dalilada
05.02.08,19:25
Ako účtujete bločky z ERP pri nákupe PHM? Na bločku je uvedený predajca PHM, napr Slovnaft, ktorý je aj platcom DPH z predaných pohonných hmôt. Zároveň je však na bločku uvedený aj nájomca čerpacej stanice, u ktorého je príjem (výdaj) napr. halierové vyrovnanie. Takže na jednom bločku sú dvaja príjemcovia hotovosti. Čo uvádzate na svojom výdavkovom doklade? Nájomcu alebo predajcu PHM, alebo oboch?:) Na konci roka špekulujem o správnosti a niekedy prešpekulujem.
Zoltán Kovács
05.02.08,18:26
Ako účtujete bločky z ERP pri nákupe PHM? Na bločku je uvedený predajca PHM, napr Slovnaft, ktorý je aj platcom DPH z predaných pohonných hmôt. Zároveň je však na bločku uvedený aj nájomca čerpacej stanice, u ktorého je príjem (výdaj) napr. halierové vyrovnanie. Takže na jednom bločku sú dvaja príjemcovia hotovosti. Čo uvádzate na svojom výdavkovom doklade? Nájomcu alebo predajcu PHM, alebo oboch?:) Na konci roka špekulujem o správnosti a niekedy prešpekulujem.

Uvádzam meno zamestnanca, ktorý dal na zúčtovanie blok.
dalilada
05.02.08,18:50
Takže na všetky bloky z RP dávate meno dajme tomu konateľa, SZČO, zamestnanca a pod., t.j. toho, kto peniaze z pokladne fyzicky vybral. No asi to potom celé roky robím zle, keď vypisujem na vyplatené komu: firmy, ktorým sa platilo a dole na podpis príjemcu: viď doklad. Budem mať prvú daňovú kontrolu...môžu mi to vytknúť? Ešte mám čas to poprepisovať-ak nebudem spať.
Rozalka
05.02.08,18:56
Takže na všetky bloky z RP dávate meno dajme tomu konateľa, SZČO, zamestnanca a pod., t.j. toho, kto peniaze z pokladne fyzicky vybral. ÁNO

No asi to potom celé roky robím zle, keď vypisujem na vyplatené komu: firmy, ktorým sa platilo a dole na podpis príjemcu: viď doklad. Budem mať prvú daňovú kontrolu...môžu mi to vytknúť? Ešte mám čas to poprepisovať-ak nebudem spať.
Zatiaľ nič neprepisuj, ale od zajtra to už rob správne. :)
Rozalka
05.02.08,19:01
mimotemy
Voľakedy veľmi dávno existoval predpis, ktorý mal názov PRÍKAZ RIADITEĽA ŠBČS O POKLADNIČNÝCH OPERÁCIÁCH, ktorý bol postavený na roveň zákona a platil pre všetky pokladničné operácie vo všetkých inštitúciách (národných podnikoch, potom štátnych podnikoch, rôznych organizáciách atď). Škoda veľká, že bol zrušený, aspoň ho mohli "oprášiť" a nechať platiť ďalej, pretože okrem toho, že niečo predpisoval aj pomáhal pokladníčkam v ich práci.

Pre tých mladších: ŠBČS = Štátna banka československá
evina
05.02.08,19:22
Aby si lepšie spala, je to 50 na 50 a debát na Porade k tomu veľa veľa - jedni tak druhí tak :

http://www.porada.sk/t32665-p3-vydavkovy-pokladnicny-doklad-vpd.html
Paula
05.02.08,19:24
Debata x-krát tu opakovaná, výsledné skóre 50:50. Jedno je isté, či uvediem Jožka Mrkvičku - zamestnanca, alebo Jožka Mrkvičku, s.r.o. -predajcu , dôležité je, či doklad ,o ktorom účtujem zaradím správne do výdavkov / nákladov, na správny účet či do správneho stĺpca, či si oprávnene uplatním odpočet DPH. Nemám ani ja rada vyjadrenia "kontrola nič nenamietala", ale tento podľa mňa kozmetický problém je naozaj zbytočne stresujúcim. Toto naozaj kontrolu nepáli.