Martina80
15.03.05,11:47
Prijala som do pracovného pomeru zamestnanca, ktorý má zo Sociálnej poisťovne priznaný čiastočný invalidný dôchodok zo dňa 18.1.1999. Ako vieme, mali byť všetci invalidi prehodnotení v roku 2004. Tento však do dnešného nebol. Prihlasila som ho na Registračnom liste FO ako poberateľa invalidného dôchodku. Čo však ale mám robiť pri výpočte mzdy a odvodoch na zdravotné??? Mám ho brať ako invalida??? Čiastočný invalidi však už neexistujú!!! Poznámka: Preukaz ZŤP má, ale ako viem, musím mať rozhodnutie zo Soc. poist.
olga88
15.03.05,14:49
V roku 2004 nestihli prehodnotit vsetkych invalidov, prehodnotenie stale bezi a do prehodnotenia plati existujuci stav.
Olga
atramka
15.03.05,19:08
Ako je to zo zamestnancom, ktorý predloží rozhodnutie odboru sociálnych vecí a rodiny, že je osobou so 60 % zdravotným postihnutím. Môže sa započítať ako osoba zo zníženou pracovnou schopnosťou na účel neplatenia odvodov úradu práce za zamestnávanie, resp. nezamestnávanie osôb zo ZPS? Alebo to musí byť len na základe rozhodnutia sociálnej poisťovne?
Livia2
16.03.05,06:17
Ja som mala ten istý prípad. Vo VšZP mi bolo povedané, že za zamestnanca, ktorý ešte nebol prehodnotený v roku 2004 a poberá ČID môžem uplatniť znížené odvody na zdravotné poistenie (5+2%) až do jeho prehodnotenia sociálnou poisťovňou. Tak mi doniesol potvrdenie o poberaní dôchodku a dávam mu nižšie odvody.