barbie18
05.02.08,18:38
Dobrý deň,

chcela by som sa informovať ak máme vo firme 1 dohodára a 1 brigádnika študenta, či je nutné na daňový úrad zasielať OZNÁMENIE platiteľa dane o zrazení a odvedení dane vyberanej zrážkou............... každý mesiac alebo to stačí len v prehľadoch v kvartálových...

A ešte jedna otázočka: v kolonke kalendárny mesiac v ktorom bola zrazená daň - mám dať 012008 alebo 022008 (ak som urobila im mzdy za január) neviem či je to dátum, teda mesiac úhrady alebo za ktoré obdobie...

Prosím poraďte mi..


Ďakujem

Lenka
Paula
05.02.08,17:50
Oznámenie o zrážkovej dani sa od 1.1.2007 nepodáva, suma je súčasťou kvartálneho prehľadu a Hlásenia za kal. rok.

Zrážková daň patrí do stĺpca mesiaca, v ktorom bola odmena/mzda vyplatená a teda daň zrazená.
Ayyda
07.02.08,06:42
Dobrý deň,
chcela by som sa poradiť: šudent zamestnaný na dohodu o brig. pr. študenta, má podpísané vyhlásenie u zamestnávateľa, zráža sa mu mesačne dať. Je to zrážková, alebo preddavková daň. V štvrťročnom prehľade potom vypĺňam: riadky 1 - 7 (preddavky), alebo 8 -11 (zrážková daň)? Vďaka
Tweety
07.02.08,06:43
Dobrý deň,
chcela by som sa poradiť: šudent zamestnaný na dohodu o brig. pr. študenta, má podpísané vyhlásenie u zamestnávateľa, zráža sa mu mesačne dať. Je to zrážková, alebo preddavková daň. V štvrťročnom prehľade potom vypĺňam: riadky 1 - 7 (preddavky), alebo 8 -11 (zrážková daň)? Vďaka
AK má podpísané vyhlásenie, jeho daň je preddavková.
vikinka
07.02.08,06:43
Ak má podpísané vyhlásenie-preddavková daň-vypl.preddavky.
tinaM
07.02.08,06:43
Dobrý deň,
chcela by som sa poradiť: šudent zamestnaný na dohodu o brig. pr. študenta, má podpísané vyhlásenie u zamestnávateľa, zráža sa mu mesačne dať. Je to zrážková, alebo preddavková daň. V štvrťročnom prehľade potom vypĺňam: riadky 1 - 7 (preddavky), alebo 8 -11 (zrážková daň)? Vďaka
Ak má podpísané vyhlásenie, jedná sa o preddavkovú daň.
Ayyda
07.02.08,07:05
ďakujem, spadol mi kameň zo srdca, ešte raz dík