IVEB
06.02.08,06:17
Dobrý deň , potrebovala by som od Vás radu . Mám OS Windows XP Home edition a tlačiareň HP 930C. Minulý týždeň som kúpila nový LCD monitor 22 ". Neviem či to má nejakú súvislosť s mojim problémom , ale po týždni po nainštalovaní tohto monitora sa mi objavil problém pri tlači spočívajúci v tom , že tlač dokumentov - orámovanie , čiary sú kostrbaté a deformované . Objavuje sa to pri všetkých formátoch PDF, Excel, WORD atď. Nemenila som žiadne nastavenia v PC , tak som prekvapená čo sa stalo. Vedeli by ste poradiť čo s tým ?
Braňo
06.02.08,05:44
Pochybujem, že monitor má vplyv na formátovanie textu aj vzhľadom na to, že Ti to začalo robiť až po týždni od inštalácie monitora. Skús preinštalovať
driver tlačiarne
http://www.softwarepatch.com/utilities/hp-932c-security-dl.html
chlap
06.02.08,14:58
Inštalácia nového monitora vôbec nemôže mať vplyv na kvalitu tlače.
Otázka č.1 - nemenila si náplne do tlačiarne (ty, alebo niekto bez tvojho veedomia)?
Otázka č.2 - nezamrzla ti nedávno tlačiareň alebo nejaký iný problém s tlačiarňou ?

Každopádne treba vyskúšať zarovnať tlačové hlavy - malo by sa to dať v programe, ktorý slúži na ovládanie tlačiarne, pod voľbou "Údržba".
IVEB
18.11.08,15:52
Nechcem otvárať novú tému , ale chcela by som od Vás počítačovo zdatnejších radu. Ak kúpim novú tlačiareň a inštalujem ju prostredníctvom priloženého CD je potrebné predtým odinštalovať starú tlačiareň , alebo len stačí zrušiť prednastavenie ako predvolená?
luigi72
18.11.08,16:06
Stačí dať ako predvolenú tu novú. Ale môžeš aj odinštalovať, ak už nikdy nechceš používať tú starú.
IVEB
18.11.08,17:25
vďaka
sthruska
19.11.08,05:56
//že tlač dokumentov - orámovanie , čiary sú kostrbaté a deformované
Tak atramentové tlačiarne tlačia pri nižšej kvalite tlače. Skontroluj si to.
vercaa
20.11.08,17:46
monitor to neovplyvni :)
atka4
08.03.10,09:24
Mám nasledovný problém

Tlačiareň starší typ (ale funguje) HP LaserJet 5L.

Ak zadám tlačiť, rozbliká sa tlačiareň, akoby šla tlačiť /zelené/, potom následne červená kontrolka /blesk:confused:/
Takže viem, že bude problém.
Síce strany vytlačím, ale 1 stranu musím vložiť /tú istú/ na 2-aj viackrát, lebo mi ju nevytlačí celú (malá vyrovnávacia pamäť tlačiarne alebo?)

vynecháva aj text - horedolu, aj čiary....

Nerobí mi to stále.

Poradíte?
Vlado40
08.03.10,13:18
Vytlač si skúšobnú stranu .Ak to robí aj tam tak zrejme toner.
axbx
08.03.10,17:55
1. u kompilkovaneho textu to moze mala operacna pamat tlaciarne, co nepredpokladam, ze mate komplikovany obrazok
2. malo toneru u laserovky , treba potriast tonerom, aby sa toner rovnomerne rozmiestnil v zasobniku po celej sirke, ci trochu pridat tonera
3. pri atramentovej tlaciarni zaspinene, zapchate kanaliky, treba tlacit castejsie (1-2 strany tyzdenne)
atka4
08.03.10,18:50
Vytlač si skúšobnú stranu .Ak to robí aj tam tak zrejme toner.
skúšobnú str mi tlačí dobre.
robí to tak, že mi vytlačí napr hornú 1/2 A4 a potom len niektoré riadky, niektoré písmená v texte - niektoré nie a tiež niektoré časti čiar - ak je tab. súbor únapr. vložená tab. z excelu/. Potom dám tlačiť ten istý papier a dotlačí mi ten zvyšok, ktorý tam chýbal.
problém je v tom, že samozrejmä nie vždy papier stiahne rovnako a vyzerá to potom hrozne, a samozrejme je to strata času a moje nervy.....:confused:

ale možno dochádza toner, len o tom ešte neviem (lebo to mi HP nehlási :-))
atka4
08.03.10,18:56
1. u kompilkovaneho textu to moze mala operacna pamat tlaciarne, co nepredpokladam, ze mate komplikovany obrazok
2. malo toneru u laserovky , treba potriast tonerom, aby sa toner rovnomerne rozmiestnil v zasobniku po celej sirke, ci trochu pridat tonera
3. pri atramentovej tlaciarni zaspinene, zapchate kanaliky, treba tlacit castejsie (1-2 strany tyzdenne)

1. zvačša ide o účtovné doklady-ale niektoré majú riadnu kopu údajov-taký peňažný denník, ale nepredpokladám, že to je veľa údajov....
2. ide laserovú tlačiareň, poviem pravdu, netuším, kedy som dávala nový toner, t.j. aký je jeho stav (pri atramentovej mi to hlási), tak možno by to mohlo byť ono....
keď začína tlačiť niektoré miesta slabšie, tak to bežne robím ešte nejaký čas, že ním potriasam, dosť ešte vydrží.....možno prichádza ten moment konca náplne?....

Dnes som napr. tlačila cca 10 stranový text s vloženými excel tab. myslím, že to nie je veľa údajov. Keď som to uložila do pdf, robilo mi to tie problémy, keď som to uložila ako wordový docx, tlačilo to v pohode....
Vlado40
08.03.10,19:01
Tlačiareň na sťahovanie papiera používa kolieska na ktorých je guma.Niečo ako kolesá na aute.

1.Túto gumu treba poutierať vatou alebo jemnou handričkou namočenu v liehu.

2.Ak sa dá a väčšinou sa dá tak "prezuť" .Stiahnúť gumu dole a otočiť naopak a problém nerovnomerného sťahovania papiera je na nejaký čas odstránený.
Zdenka 0705
08.03.10,19:04
Aj ja mám podobný problém s tlačiarňou HP 6L. Rozsvietia sa všetky kontrolky a tlačiareň zamrzne. Vypnem z prúdu, ona sa zresetuje a ide. Lenže časom už ani to nepomáhalo. Nainštalovala som nový adobe reader, po tom sa mi to zatiaľ stalo len raz. Tiež neviem, čo jej je. Toner to nie je, to viem isto.
atka4
08.03.10,19:19
Tlačiareň na sťahovanie papiera používa kolieska na ktorých je guma.Niečo ako kolesá na aute.

1.Túto gumu treba poutierať vatou alebo jemnou handričkou namočenu v liehu.
mimotemya môže byť aj fernetmimotemy

2.Ak sa dá a väčšinou sa dá tak "prezuť" .Stiahnúť gumu dole a otočiť naopak a problém nerovnomerného sťahovania papiera je na nejaký čas odstránený.

Tak skúsim aj toto, aby som sa dopasovala....keď už musím sem-tam tlačiť na 2-krát:D:D:D

Odvahu na šrubovák a jemné rozobratie - odňatie krytu mám, tak skúsim ;)

Ďakujem
Vlado40
08.03.10,19:24
Pozri sa , skade sťahuje papier.Kolieska je vidieť.Niekedy stači vzadu otvoriť kryt bez šrubováka odkiaľ sa vyberá veberá zaseknutý ,pokrčený papier.
atka4
08.03.10,20:26
Pozri sa , skade sťahuje papier.Kolieska je vidieť.Niekedy stači vzadu otvoriť kryt bez šrubováka odkiaľ sa vyberá veberá zaseknutý ,pokrčený papier.
;)Jasné, prejdem všetko.
(Inak ja sa šrubováka naozaj nebojím :), doma ho mám v ruke častejšie, ako moja 1/2:D )
Mirka.V
09.04.10,16:51
prosím vás .. vedel by niekto poradiť.
prestavila som si nejaké nastavenia (možnosti internetu ....) kvôli súhrnnému výkazu - ako ma pani z drsr navygovala a odvtedy mi nejde normálne tlačiť. resp. tlačí mi veľmi veľké písmená na papier s tým, že na papier sa nezmestí všetko čo potrebujem ani sa to nevytlačí .. je tam asi polovica. neviem si s tým rady, kde to mám prestaviť.
chcela som teraz vytlačiť skúšobnú stranu a .... dokonca ani tá nejde vytlačiť ...
tak neviem čo s tým.
Ďakujem
Vlado40
09.04.10,17:20
Tak si tu tlačiareň odinštaluj , reštartuj PC a znova nainštaluj .Ak to nepôjde ani potom , tak to skúsime vyriešiť.
misoft
09.04.10,17:24
Neviem, v akom programe tlačíš, akou tlačiarňou, ale dá sa pred tlačou nastaviť vo vlastnostiach tlačiarne nastaviť veľkosť papiera, orientácia papiera a tiež veľkosť tlače (v %). Možno ti nastavilo iný parameter papiera v tlačiarni (miesto A4 nastavilo A3), prípadne nastavilo zväčšenie miesto 100% na 150% a pod. Skús pozrieť do týchto nastavení a nastaviť podľa potreby.
Mirka.V
09.04.10,17:44
Neviem, v akom programe tlačíš, akou tlačiarňou, ale dá sa pred tlačou nastaviť vo vlastnostiach tlačiarne nastaviť veľkosť papiera, orientácia papiera a tiež veľkosť tlače (v %). Možno ti nastavilo iný parameter papiera v tlačiarni (miesto A4 nastavilo A3), prípadne nastavilo zväčšenie miesto 100% na 150% a pod. Skús pozrieť do týchto nastavení a nastaviť podľa potreby.

tlačím na HP LaserJet M1005 MFP. odinštalovali a znovu nainštalovali. a robí to isté. skúšobnú stranu už vytlačí a je v poriadku. ale keď si chcem, práve teraz výkaz do VŠZP vytlačiť, tak to tlačí moc veliko. mám tam nastavené niečo že Letter - tak tam som to prehodila na A4. percentá som dala 1
Mirka.V
09.04.10,17:44
100% ... a stále ... nič ... :-(

už aj len pri náhľade tisku ... je to veliké .... :-.(
Vlado40
09.04.10,17:57
Tlačíš to cez Acrobat Reader ?
Mirka.V
09.04.10,18:32
Tlačíš to cez Acrobat Reader ?

no neviem - ups .... som znalec čo :-)
mám aj acrobat reader nainštalovaný ...
ale toto sú napr .. výkazy z poisťovní ... tak neviem či je to cez acrobat ..
Mirka.V
09.04.10,18:55
no je to nepochopiteľné ... ale z účtovného programu (MRP) mi tlačí veci normálne ... :-) ... pochopíte to????
salvosko
09.04.10,18:55
Tlacis to z internetoveho prehliadaca?
Ako sa volá ten súbor čo tlačíš?
Musíme vedieť čo tlačíš aby sme vedeli ako to treba.
Vlado40
10.04.10,08:09
100% ... a stále ... nič ... :-(

už aj len pri náhľade tisku ... je to veliké .... :-.(

V akom programe si dáš ten náhľad tisku.V čom sa Ti otvárajú tie výkazy.
Mirka.V
14.04.10,13:36
hm .... rozmýšľam tuho nad otázkami a .... znovu som skúšala tlačiť ... výkaz do sociálnej poisťovne .. .a znovu je to veliké ... a nezmestí sa na 1 stranu.

a cez aký program ... no asi acrobat? neviem ... ako to mám zistiť.
priamo na stránke buď sociálnej poisťovne ... zdravotnej poisťovne vyplním tlačivo a to chcem vytlačiť .... vtedy sú moc veliké ...

ostatné zatiaľ tlačím v poriadku .
Ďakujem moc
Silkov
10.02.11,17:35
Mám problém vytlačiť DP z Alfy. Tlačí mi v okienkach na škrtanie čierne štvorčeky. Prosím čo mám zle nastavené??
Vlado40
10.02.11,18:45
Tlačí mi v okienkach na škrtanie čierne štvorčeky.

Aké na škrtanie čierne štvorčeky ?
Silkov
10.02.11,19:24
Stiahla som si verziu Alfa 17.10 a Daňové priznanie v PDF mi v častiach, kde sa škrtajú kolonky v programe mi zobrazuje čierne štvorčeky. Proste nezaškrtnuté štvorčeky mi zobrazí na čierno v tlačive.
Vlado40
10.02.11,22:38
Nainštaluj si inú verziu Adobe Reader .
Silkov
14.02.11,08:14
Nainštalovala som si verziu Adobe Reader 8 a funguje to už mi nerobí v tlači chyby. Ďakujem