M-Tinka
05.02.08,21:02
Ahojte :)
Vie mi niekto poradiť aká je výpovedná lehota pri dohode o brigádnickej práci študenta a dohode o pracovnej činnosti?
Ďakujem
Zoltán Kovács
05.02.08,20:06
Ahojte :)
Vie mi niekto poradiť aká je výpovedná lehota pri dohode o brigádnickej práci študenta a dohode o pracovnej činnosti?
Ďakujem

Zákonník práce
§ 228

(1) Dohodu o brigádnickej práci študentov je zamestnávateľ povinný uzatvoriť písomne, inak je neplatná. V dohode musí byť uvedené: dohodnutá práca, dohodnutá odmena za vykonanú prácu, dohodnutý rozsah pracovného času a doba, na ktorú sa dohoda uzatvára. Jedno vyhotovenie dohody o brigádnickej práci študentov je zamestnávateľ povinný vydať zamestnancovi.

(2) Dohoda o brigádnickej práci študentov sa uzatvára na určitú dobu, prípadne na neurčitý čas. V dohode možno dohodnúť spôsob jej zrušenia skončenia. Neoddeliteľnou súčasťou dohody je potvrdenie štatútu študenta podľa uvedenej dohody. Okamžité zrušenie skončenie dohody možno dohodnúť len pre prípady, v ktorých možno okamžite skončiť pracovný pomer. Ak spôsob skončenia pracovného pomeru nevyplýva priamo z uzatvorenej dohody, možno ju zrušiť dohodou účastníkov k dohodnutému dňu a jednostranne len výpoveďou bez uvedenia dôvodu s 15-dennou výpovednou dobou, ktorá sa začína dňom, v ktorom bola písomná výpoveď doručená.

§ 228a
Dohoda o pracovnej činnosti

(1) Na základe dohody o pracovnej činnosti možno vykonávať pracovnú činnosť v rozsahu najviac 10 hodín týždenne.

(2) Dohodu o pracovnej činnosti je zamestnávateľ povinný uzatvoriť písomne, inak je neplatná. V dohode o pracovnej činnosti musí byť uvedená dohodnutá práca, dohodnutá odmena za vykonávanú prácu, dohodnutý rozsah pracovného času a doba, na ktorú sa dohoda uzatvára. Jedno vyhotovenie dohody o pracovnej činnosti je zamestnávateľ povinný vydať zamestnancovi.

(3) Dohoda o pracovnej činnosti sa uzatvára na určitú dobu alebo na neurčitý čas. V dohode možno dohodnúť spôsob jej skončenia. Okamžité skončenie dohody možno dohodnúť len na prípady, v ktorých možno okamžite skončiť pracovný pomer. Ak spôsob skončenia nevyplýva priamo z uzatvorenej dohody, možno ju skončiť dohodou účastníkov k dohodnutému dňu a jednostranne len výpoveďou bez uvedenia dôvodu s 15 - dennou výpovednou dobou, ktorá sa začína dňom, v ktorom sa písomná výpoveď doručila.

Treba študovať zákonník práce.
M-Tinka
06.02.08,07:39
Ďakujem pekne Zolee, preštudujem aj zákonník práce, som tu nová tak sa len orientujem a teší ma taká skorá odpoveď :) Vidím že v tom máš asi dobrý prehľad..nevieš mi náhodou poskytnúť aj info o výške nezdaniteľnej čiastky na rok 2008. Ďakujem
Tweety
06.02.08,07:39
Ďakujem pekne Zolee, preštudujem aj zákonník práce, som tu nová tak sa len orientujem a teší ma taká skorá odpoveď :) Vidím že v tom máš asi dobrý prehľad..nevieš mi náhodou poskytnúť aj info o výške nezdaniteľnej čiastky na rok 2008. Ďakujem
98496.
M-Tinka
06.02.08,07:43
čiže mesašne ak nezarobím nad 8208 sk neplatím daň za podmienky že som podpísala vyhlásenie ...správne?
KvetkaK
06.02.08,07:45
8208,- - po odpočítaní poistného.
Infarkt
06.02.08,07:46
Ďakujem pekne Zolee, preštudujem aj zákonník práce, som tu nová tak sa len orientujem a teší ma taká skorá odpoveď :) Vidím že v tom máš asi dobrý prehľad..nevieš mi náhodou poskytnúť aj info o výške nezdaniteľnej čiastky na rok 2008. Ďakujem

A nemyslíš náhodou na nezdaniteľnú čiastku ZA ROK 2007 :confused:

Tá je 95616,- Sk na daňovníka...
M-Tinka
06.02.08,07:47
Ďakujem KvetkaK :)
M-Tinka
06.02.08,07:50
Mám v tom chaoz :), jednoducho potrebujem vedieť koľko maximálne môžem zarobiť na dohodu o pracovnej činnosti aby som nemusela odvádzať daň...čiže sa pýtam na rok 2008 nie 2007
KvetkaK
06.02.08,07:52
Na dohodu? Tak potom 8.208,- , ak samozrejme podpíšeš vyhlásenie u tohto zamestnávateľa.
M-Tinka
06.02.08,07:57
super takže daň neplatím.... veľmi si mi pomohla....ešte raz ďakujem pekne a pekný zvyšok dňa :)
Zlata
06.02.08,08:08
super takže daň neplatím.... veľmi si mi pomohla....ešte raz ďakujem pekne a pekný zvyšok dňa :)
Ak máš na mysli dohodu o brigádnickej činnosti a budeš mať prijem 12x8208,
nesmieš zabudnúť na to, že ti vznikne povinnosť podať si ročné zúčtovanie zdravotného poistenia a nedoplatok na poistení.
M-Tinka
08.02.08,09:49
Ak máš na mysli dohodu o brigádnickej činnosti a budeš mať prijem 12x8208,
nesmieš zabudnúť na to, že ti vznikne povinnosť podať si ročné zúčtovanie zdravotného poistenia a nedoplatok na poistení.
ĎAkujem za upozornenie :)
M-Tinka
10.02.08,20:20
Ide dohodu o brigádnickej práci študentov?
Ak áno, dovolím si položiť jednu nesmelú otázku: Nebola náhodou povinnosť RZZP pre študentov s príjmami na dohodu zrušená?
Bola