vasulka
06.02.08,10:24
Prosím o radu ,kto poznáte tento foťák.Začal robit zrnité fotky i vydeo.Dnes mi ho vrátili zo servisu z BA ,že bolo nastavené vysoké ISO,ale to by nemalo mať vplyv na automatiku.Kto sa vyznáte,poraďte mi!:mee: Zrní to ďalej.:mad:
že by som s nim nevedela fotit?Pôl roka fotil perfektne.Myslela som,že sa pokazil procesor.Všetko je prý v poriadku.
Prosím,prosím,nikto mi neporadí? Už som z toho:confused:
Za každú radu vopred ďakujem.
peterpavolll
15.02.08,14:13
na akom iso teraz fotis
iso ti ovplyvnuje kvalitu fotky
bezne sa foti na 100 resp.200
ak su zhorsene svetelne podmienky sa iso zvysuje ale tym padom sa zvysuje aj zrnitost takz šum

ja som si chcel kupil tento fotak ale na pokon som kupil radsej starsi typ s5600 pretoze ma lepsi cip
s5700 ma ccd
a
s5600 ma super ccd, cip je vacsi ako pri s5700

pozri si tento test na s5700
a vsetko pochopis www

fotografovani.cz/art/forec_amater/fujifilm-finepix-s5700-recenze.html?pos=0



inac pri beznych svetelnych podmienkach by si mala mat fotky v pohode
posli mi nejaku fotku a ja sa ti pozriem na to
vasulka
16.02.08,13:44
Ahoj! Ďakujem ti. Fotím automatikou a tam to zrní a na video sa nedá pozerať.Podľa toho ,čo píšeš, to ani nepôjde. Ešte chceš tu fotku?
wetham
21.02.08,11:18
dlhy cas som fotil s S3500 potom s S5600 a nakoniec s S9500. 9500 bolo, je a bude to posledne co som od Fuji kupil. Fuji vyraba fotoaparaty ktore vzhladovo velmi pripominaju drahe modely alebo vyssiu triedu. to dostalo aj mna. myslim si ze tie cipy od Fuji su dost nekvalitne. je nelogicke davat cipy rovnakych rozmerov do dvoch rozlicnych tried. alebo reklamny podvod. tieto posledne dva typy maju v sebe software ktory odstranuje digitalny sum ale na druhej strane znizuje ostrost snimkov. a este jedna negativna vec: Fuji pouziva XD karty ktore su po Sony Memory Stick druhe najdrahsie. pozitivna je ta ze nemaju vlastne akumulatory. kupis si kvalitne baterky a fotis a fotis a fotis

rada pre teba. nastav si mensie ISO pokial to je mozne.
uz si to presne nepamatam ale da sa tam niekde v menu nastavit aj ostrost snimkov a tu si nastav na low a ten sum sa ti rozleje a nebude taky hrozny

mozno by si mohla skusit fotit na predvolenych scenach. ale iso si vzdy nastav sama. dlho som si myslel ze sceny su pre uplnych laikov ale teraz uz viem ze mi nejedenkrat pomohli

tiez ma to dlho trapilo tak som jednoducho zmenil znacku :-)
vasulka
21.02.08,12:46
Ďakujem veľmi pekne za dobrú radu a môžeš mi prezradiť,aký foťák používaš?

Máš nejaké skúsenosti s Canonom?
Ďakujem.
wetham
26.02.08,06:24
s Canonom este nemam vela skusenosti ale v tomto case na nich pracujem. jedina skusenost aku mam s Canonom je A550. bol to relativne lacny kompaktny fotoaparat ale este som sa nestretol s podobnym od ineho vyrobcu. je to kompakt s uplne manualnym rezimom, co ocenia ludia ktori sa snazia experimentovat s fotkami a nechcu davat vela penazi do draheho fotaka. kvalita fotiek bola vcelku dobra, fotacik maly a vela funkcii.
mam viac znamich ktori fotia Canonom ale este sa nikto nestazoval. samozrejme ze pokial niekto ma (EVF) bridge a chce zrkadlovku je to prirodzena cesta k vyssiej kvalite fotky co neznamena ze to EVF nie je kvalitne.
jeden znamy chcel odomna radu lebo sa nevedel rozhodnut aky fotak kupit. kedze ho poznam a viem ze sa doteraz o fotenie nezaujimal ale potrpi si na kvalitne veci tak som mu poradil Canon S5IS. viem ze pokial sa nenauci fotit urcite mu to bude stacit. budem mu davat nejake "lekcie" fotenia a popri tom budem skusat ten fotacik. v podstate som ho vyberal podla parametrov takze fyzicky ho este len spoznam. potom ti napisem aky mam z neho pocit.
vasulka
26.02.08,06:56
Ďakujem za vyčerpávajúcu odpoveď. Mala som pred tým Canon Pover Shot A95.Pekne fotil a ja som si bláhovo myslela,že FUJI bude lepší. Aj ma na to prehovorili. Teraz viem,že som urobila chybu.Dúfam,že sa mi ho podarí predať.
wetham
26.02.08,08:15
ja som predaval tu S5600 asi pol roka. nikto to nechcel. za pol roka padla cena noveho skoro o 5000. tak necakaj od toho nejak extra moc.
;-)
vasulka
03.03.08,18:23
Foťák som predala, pani je spokojná.Kúpim si druhý,ešte neviem aký,ale asi Canon.:)
betka631
07.03.08,14:08
Ja som si v r.2005 kupila Nikon Coolpix 3100, mám nafotené okolo 9000 fotiek a som veľmi spokojná.Brat ma Canon PowerShot A570 IS a super spokojnosť.
U mňa jednoznačne buď Canon alebo Nikon.
vasulka
16.03.08,16:02
ďakujem všetkým,čo vyjadrili svoj názor. Rozhodla som sa pre CANON S3 IS.
Dúfam,že s ním budem spokojná.Dám vedieť. :) V.