int
06.02.08,11:15
Dobry den, som SZCO a v roku 2007 som popri zivnosti bol aj zamestnany 40 dni, ako mam vyplnit DP za rok 2007, meni sa mi tam nieco, alebo si to mozem iba z Alfy jednoducho vytlacit ako po minule roky? Dakujem velmi pekne.
Príroda
06.02.08,15:06
Dobry den, som SZCO a v roku 2007 som popri zivnosti bol aj zamestnany 45, ako mam vyplnit DP za rok 2007, meni sa mi tam nieco, alebo si to mozem iba z Alfy jednoducho vytlacit ako po minule roky? Dakujem velmi pekne.
Zo zamestnania si musíš požiadať o Potrvrdenie o príjmoch a zrážkach, budeš robiť DP typ B a príjmy sa spočítajú spolu aj zo živnosti aj zo zamestnania. Myslím, že to pôjde aj v Alfe, treba doplniť potrebné údaje a DZ vyčísliť spolu. Treba presnenjšie uviesť, čo to je tých 45...
VladoaKatka
06.02.08,15:09
Ide to v Alfe, dnes som už odovzdala prvé DP klientke, ale ona mala aj original tlačivo. Závisí od DÚ, či preveznú aj natlačené DP.
Kathryn
06.02.08,15:32
Treba si dať pozor, aby bolo aktuálne pre rok 2007. V poslednej verzii programu Alfa je už zapracované najnovšie DP. Každý rok poctivo prepisujem údaje do kúpeného farebného tlačiva, ale tento rok by som si rada uľahčila život a tlačila ich priamo z počítača. Dúfam, že s tým nebude problém na Dú, pretože DPH tlačivá mi preberajú aj takto vytlačené z PC. Ak máte niekto skúsenosť s týmto, dajte prosím vedieť. Ďakujem.
int
06.02.08,16:19
To potvrdenie o príjmoch a zrážkach je vlastne potvrdenie o zauctovanych a vyplatenych prijimoch fyzickych osob zo zavislej cinnosti, o zrazenych preddavkoch a na dan tych prijmov atd...?? a neviete nahodou nejaky postup ako sa to potom priratava a tak... alebo do akeho ciselneho policka treba priratat tieto hodnoty...?? vdaka
int
06.02.08,16:23
A danove urady beru aj vytlacene DP, pretoze napr. Alfa to ma oddobrene od DU a ja som to tak odovzdal uz 3 rok a nikdy nic nehovorili... Takze musi to byt bez problemov...
VladoaKatka
06.02.08,16:24
Príroda
12.02.08,12:49
Zdravím int! Áno, to potvrdenie sa volá tak. V Alfe sa to do číslelníka nedá pridať, tam sa účtuje len živnosť. Až do tlačiva DP si môžeš v Alfe doplniť údaje zo závislej činnosti, ktoré odpíšeš z toho tlačiva a DZ si vyčísliš spolu. Pekný deň.
Príroda
12.02.08,12:59
Nie je to celkom k téme, no vidím, že robíte v
Alfe. Tiež chcem aktualizovať verziu 14.10, no ešte váham. Čítala som, že v nových verziach sa nejak automaticky dajú doplniť odpisy DHM. Viete niečo o tom? Doteraz som ich pridávala na koniec nahadzovaním ID, pekne to oddelilo a spočítalo. Vyzerá to tak aj v novej verzii. Treba tam dať odpisy DHM tým istým spôsobom?. Ďakujem za radu a pekný deň všetkým! E
Manual
12.02.08,13:24
Nie je to celkom k téme, no vidím, že robíte v
Alfe. Tiež chcem aktualizovať verziu 14.10, no ešte váham. Čítala som, že v nových verziach sa nejak automaticky dajú doplniť odpisy DHM. Viete niečo o tom? Doteraz som ich pridávala na koniec nahadzovaním ID, pekne to oddelilo a spočítalo. Vyzerá to tak aj v novej verzii. Treba tam dať odpisy DHM tým istým spôsobom?. Ďakujem za radu a pekný deň všetkým! E
Ano dá sa zapísať aj automaticky ale aj každý odpis zvlášť, tak ako si robila doteraz, máš na výber. A verziu 14.10 si asi budeš musieť stiahnuť, pretože DP budeš inak vypisovať ručne:confused:
Pretože nové DP je vo verzii 14.10 plus ďalšie iné vylepšenia.
Pekný deň...:)
Príroda
12.02.08,16:23
Vďaka, Manulal. Ja si 14.10 chcem stiahnuť, no najprv si urobím zálohy. Mám zlú skúsenosť, vlani mi všetko vypadlo, fajn, že pomohli z krosu po telefóne. Vám sa to ešte nestalo? Ja mám teraz 13.50 - dostala som ho z inšt.CD pri predĺžení Balíka... a teraz znovu z internetu musím a obávam sa toho. Dúfam, že to vyjde. Majte sa fajn:
IVEB
12.02.08,16:26
Ja si vždy sťahujem ALFU z internetu a ešte nikdy sa mi nestalo , že by som mala nejaký problém . Všetko vždy prebehlo korektne .
Manual
12.02.08,16:26
Vďaka, Manulal. Ja si 14.10 chcem stiahnuť, no najprv si urobím zálohy. Mám zlú skúsenosť, vlani mi všetko vypadlo, fajn, že pomohli z krosu po telefóne. Vám sa to ešte nestalo? Ja mám teraz 13.50 - dostala som ho z inšt.CD pri predĺžení Balíka... a teraz znovu z internetu musím a obávam sa toho. Dúfam, že to vyjde. Majte sa fajn:
Všetko dobre dopadne a dobre zazálohuj;)
1919696
13.03.08,08:04
dobry den vedeli by ste mi vy skusenejsi poradit?Pracujem s Alfou verzia 14.1
1. kreditne uroky na ucte mam uctovane ako iny zdanitelny prijem, ale v DP sa mi to prirata k prijmom zo zivnotsti odd. VI. riadok 2. Nemalo by to byt nahodou v oddiely VII. r.2 ako prijmy z kapit.majetku? Neviem kde robim chybu ze mi to program zahrnie k prijmom z podnikania.
2. preddavky na DzPFO uctujem v PD ako dan z prijmu ale do DP sa to neprenesie, musim si to tam dopisat rucne?
Dakujem za pomoc.
KvetkaK
13.03.08,08:07
dobry den vedeli by ste mi vy skusenejsi poradit?Pracujem s Alfou verzia 14.1
1. kreditne uroky na ucte mam uctovane ako iny zdanitelny prijem, ale v DP sa mi to prirata k prijmom zo zivnotsti odd. VI. riadok 2. Nemalo by to byt nahodou v oddiely VII. r.2 ako prijmy z kapit.majetku? Neviem kde robim chybu ze mi to program zahrnie k prijmom z podnikania.
2. preddavky na DzPFO uctujem v PD ako dan z prijmu ale do DP sa to neprenesie, musim si to tam dopisat rucne?
Dakujem za pomoc.
K bodu 1. Program ALFA Ti to robí správne, úroky sú príjmom z podnikania. ;)
K bodu 2. Preddavky Ti program nemôže asi sám preniesť, lebo v stĺpci "daň z príjmov" nemáš účtované predsa len preddavky ale aj napr. zaplatenú daň za predošlý rok.
1919696
13.03.08,08:18
K bodu 1. Program ALFA Ti to robí správne, úroky sú príjmom z podnikania. ;)
K bodu 2. Preddavky Ti program nemôže asi sám preniesť, lebo v stĺpci "daň z príjmov" nemáš účtované predsa len preddavky ale aj napr. zaplatenú daň za predošlý rok.
Kvetka dakujem. Viem ze kred.uroky su prijmom z podnikania ale minuly rok som ich mala v DP v oddiely VII. riadok 2 a bolo z toho jasne ze su to uroky, tento rok nie, tak na co by tam potom ten oddiel VII. bol? Nie som si ista ci je to takto spravne.