JM1968
05.02.08,19:20
Ahoj všetci, ako som si tu čítala príspevky, zostala som úplne zmätená. Asi je to banalita, ale prosím ako to je, keď SZČO nakupuje tlačivá, skrutkovače, náradie s kt.pracuje a pod., nie na predaj, ale pre vlastnú spotrebu ,tak používam v JÚ kód pre nákup materiálu...má to byť prevádzková réžia? Tak isto napr.skrutky, ktoré používa pri práci a fakturuje zákazníkovi ako spojovací materiál v jednej sume podľa dohody, pri nákupe skrutiek dávam kód nákup materiálu. Tie skrutky treba ešte aj evidovať?
Ďakujem, pekný večer
Dana K.
05.02.08,18:55
Ahoj všetci, ako som si tu čítala príspevky, zostala som úplne zmätená. Asi je to banalita, ale prosím ako to je, keď SZČO nakupuje tlačivá, skrutkovače, náradie s kt.pracuje a pod., nie na predaj, ale pre vlastnú spotrebu ,tak používam v JÚ kód pre nákup materiálu...má to byť prevádzková réžia? Tak isto napr.skrutky, ktoré používa pri práci a fakturuje zákazníkovi ako spojovací materiál v jednej sume podľa dohody, pri nákupe skrutiek dávam kód nákup materiálu. Tie skrutky treba ešte aj evidovať?
Ďakujem, pekný večer

Ja tlačivá účtujem do prevádzkovej réžie, také drobné nákupy - skrutkovače, náradie, ktoré neeviduje v DHIM ,by som tiež dala do prevádzkovej réžie.
Ak skrutky nakupuje a ďalej predáva v nezmenenom stave, tak je to nákup a predaj tovaru.
Ak ich používa pri práci, výsledkom ktorej je niečo iné, tak ide o nákup materiálu a asi by bolo dobré ho evidovať na skladových kartách, aj keď ich hneď použije. Urobiť príjem a výdaj. Niekedy sa možno niečo zvýši, určite nenakúpi stále presné množstvo.
JM1968
05.02.08,19:38
ďakujem pekne za odpoveď, tie tlačivá a náradie prerobím...tie skrutky mi naháňajú hrôzu, je toho kopa, predávajú ich tuším na váhu....môžem prijať na jednu skladovú kartu viac druhov pod jednotným názvom ? SZČO ich používa pri opravách ktoré robí.
Dana K.
05.02.08,19:56
ďakujem pekne za odpoveď, tie tlačivá a náradie prerobím...tie skrutky mi naháňajú hrôzu, je toho kopa, predávajú ich tuším na váhu....môžem prijať na jednu skladovú kartu viac druhov pod jednotným názvom ? SZČO ich používa pri opravách ktoré robí.

Už som to tu raz na porade čítala, že takýto drobný materiál sa môže prijímať na sklad aj ako tovarová skupina - t.j. rôzne rozmery na jednu skladovú kartu.