apo
05.02.08,20:56
Chcel som urobiť premiérové DP FO B za rok 2007 na stránke DRSR a ešte sa nedá.

Má niekto informáciu kedy už môžeme začať?
:confused:Už odbíja február a marec klepe na dvere.:confused:

Ďakujem.

apo
ondrejvla
05.02.08,19:59
Ak máš FormEdik, tam sú nové tlačivá DP už k dispozícii. Na stránke drsr zatiaľ nie sú editovateľné.
DanielaSL
05.02.08,20:12
Niekde som započula, že začiatkom marca..ale nie som si istá. Ináč skús si stiahnuť na www.kros.sk (http://www.kros.sk) je to tam bezplatné. A dobre sa v tom robí.
Jozef Mihál
05.02.08,20:20
Vzhľadom nato, že oproti vlaňajšku sa v DP(FO) zmenilo asi tak jedenapol položky, si dávajú na drsr.sk riadne na čas. Ale možno to už bude v dvojitom ocenení - aj v eurách.
apo
05.02.08,20:46
Ak máš FormEdik, tam sú nové tlačivá DP už k dispozícii. Na stránke drsr zatiaľ nie sú editovateľné.

Ja robím cez DRSR, je to zadara a na DÚ nemôžu mať výhrady že im nejdú formuláre skenovať. Niektoré softy majú s tým problém, občas mi volajú z DÚ, ale to nie sú formuláre od nás.

Mám už odložené všetky súbory z roku 2006 takže som dúfal, že nebudem musieť nudné titulné stránky znova vypisovať. Ale asi sa tou nevyhnem, lebo za rok 2006 sa nedali použiť súbory z roku 2005.

Voľakde mám aj ponuky na CD s formulárovými programami, ale ani som ich neotvoril lebo mám Pohodu, ktorá robí účtovné formuláre a daňové som začal robiť cez DRSR.

Budeme chvíľu ešte čakať.

apo
Zoltán Kovács
05.02.08,20:48
Budeme chvíľu ešte čakať.

apo

Čo ale v tom prípade, keď klient je nedočkavý? :D
apo
05.02.08,20:50
Čo ale v tom prípade, keď klient je nedočkavý? :D

Radšej ho pošlem k daňovému poradcovi. Ja tie hlúpe formuláre ručne písať nebudem.

apo
Zoltán Kovács
05.02.08,20:58
Radšej ho pošlem k daňovému poradcovi. Ja tie hlúpe formuláre ručne písať nebudem.

apo

A kto zaplatí tomu poradcovi, ty alebo klient? :D Prepáč za provokatívnu otázku. ;)
apo
05.02.08,21:07
A kto zaplatí tomu poradcovi, ty alebo klient? :D Prepáč za provokatívnu otázku. ;)

:)Prepáčim, no hádam budem musieť ja priplatiť. Ale tiež si myslím, že profíci DPoradcovia nepíšu formuláre ručne.

apo
Zoltán Kovács
05.02.08,21:09
Totižto ja mám presne tento problém. Klient zavolal, že potrebuje urýchlene DP (ešte nemám veľa dokladov) lebo cestuje do Anglicka, a k žiadosti o víza musí priložiť úradne preložené DP.
apo
05.02.08,23:04
Totižto ja mám presne tento problém. Klient zavolal, že potrebuje urýchlene DP (ešte nemám veľa dokladov) lebo cestuje do Anglicka, a k žiadosti o víza musí priložiť úradne preložené DP.

Jedna firma, ktorej robím iba poradenský servis má povinnosť preukazovať finančnú spoľahlivoť a k tomu potrebuje tiež podklady z daňového priznania. Neviem teda na akých tlačivách podali DP ako PO, ale podávai ho krátko po 25. 1. hmeď po DPH. Zrejme použili formulár taký aký bol k dispozícii. V tom čase určite ešte neboli vydané nové formuláre pre rok 2007.

apo
Gabca
06.02.08,08:00
na danovovm urade su k dispozicii nove tlaciva /aspon u nas/, zial na stranke drsr este nie :-(
dracica
06.02.08,08:04
stiahnite si zadarmo software zo stránky www.kros.sk