anabella
05.02.08,19:42
Ahojte poraďáci, potrebujem od Vás jednu radu, robím daňové priznanie kde má dotyčná osoba udelené DIČ, ide o činnosť sprostredkovateľa, čiže podávam typ B, paušálne výdavky, len neviem čo mám uviesť do kolonky, ktoá je tento rok uvedená za textom, kde označujem že si uplatňuje paušálne výdavky 40%, pravdepodobne sa tam uvádza suma zaplateného poistného, kedže nie je živnostníčkou a poistné neplatila, lebo bola aj zamestnaná na trvalý pracovný pomer, uvediem v tej kolonke sumu 0,-Sk? Ďakujem za odpoveď.

A druhá vec, keď bola jedna pani zamestnaná, ale mala minimálnu mzdu a neuplatňovala si daňový bonus na dieťa, môže si ho uplatniť teraz v daňovom priznaní aj keď v zamestnaní jej žiadnu daň nestrhávali, nakoľko mala nízky príjem?
anabella
05.02.08,18:53
hallo, ste tu?
Zoltán Kovács
05.02.08,18:55
Ahojte poraďáci, potrebujem od Vás jednu radu, robím daňové priznanie kde má dotyčná osoba udelené DIČ, ide o činnosť sprostredkovateľa, čiže podávam typ B, paušálne výdavky, len neviem čo mám uviesť do kolonky, ktoá je tento rok uvedená za textom, kde označujem že si uplatňuje paušálne výdavky 40%, pravdepodobne sa tam uvádza suma zaplateného poistného, kedže nie je živnostníčkou a poistné neplatila, lebo bola aj zamestnaná na trvalý pracovný pomer, uvediem v tej kolonke sumu 0,-Sk? Ďakujem za odpoveď. Áno

A druhá vec, keď bola jedna pani zamestnaná, ale mala minimálnu mzdu a neuplatňovala si daňový bonus na dieťa, môže si ho uplatniť teraz v daňovom priznaní aj keď v zamestnaní jej žiadnu daň nestrhávali, nakoľko mala nízky príjem? Môže


Ej ale si netrpezlivá..... V príspevku odpoveď.
Lukas Hulin
20.02.10,14:19
Dobry den,

chcel by som sa spytat 2 otazky:

1.Ak prenajimam ornu podu a mam z nej prijem cca 30 eur rocne, treba to davat do Danoveho priznania? Popritom pracujem na hlavny pracovny pomer.

2.Ak odovzdam do zbernych surovin zberne suroviny a mam z toho prijem, treba to taktiez dat do Danoveho priznania? Popritom pracujem na hlavny pracovny pomer.

dakujem za odpovede a rady :)

Lukas
mysimis
20.02.10,14:38
Dobry den,

chcel by som sa spytat 2 otazky:

1.Ak prenajimam ornu podu a mam z nej prijem cca 30 eur rocne, treba to davat do Danoveho priznania? Popritom pracujem na hlavny pracovny pomer.

2.Ak odovzdam do zbernych surovin zberne suroviny a mam z toho prijem, treba to taktiez dat do Danoveho priznania? Popritom pracujem na hlavny pracovny pomer.

dakujem za odpovede a rady :)

Lukas

Príjem z prenájmu je do výšky 894,60 € oslobodený od dane.
O aký príjem sa jedná zo zberných surovín?