monciatko
05.02.08,17:09
Mam syna, ktora ma recovu vyvojovu chybu, zijem v zahranici a sme takpovediac 3-jazycna rodina. Syn navstevuje spezialnu skolku a ma rozne therapie. logopädiu, ergotherapiu, musicktherapiu, cvicenie..., po roku apol urobil pekne pokroky aj rozpravat zacal zrozumitelne. Momentalne asi cca. 2 mesiace sa utiahla do seba a zije si v svojom svete.Rozprava nezrozumitelnou recou a zaobera sa len cilsami. Pri jeho diagnoze uvazovali lekari uz vtedy ze mozno bude maz sklony k autizmu. Teraz su presvedceny o tom ze je to isty druh Autizmu. Podla toho co som o autizme pocula a citala vsak nesuhlasim. Momentalne mi chybaju zdroje na doplnenie info.

Prosim o radu, ako a kde hladat, ma niekto take dieta? Ako sa pripravit na jeho dalsi zivot. Viem uz teraz ze normalnu skolu o rok navstevovat nebude, ale aj ked ma teraz len 5 rokov je mimoriadne inteligentny.
vsetkym za nazory a radi dakujem
Zuziana
05.02.08,16:35
skús pohľadať na stránke www.autizmus.sk možno tam nájdeš užitočné informácie
Cecilia
05.02.08,16:37
odporúčam Ti stránku


http://bednar.blog.sme.sk/

veľmi rada mám rozprávanie tohto pána, aj keď v niektorých diskusiách ho neprajníci napádajú, lebo myslím, že sa pohybuje v politike. On rozpráva o svojom synovi a vlastných skúsenostiach s autizmom.
Raz som našla jedného blogera, ktorý žije v Amerike, je Slovák a sám o sebe rozpráva, že má niektoré znaky autizmu. Vtedy som zistila, že aj mne blízka osoba má niektoré znaky autizmu, aj keď navonok to tak nevyzerá.
Prajem Vám veľa trpezlivosti a aby ste nikdy nestrácali nádej.
Katy a R
05.02.08,16:38
jozka56
05.02.08,17:59
Monciatko, poznam mladu PaedDr., ktora sa uz niekolko rokov venuje autistickym detom, od minuleho roku pracuje na zivnost, ak mas zaujem, mozem Ta kontaktovat. Je z okolia BA.
monciatko
05.02.08,20:31
Mila Jozka, dakujem za Tip, ako som pisala, zijem v zahranici, na slovensko pridem na kratku navstevu len na par dni, mozno by som si s nou mohla pisat alebo sa telefonicky spojit. skus sa opytat ci by to islo.

Dakujem aj ostatnym za tipy, stranky som si prezrela a precitala, cenne informacie.
jozka56
05.02.08,20:35
Ďakujem, zajtra ti napisem tel. alebo e-mail. Mam s nou stretnutie, ozvem sa.:---
jozka56
06.02.08,18:17
Mončiatko poslala som Ti skúšobne ss správu, prišla Ti? Chcem Ti zaslať kontakt na p. doktorku.
monciatko
06.02.08,18:56
Mila Jozka, poslala som ti odpoved na ss dakujem za ochotu pomoct.dufam ze ti dosla.Budem rada ak mi odpovies na polozene otazky.
jozka56
06.02.08,20:07
Monciatko prisla Ti druha ss sprava?
Dáša_
06.02.08,20:21
http://robin.mokranovci.net/Default.aspx?PageID=SonRise.About

a odporúčam aj knihu, o ktorej sa hovori na tej stránke.
jozka56
06.02.08,20:52
Dáša, dopustila som sa nejakých nejasností ? Odporúčania na odborníkov nesmú byť?
Dáša_
07.02.08,04:29
Dáša, dopustila som sa nejakých nejasností ? Odporúčania na odborníkov nesmú byť?

Túto otázku nejak nechápem

Este dalsie odkazy
http://www.andreas.sk/
http://wwww.apla.cz/
jozka56
07.02.08,07:51
Daska, som rada, ze poskytujete Monciatku odkazy, kde sa dozvie čo najviac o autizme. Skoda, ze to ja este neviem, ale snazim sa pomoct Monciatku konkretnou radou. Tie otazky som nemusela dat. Prepac:)
monciatko
07.02.08,21:37
dakujem vsetkym za pomoc a rady, rada by som si vymenila par slov aj z nejakou mamkou, ktora taketo dieta ma?ozvite sa, my mamky sme ilne ale navzajom ked nas deti nevidia si mozme spolu postazovat aj poplakat ale aj povzbudit sa a podporovat
Katy a R
14.02.08,14:22
dakujem vsetkym za pomoc a rady, rada by som si vymenila par slov aj z nejakou mamkou, ktora taketo dieta ma?ozvite sa, my mamky sme ilne ale navzajom ked nas deti nevidia si mozme spolu postazovat aj poplakat ale aj povzbudit sa a podporovat

Pripojím ešte toto (ak si prehliadla na jednej odporúčanej stránke);)
.. na povzbudenie...
A prečo si myslíš, že nemôže chodiť do školy? Veď píšeš, že je inteligentný. Treba to skúsiť a nehádzať predčasne flintu do žita. :)
V niektorých prípadoch to funguje, ved nemusí chodiť na celé vyučovanie. Aj keď je to pre rodičov náročné ... ale ak by bol spokojný, tak to stojí za to.
monciatko
14.02.08,14:41
Mila Katy, dakujem ti. Ja netrvrdim ze nepojde do skoly, momentalne navstevuje specianu skolku a potom ide do specialnej skoly, teraz ako 5 rocny zvlada lahke citanie a hlavne pocitanie je prenho hrackou. S cislami to naozaj vie.
Ale k uceniu potrebuje individualny pristup, preto tvdim ze do normalnej skoly nepojde.
Flintu som este nezahodila, som rada ze konecne po 3 rokoch behania po lekaroch a pozorovani a therapii zistili lekari pricinu jeho spravania.
hanelie
14.02.08,14:45
veľmi dobré výsledky sa dosahujú pomocou canisterapie
monciatko
14.02.08,14:58
Canistherapiu nepoznam, nema skusenosti, Momentalne zacal therapiu s konmi-neviem ako sa to odborne prelozi do slovenciny. Ta mu robi dobre, aj v skolke idu kazdy 2 tyzden ku konom. a V maji zase na tri dni do ponyhoffu ako minuly rok.
hanelie
14.02.08,15:04
hypoterapia - terapia s koníkmi
canisterapia - terapia so psíkmi, špecialne vycvičený pes cieleným výcvikom vyvíja rôzne aktivity na ktoré dieťatko pozitívne reaguje
monciatko
14.02.08,15:12
dakujem za vysvetlenie