Ľudka75
06.02.08,09:10
Dobrý deň,

chcela by som poprosiť o radu. Toho času som na rodičovskej dovolenke so 16-násť mesačným dieťaťom. U svojho pôvodného zamestnávateľa mám pracovnú zmluvu na dobu neurčitú, avšak nie je predpoklad, žeby som sa mohla po skončení materskej dovolenky k nemu vrátiť (prebieha rozsiahla racionalizácia). Moja otázka sa týka nasledovného:
"Môžem sa zamestnať u iného zamestnávateľa na dobu určitú (cca 10 mesiacov) bez toho, aby som o tom informovala svojho pôvodného zamestnávateľa? Je nutné navštíviť sociálnu poisťovňu, prípadne iný úrad a nahlásiť tam príslušnú zmenu?"
Veľmi pekne ďakujem za radu.
Tweety
06.02.08,08:11
Dobrý deň,

chcela by som poprosiť o radu. Toho času som na rodičovskej dovolenke so 16-násť mesačným dieťaťom. U svojho pôvodného zamestnávateľa mám pracovnú zmluvu na dobu neurčitú, avšak nie je predpoklad, žeby som sa mohla po skončení materskej dovolenky k nemu vrátiť (prebieha rozsiahla racionalizácia). Moja otázka sa týka nasledovného:
"Môžem sa zamestnať u iného zamestnávateľa na dobu určitú (cca 10 mesiacov) bez toho, aby som o tom informovala svojho pôvodného zamestnávateľa? Je nutné navštíviť sociálnu poisťovňu, prípadne iný úrad a nahlásiť tam príslušnú zmenu?"
Veľmi pekne ďakujem za radu.
Môžeš. Nie, nový zamestnávateľ to urobí.
Ľudka75
07.02.08,15:56
Takže, absolvovala som pre istotu návštevu sociálnej poisťovne aj zdravotnej poisťovne! Zo sociálnej sa musím odhlásiť no a zdravotné poistenie je plne v kompetencii nového zamestnávateľa.
brčko
07.02.08,16:14
Zo sociálky sa máš odhlásiť ako FO starajúca sa o dieťa ... a za ktorú štát platí dôchodkové poistenie?

Ešte myslím, že tu písali, že treba informovať UPSVaR o tom, že si zamestnaná (priniesť prac.zmluvu), a myslím podpísať vyhlásenie, že sa nadalej staráš o dieťa a nedávaš ho do zariadenia s dotáciou štátu. Teda vlastne, že splnaš nadalej podmienky na nárok na rodič.príspevok.