lennca
06.02.08,13:30
Dobrý deň, chcela by som poprosiť o info. Minulý rok som bola do mája doborovoľne nezamestnaná.Od júna som bola na Úrade práce a počas toho som bola od júla do septembra pracovať na dohodu o vykonaní práce. Od septembra som zamestnaná na HPP u živnostníka. Mám si podať za rok 2007 DP typu A alebo ročné zučtovanie dane? Dík
Zoltán Kovács
06.02.08,12:32
Môžeš požiadať svojho zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovanie dane.
Tweety
06.02.08,12:32
Dobrý deň, chcela by som poprosiť o info. Minulý rok som bola do mája doborovoľne nezamestnaná.Od júna som bola na Úrade práce a počas toho som bola od júla do septembra pracovať na dohodu o vykonaní práce. Od septembra som zamestnaná na HPP u živnostníka. Mám si podať za rok 2007 DP typu A alebo ročné zučtovanie dane? DíkAK si nemala iné príjmy, len zo ZČ, tak môžeš požiadať zamestnáv. o vykonanie RZD do 15.2.2008.
lennca
06.02.08,12:41
Dík za rýchlu odpoveď. Môžem požiadať zamesnávateľa o ročné zúčtovanie daní, lenže on to vôbec nevie. Čiže si to musím urobiť sama, len neviem ako. Mohla by som to zvládnuť?
Tweety
06.02.08,12:45
Dík za rýchlu odpoveď. Môžem požiadať zamesnávateľa o ročné zúčtovanie daní, lenže on to vôbec nevie. Čiže si to musím urobiť sama, len neviem ako. Mohla by som to zvládnuť?
Na stránke www.drsr.sk (http://www.drsr.sk), nájdeš tlačivko,vypíšeš a dáš zamestnáv.
lennca
06.02.08,12:55
ďakujem, pokúsim sa to vyplňiť, lenže môj zamestnávateľ nevie čo s tým má robiť? Kam to mám zaniesť ja? Na daňový úrad?
Tweety
06.02.08,12:56
ďakujem, pokúsim sa to vyplňiť, lenže môj zamestnávateľ nevie čo s tým má robiť? Kam to mám zaniesť ja? Na daňový úrad?
Ročné zúčtovanie Ti musí spraviť cez mzdu, potom poslať hlásenie na DU do 31.3.2008.
Zoltán Kovács
06.02.08,12:57
Natíska sa otázka, ak neovláda ročné zúčtovanie dane a prácu okolo miezd, kto spracovával mzdy počas roka?
lennca
06.02.08,13:02
Ja som si robila mzdy sama. Ale dostávam iba minimálnu mzdu, takže môžem si to ročné... urobiť tiež?
Zoltán Kovács
06.02.08,13:17
Ja som si robila mzdy sama. Ale dostávam iba minimálnu mzdu, takže môžem si to ročné... urobiť tiež?

Ak si mala min.mzdu tak vlastne výsledkom RZD bude 0,- SK.
lennca
06.02.08,18:52
Ďakujem Vám za cenné rady