleky tak zbohatnem :D:D:D

tak tej netreba nič vysvetlovať, urob tie DDP a pôjdeme zo zisku na kávu :D
P.s. A ešte ich nemáš ?:D:D
Johanka
05.02.08,17:00
mimotemy aby Vás niekto ne.....l :--- !
http://www.porada.sk/629428-post7.html
wanilka
12.02.08,19:47
dakujem vsetkym za odpoved. cize zhrniem, tam kde som brigadovala, si musim poziadat o potvrdenie? DP si budem robit sama, tak od oboch potrebujem potvrdenie o zrazenych daniach?? zo zakona vyplyva, ze mi ho musia poslat? ja som z toho uplny magor :(
Zoltán Kovács
12.02.08,19:52
dakujem vsetkym za odpoved. cize zhrniem, tam kde som brigadovala, si musim poziadat o potvrdenie? DP si budem robit sama, tak od oboch potrebujem potvrdenie o zrazenych daniach?? zo zakona vyplyva, ze mi ho musia poslat? ja som z toho uplny magor :(

Keď nepožiadaš o vykonanie ročného zúčtovanie dane, tak sú povinní vydať potvrdenie o zdaniteľnom príjme a zrazených preddavkoch na da´zo závislej činnosti.
miníček
18.03.08,15:40
Zdravím všetkých ,som tu nová,len začínam,tak neviem,či sa mi to podarí...Moja otázka-ak nemám potvrdenie od zamestnávateľa,nestačia výplatné pásky za odrac.obdobie/robila som na dohodu/?Akceptuje to danový úrad ako doklad?