KIKA28
05.02.08,20:23
pomaly ide môj zrak dolu vodou,snažím sa myslieť pozitívne. viete momentálne som na materskej do novembra dosť dlhá doba ale s touto diagnózou by som nemala pracovať manuálne, takže návrat do práce pred materskou nie je možný. baví ma fotografovanie a všetko s tým spojené. kreslím portréty. a prichádzam o zrak no je to spravodlivé? zelený zákal čo mám sa nedá liečiť ak niekto vie o niekom alebo niečom čo mi pomôže tak ďakujem za príspevok.aj pekné slovo pomôže. vrelá vďaka
danushka
05.02.08,20:08
Kika, tak rada by som ti povedala, že tam alebo tam vyriešiš svoj zdravotný problém a nebudeš sa trápiť, ale v tomto neporadím. Chcem ti však povedať, že niekedy sa nám zdajú veci nepochopiteľné a neriešiteľné a zdá sa nám to hlavne vtedy, keď sa trápime dlhodobo pre viac vecí súčasne a nevieme si pomôcť. Je to naozaj tak, že niekomu je dané do vienka veľa šťastia a málo smoly a niekto ide z blata do kaluže. Ale vždy na tej zahmlenej oblohe vyjde z času na čas hrejivé slniečko a to teplo si treba vtedy dosýta vychutnať, treba sa nechať prehriať zvonku aj zvnútra. Píšeš, že si na materskej dovolenke...vieš koľko žien túži po dieťatku a nikdy nebudú počuť smiech vlastnej ratolesti, neprivoňajú si k vôni malého bacuľatého telíčka a tak strašne by chceli...To som len pre ukážku uviedla príklad toho, že si šťastná žena, máš pre čo žiť a máš sa z čoho tešiť. Treba si všímať práve to šťastie, ktoré berieme ako samozrejmosť.
Zaregistrovala si sa u nás prednedávnom. Ani netušíš, koľko múdrosti, pozitívnej energie a dobrých ľudí nájdeš na stránkach tohto fóra. Vždy keď ťa zachváti pocit smútku, či beznádeje - nájdeš oporu aj tu, len nezúfaj a neľutuj sa. Ten malý človiečik, ktorého vychovávaš vycíti každú tvoju pohodu či nepohodu, dopraj mu veselú a šťastnú mamičku a vráti sa ti to stonásobne, ver mi.
Tanče
05.02.08,20:19
keby mna postihlo nieco obdobne, asi by som hladala spoločnosť ludí s podobným problémom. Ako sledujem, nikto s handicapom nestoji o lustost od tých čo ho nemaju, ale chcu zit "normálne tak ako sa dá. V Spoločnosti ludí s obdobnými problemami sa javí zivot uplne normálny a niekedy možno aj plnohodnotnejší, lebo tí ludia prisli na veci, na ktoré nepostihnutý smrtelník niekedy nepríde za celý život. Hlavne nezufaj, a nelutuj sa. Prekonať svoj vlastný problém pomáha aj pomoc druhým, ktorí su na tom horšie....drž sa!
KIKA28
06.02.08,12:21
ďakujem neľutujem sa ani nevešiam hlavu. som dosť silná a aj budem. aj vďaka Vám. len hľadám pomoc a ľudí s podobnými problémami.
Bastian
06.02.08,12:27
Neboj keď človeku niečo ubudne, tak by v niečom inom zase malo pribudnúť. Ja si všímam moje okolie a tá rovnováha akosi funguje (väčšinou).
Prajem Ti veľa síl :)
Bionda
06.02.08,12:52
Kika, možno si povieš, že ľahko sa nám hovorí a píše povzbudivé slová, keď si to ty a nie my ostatní, ale tiež si myslím, že keď niekde ubudne , inde pribudne - na rozvinutie iných daností. Netreba sa ľutovať , je naozaj šťastím, že máš dieťatko a rodinu a nie si sama! Podľa toho čo píšeš si všestranná a určite nájdeš svoje využitie aj s hendikepom,ktorý máš.
Držím ti palce a určite keď sem hoci- kedy zavítaš, - teraz hovorím za seba- tu nájdeš vo mne ale isto aj v iných, osoby, ktoré ťa povzbudia.
Niektoré náboženstvá hovoria o tom, že ak je tvoja duša pripravená na dokonalosť, musí ti byť ubraté z iných funkcií na úkor duchovných, aby sa mohli naplno rozvinúť.
hejka, camelot@post.sk
15.02.08,12:43
Ahoj KIka, mozno pomozem, napis na mailik. Ja uzivam produkt na oci je ucinny. Mozes konzultovat s odbornikom.
willma
15.02.08,12:59
no dnes je asi niečo negatívne vo vzduchu, nestíham sa čudovať niektorým príspevkom.
33andrea
18.02.08,21:45
Ahoj,

je super, ze ta tolko ludi duchovne podporilo. Urcite Ti velmi drzim palce aj ja.
Co sa vsak tyka Tvojej choroby, bola si na vysetreni u viacerych odbornikoch alebo len u jedneho? Osobne pokladam za dolezite, konzultovat to s viacerymi.
Co ak nevyliecitelne je vyliecitelne ???????????? Ak mozes v pohode citat texty na internete, tak skus o Tvojom type zeleneho zakalu zistit co najviac informacii nielen na sk. ale aj cz. pripadne ak ovladas anglicky jazyk, tak aj na strankach v anglictine. Skus pooslovovat co najviac odbornikov, ktori sa zaoberaju touto medicinskou oblastou. Ak nemas nikoho, kto by Ti s tym pomohol, ak najdem nejake kontakty poslem Ti ich...len SR a CR, lebo s mojou angl.:confused:, tak sa ozvi ako, ci nieco popozeram aj ja..a potom ale budem potrebovat od Teba viac info. o chorobe a Tvojom veku. Tak zatial pa, a drz sa.
KIKA28
19.02.08,20:43
Ahoj,

je super, ze ta tolko ludi duchovne podporilo. Urcite Ti velmi drzim palce aj ja.
Co sa vsak tyka Tvojej choroby, bola si na vysetreni u viacerych odbornikoch alebo len u jedneho? Osobne pokladam za dolezite, konzultovat to s viacerymi.
Co ak nevyliecitelne je vyliecitelne ???????????? Ak mozes v pohode citat texty na internete, tak skus o Tvojom type zeleneho zakalu zistit co najviac informacii nielen na sk. ale aj cz. pripadne ak ovladas anglicky jazyk, tak aj na strankach v anglictine. Skus pooslovovat co najviac odbornikov, ktori sa zaoberaju touto medicinskou oblastou. Ak nemas nikoho, kto by Ti s tym pomohol, ak najdem nejake kontakty poslem Ti ich...len SR a CR, lebo s mojou angl.:confused:, tak sa ozvi ako, ci nieco popozeram aj ja..a potom ale budem potrebovat od Teba viac info. o chorobe a Tvojom veku. Tak zatial pa, a drz sa.


JE TO SUPER, že je tu toľko dobrých ľúdí. dík za všetkých a určite budem niečo hľadať. jeden pán sa mi ozval že oči sú spojené s pečeňou a,že treba najskôr preliečiť tú (pán Mrňák). týka sa to čínskej medicíny. tak uvidím ako sa s ním dohodneme. teraz to stagnuje na odosielaní dotazníka.ale ja sa mu ozvem. a Vám veľmi pekne ďakujem za podporu. :D
damati
20.02.08,16:07
Drž sa! Ja mám syna s problémom so zrakom, síce nie s takým ako ty, ale tiež postupne odchádza a snažím sa držať, je to ťažké, viem. Všetko dobré!