Beella
05.02.08,18:26
Dobry den, nastupujem 05.03. na matersku dovolenku. Moj terajsi zamestnavatel mi moju aktualnu pracovnu cinnost ponuka ako pracu na doma (je to asi 60% mojho pracovneho casu teraz).
Zo socialnej poistovne mi prisla odpoved, ze uz pocas materskej mozem pracovat na dohodu a nestratim narok na matersky prispevok. Tuto ich odpoved prikladam.
Co by ste mi prosim poradili - pocas materskej pracovat na dohodu a pocas rodicovskej ako? Tiez na dohodu, alebo radsej "normalne" len to budem mat ako home office? Mam si pytat od zamestnavatela kolko penazi - podla odhadovanej 60% vytazenosti?
Vobec-vobec sa v tejto problematike nevyznam, budem vdacna za kazdu radu.
DAKUJEM,
Beella

Odpoved zo soc.pistovne:
V zmysle § 30 písm. b) zakona č. 461/2003 Z. z. o socialnom poisteni v zneni zakona c. 439/2004 Z. z. zamestnankyaa ma narok na materske, ak nema prijem, ktory sa povazuje za vymeriavaci zaklad podla § 138 ods. 1 aa 6 za obdobie, v ktorom nevykonava cinnost zamestnankyne z dovodu tehotenstva, alebo starostlivosti o narodene dieta.

Prijem za vykonanu pracu na zaklade dohody o vykonani prace sa v zmysle § 138 ods. 1 a 2 zakona v zneni neskorsich predpisov nepovazuje za vymeriavaca základ na platenie poistneho na nemocenske poistenie.

Vzhladom na uvedene pracovnopravny vztah na zaklade dohody o vykonane prace neovplyvni poberanie materskeho z povinneho nemocenskeho poistenia zamestnanca.