monnica
06.02.08,12:40
Dobrý deň,

Prosím niekoho kto sa vyzná v MRP mzdy a personalistika ako sa do zmzdy zadáva náhrada za nemoc?
Zamestnanec bol chorý len do 10 dní , čiže prepláceme PN.
Ako sa to robí konkrétne v MRP? Ako sa tam zadáva tá náhrada mzdy? Neviem si položku náhrada za nemoc otvoriť a doplniť do nej tú náhradu ktorú mám vypočítanú. Kedysi mi to šlo a teraz je to inak?:confused:
Olgica
06.02.08,11:42
Máš MRP DOS? alebo Win?
Zoltán Kovács
06.02.08,11:43
Dobrý deň,

Prosím niekoho kto sa vyzná v MRP mzdy a personalistika ako sa do zmzdy zadáva náhrada za nemoc?
Zamestnanec bol chorý len do 10 dní , čiže prepláceme PN.
Ako sa to robí konkrétne v MRP? Ako sa tam zadáva tá náhrada mzdy? Neviem si položku náhrada za nemoc otvoriť a doplniť do nej tú náhradu ktorú mám vypočítanú. Kedysi mi to šlo a teraz je to inak?:confused:

Riešenie pre win verziu:
Keď ideš vyrátavať mzdu máš dochádzkové položky (odpracované, dovolenka, sviatky, PN, oČR....). Pri "okienku" Nemoc máš tlačítko, keď klikneš na tlačítko sa ti otvorí okno, kde zadáš presné trvanie PN od do. A potom program ti automaticky vypočítava náhradu.
monnica
06.02.08,12:02
Mám Win verziu.
Pri okienku nemoc nemám žiadne políčko na ktoré by sa dalo ešte kliknúť a otvorila by sa tabuľka. Len sa tam proste zadáva číslo - počet dní PN a to je všetko.
Zoltán Kovács
06.02.08,12:06
Mám Win verziu.
Pri okienku nemoc nemám žiadne políčko na ktoré by sa dalo ešte kliknúť a otvorila by sa tabuľka. Len sa tam proste zadáva číslo - počet dní PN a to je všetko.

Aké je číslo verzie? Posledná je 5.10.002.
ALDA
06.02.08,12:07
Mám Win verziu.
Pri okienku nemoc nemám žiadne políčko na ktoré by sa dalo ešte kliknúť a otvorila by sa tabuľka. Len sa tam proste zadáva číslo - počet dní PN a to je všetko.

Ak dáš výpočet mzdy zam.,tak tam sú políčka na dopisovanie zač. a koniec PN a aj OČR. Neviem o akom políčku píšeš.
Petra29
06.02.08,12:07
Aké je číslo verzie? Posledná je 5.10.002.
5.10.003 :)
STRELEC
06.02.08,12:08
Mám Win verziu.
Pri okienku nemoc nemám žiadne políčko na ktoré by sa dalo ešte kliknúť a otvorila by sa tabuľka. Len sa tam proste zadáva číslo - počet dní PN a to je všetko.

prejdi na nastavenia - identifikačné údaje - ostatné

a odklikni počítanie náhrady v nemoci.
Potom by sa Ti malo ukázať to okienko.
STRELEC
06.02.08,12:11
prejdi na nastavenia - identifikačné údaje - ostatné

a odklikni počítanie náhrady v nemoci.
Potom by sa Ti malo ukázať to okienko.
Máš odklikané??
katka50
06.02.08,12:11
Pri nemoci máš "takú ruku na papieri" -a na ňu klikneš, otvorí sa ti tabuľka-klikneš pridať a potom zadáš začiatok a koniec nemoci.
Zoltán Kovács
06.02.08,12:11
5.10.003 :)

Máš dokonca novšiu, ale tam tak isto to funguje.
monnica
06.02.08,12:14
Je to verzia 5,01

Ak idem nahadzovať mzdu tak otvorím konkr. zam. a vyhodí sa mi prvá strana s kolonkami kde nahodim do políčok , že koľko dni dovolenka, platené sviatky, sviatky atď. a je tam aj okienko pre Nemoc a tam zadám počet dní. A potom idem hore na tlačítko výpočet mzdy. Tým že zadám dni PNky mi zníži celkovú základnú mzdu ale nevyčisluje mi konkrétnu náhradu.
Zoltán Kovács
06.02.08,12:16
Je to verzia 5,01

Ak idem nahadzovať mzdu tak otvorím konkr. zam. a vyhodí sa mi prvá strana s kolonkami kde nahodim do políčok , že koľko dni dovolenka, platené sviatky, sviatky atď. a je tam aj okienko pre Nemoc a tam zadám počet dní. A potom idem hore na tlačítko výpočet mzdy. Tým že zadám dni PNky mi zníži celkovú základnú mzdu ale nevyčisluje mi konkrétnu náhradu.

Tak teraz verzia 5.10 alebo 5.01. Lebo verzia 5.01 je stara vyše roka, keď nie viac, a veru tam neviem ako to fungovalo.
STRELEC
06.02.08,12:18
Tak teraz verzia 5.10 alebo 5.01. Lebo verzia 5.01 je stara vyše roka, keď nie viac, a veru tam neviem ako to fungovalo.
Tak isto ako teraz.

Nepohne sa ďalej, dokiaľ nebude mať odkliknuté počítanie nemocenského.
Zoltán Kovács
06.02.08,12:20
Tak isto ako teraz.

Nepohne sa ďalej, dokiaľ nebude mať odkliknuté počítanie nemocenského.

Mal som to štandardne prednastavené, odvtedy ako zamestnávateľ platí prvých 10 dni PN. Nikdy som nemusel sám to nastavovať.
monnica
06.02.08,12:20
To je katastrofa to čo mi hovoríte tam vôbec také políčka a ruky nemám.
Idem urobiť upgrate a uvidíme. :confused:
STRELEC
06.02.08,12:20
prejdi na :

nastavenia - identifikačné údaje - ostatné

a odklikni počítanie náhrady v nemoci.
Potom by sa Ti malo ukázať to okienko.

Bez toho , aby si mala v citáte uvedené aj odklikané sa nepohneš. Máš to tam odkliknuté? Pozri sa a daj vedieť, resp. odklikaj, ak chceš mať urobené.
STRELEC
06.02.08,12:22
To je katastrofa to čo mi hovoríte tam vôbec také políčka a ruky nemám.
Idem urobiť upgrate a uvidíme. :confused:
Počkaj! Neplaš sa! Všetko pôjde, len Ti treba dať pokyn softu, aby robil aj náhradu príjmu v nemoci. Jednoducho to zatiaľ od Teba nevie. Odklikaj nižšie uvádzané!:):)
monnica
06.02.08,12:41
Ak dám nastavenia - identifikačné údaje - ostatné - tak okrem deň určený pre výplatu príjmov a prázdne okienko a ešte uplatniť zákon o práci vo verejnom záujme a okienko na zakliknutie tam vôbec nič iné nie je. Ja nieviem čo to má znamenať ale...iné tam nie je.
Zoltán Kovács
06.02.08,12:45
Ak dám nastavenia - identifikačné údaje - ostatné - tak okrem deň určený pre výplatu príjmov a prázdne okienko a ešte uplatniť zákon o práci vo verejnom záujme a okienko na zakliknutie tam vôbec nič iné nie je. Ja nieviem čo to má znamenať ale...iné tam nie je.

Identifikačné údaje firmy a nie zamestnanca mal Strelec na mysli. Tam sa to nastavuje.
monnica
06.02.08,12:51
no veď dávam firmy a je to tak ako som napísala hore
STRELEC
06.02.08,12:51
Identifikačné údaje firmy a nie zamestnanca mal Strelec na mysli. Tam sa to nastavuje.
Samozrejme, lebo u zamestnanca ani také položky ako som uvádzal na odklikanie nie sú. Teda ešte raz :
Nastavenia (na hornej lište s ponukou základného menu) .... atď
Zoltán Kovács
06.02.08,12:54
A pod tým uplatniť zákon o práci vo verejnom záujme by malo byť ďalšie okienko na zaškrtnutie počítať náhrady za nemoc.
monnica
06.02.08,12:55
pod tým už nič iné nie je
Zoltán Kovács
06.02.08,12:58
pod tým už nič iné nie je

Som :eek::eek:. Skus znova nainštalovať najnovšiu verziu, možno pri upgrade došlo k nejakej chybe.
lenkak
06.02.08,18:39
tuším v life verzie nefunguje počítanie nemoc. Akú máš verziu?
Zoltán Kovács
06.02.08,18:41
tuším v life verzie nefunguje počítanie nemoc. Akú máš verziu?

To je teda blbé.

P.S. Life alebo lite verzia? Máš na myslí tú verziu zadara?
jamis
06.02.08,18:50
To je teda blbé.

P.S. Life alebo lite verzia? Máš na myslí tú verziu zadara?

To nie je verzia zadara, ale je to ľahká verzia, bez možnosti rátať nemocenské dávky.
Ja ich tiež rátam ručne a do mzdy nahodín natvrdo.
lenkak
06.02.08,18:50
dakedy boli life verzie, boli lacnejšie, ale mali určité obmedzenia.
jamis
06.02.08,18:54
dakedy boli life verzie, boli lacnejšie, ale mali určité obmedzenia.

Boli lacnejšie, ale majú len jedno obmedzenie a to je, že neráta nemocenské.
Ja ju tiež mám, ale našťastie mám tak 3 maródky do roka od všetkých klientov a rátam poctivo starým spôsobom / na kalkulačke/.
jamis
07.02.08,15:20
Boli lacnejšie, ale majú len jedno obmedzenie a to je, že neráta nemocenské.


Ešte jedno upresnenie:
Lait verziu používali malí podnikatelia, nakoľko vtedy preplácali nemocenské len podniky s viacej ako 20-timi zamestnancami.
Takže načo by platili viac za soft ak nemuseli.
Lenže medzitým sa zákon zmenil a nemocenské musí preplácať prvých 10 dní každý zamestnávateľ.