cierna
06.02.08,16:04
Ahojte,
prosím poraďte mi. V našej organizácii uplatňujeme pružný pracovný čas, pričom základný pracovný čas je od 8.00h do 16.00 h. Voliteľný pracovný čas je od 6.00h do 8.00 h a od 16.00 h do 18. 00h.
Ak ide zamestnanec na pracovnú cestu s tým, že cestuje vlakom od 4. 00 h, školenie trvá od 9. 00h do 15. 00 h a jeho pracovná cesta končí o 19. 00 h, čo sa považuje za výkon práce a čo za trvanie pracovnej cesty. Má zamestnanec nárok na nadčasy?
Pýtam sa takto laicky, lebo v našej organizácii chcú zamestnanci čerpať náhradné voľno.:confused:
Ďakujem cierna
Chobot
06.02.08,15:21
Ahojte,
prosím poraďte mi. V našej organizácii uplatňujeme pružný pracovný čas, pričom základný pracovný čas je od 8.00h do 16.00 h. Voliteľný pracovný čas je od 6.00h do 8.00 h a od 16.00 h do 18. 00h.
Ak ide zamestnanec na pracovnú cestu s tým, že cestuje vlakom od 4. 00 h, školenie trvá od 9. 00h do 15. 00 h a jeho pracovná cesta končí o 19. 00 h, čo sa považuje za výkon práce a čo za trvanie pracovnej cesty. Má zamestnanec nárok na nadčasy?
Pýtam sa takto laicky, lebo v našej organizácii chcú zamestnanci čerpať náhradné voľno.:confused:
Ďakujem cierna

Pozri si túto tému a aj tie témy, na ktoré sa tam odkazuje. Je tam už veľa vysvetleného, aj konkrétne tvoja otázka:

http://www.porada.sk/t54794-sluzobna-pracovna-cesta-a-vykon-prace.html
cierna
07.02.08,07:38
Ďakujem, určite si to pozriem. To že s úsmevom ide všetko lepšie viem, ale ten smajlík vystihoval môj pocit, že niekedy bojujem s veternými mlymni.
cierna
suzvedava
04.03.08,07:53
V odkazoch o pracovnej ceste a nehovorí o šoférovi, ktorý pracuje na pracovnej ceste a navyše má pružny pracovný čas. Prosím o radu ako postupovať v takomto prípade.Ďakujem. :o
Chobot
05.03.08,11:16
V odkazoch o pracovnej ceste a nehovorí o šoférovi, ktorý pracuje na pracovnej ceste a navyše má pružny pracovný čas. Prosím o radu ako postupovať v takomto prípade.Ďakujem. :o

Napíš konkrétnejšie. Ako pracuje ten šofér? Tým, že vedie MV? Ak vedie MV, tak celá doba vedenia MV sa považuje za odpracovaný čas. AK to presiahne jeho denný (týždenný) pracovný čas, tak ide o prácu nadčas.