Hanah
06.02.08,11:44
Ahojte,
chcem sa len uistiť, či je správny nasledovný postup:

Spoločnosť mala v prenájme v roku 2007 budovu + pozemok. Vykonala na nej rekonštrukčné práce/technické zhodnotenie (po dohode s majiteľom) v celkovej sume 3,5 mil. Rekonštrukciu som zaradila do majetku, do 4 odpisovej skupiny. Môžem to naozaj odpisovať, keď budova nie je naša?

15.12.2007 však majiteľ mojej spoločnosti podpísal s predávajúcim kúpnu zmluvu na túto budovu + pozemok. Vybavil si hypo úver a podal sa návrh na vklad do katastra, avšak až s dátumom napr. 15.1.2008.

K dátumu podpísania kúpnej zmluvy , chcem účtovať na 042/325,321 a nechať to na 042 až do dátumu, kým nebude vydaný list vlastníctva na "našu" spoločnosť. Budovu potom zaradím do majetku do skupiny 4 a začnem odpisovať až od roku 2008.
Nebude to vadiť, že bude v majetku samostatne technické zhodnotenie budovy z čias kedy budova ešte nebola naša a samostatne budova po odkúpení?

Alebo ako by ste to riešili vy?
Ďakujem.
hana

Rozmýšľam však, či to nebude vadiť, že ak
AHA
06.02.08,11:26
Ahojte,
chcem sa len uistiť, či je správny nasledovný postup:

Spoločnosť mala v prenájme v roku 2007 budovu + pozemok. Vykonala na nej rekonštrukčné práce/technické zhodnotenie (po dohode s majiteľom) v celkovej sume 3,5 mil. Rekonštrukciu som zaradila do majetku, do 4 odpisovej skupiny. Môžem to naozaj odpisovať, keď budova nie je naša? Ak to máte v
nájomnej znmluve dohodnuté, že technické zhodnotenie bude odpisovať Vaša
firma.

15.12.2007 však majiteľ mojej spoločnosti podpísal s predávajúcim kúpnu zmluvu na túto budovu + pozemok. Vybavil si hypo úver a podal sa návrh na vklad do katastra, avšak až s dátumom napr. 15.1.2008.

K dátumu podpísania kúpnej zmluvy , chcem účtovať na 042/325,321 a nechať to na 042 až do dátumu, kým nebude vydaný list vlastníctva na "našu" spoločnosť. Budovu potom zaradím do majetku do skupiny 4 a začnem odpisovať až od roku 2008. Správne kým bude LV tak na 042 a potom zaradenie.
Nebude to vadiť, že bude v majetku samostatne technické zhodnotenie budovy z čias kedy budova ešte nebola naša a samostatne budova po odkúpení? Nevadí potom to, naopak odpisovala by som rek. a budovu spolu.

Alebo ako by ste to riešili vy?
Ďakujem.
hana

Rozmýšľam však, či to nebude vadiť, že ak
Rozmýšľate správne :D
Hanah
06.02.08,15:58
Ďakujem.Toto som však nepochopila:

"Nevadí potom to, naopak odpisovala by som rek. a budovu spolu."

Hana
AHA
14.02.08,12:30
Ďakujem.Toto som však nepochopila:

"Nevadí potom to, naopak odpisovala by som rek. a budovu spolu."

Hana
No ja mám konkretne takýto prípad odobrený auditom aj daňovákmi firma rekonštruovala budovu takže som odpisovala rekonštrukciu za rok tú budovu odkúpila takže som rekonštrukciu stavby navýšila o cenu budovy nakoľko aj budovu odpisujem a rekonštrukcia sa týka práve jej. Čiže odpisujem spolu.:rolleyes: