Katka3003
06.02.08,17:16
Dobry vecer, neviete mi niekto poradit, nastupila som pred dvomi mesiacmi do novej prace a tam vznikol moj problem. Velmi ma svrbia a bolia oci, mam ich zacernenane, opuchnute. Porstupne sa to zhorsuje. Par dni dozadu mi vznikol i kozny ekzem na tvari. Pracujem v kancelarii. Dovtedy som ziadny takyto problem nemala. Pocas vikendu, ked som doma, sa to trosku upravuje. Je to alergia na nieco? Ak ste sa s tym niekto stretli dajte mi vediet, privitam kazdu skusenost. Dakujem.
Bionda
07.02.08,09:32
o alergénoch v tvojom okolí je ťažko takto na diaľku hovoriť. :) Určite však odporúčam návštevu imunológa, nakoľko teraz môu robiť testy, ale pri neliečení by sa príznaky mohli naozaj veľmi zhoršovať.
damati
24.02.08,19:12
Ak máte v kancelárii klimatizáciu, tak aj tá vie narobiť všelijaké problémy podobného charakteru.
Katabaticky
25.02.08,08:38
Klimatizacia je zlo a hlavne necistena pravidelne :)

Ak mate klimatizaciu moze to byt suvis s prachom pripadne pleznami v nej

Oci sa daju spajat aj s monitorom ak pracujes za PC(a ekzem tvare moze byt momentalne len nahoda)

Alergicka reakcia moze byt aj z cistiacich prostriedkov pouzivanych u vas v praci

Pripadne si alergicka na kolegov ale to nepredpokladajme skor na sefa ;)

PS: skus sa este zamysliet mimo rozmerov zmeny zamestnania a prostredia prace moze to byt len nahoda ze to prislo po zmene... nemzenila si este nejake navyky? alebo hygienicke prostriedky? cistiace prostriedky doma? novy milacik do rodiny? zvieratko niekoho znameho? atd atd :)
ale po navsteve imunologa ak na nic neprides a je to alergia a on ti povie na co tak sa ti bude hladat lahsie :)
Katka19
25.02.08,09:14
Ahoj Katka3003 nahodou v tvojom okolí teda v kancelárii nepoužívate vonne oleje aj tie vedia narobiť galibu a hlavne na očiach ,tak ako to opisuješ ,dokonca som počula, že oči možu mať reakciu aj na nejakú poruchu obličiek, skus čaje alebo ešte lepšie sú výťažky z biliniek na detoxikáciu obličiek ...
BXLmiami
03.03.08,12:05
Alergia je vysoko pravdepodobná,takže treba ísť k obvodnému a následne k alergologovi.Skoda strácať čas špekulovaním čo to robí,pretože v lete sa veľmi netestuje,takže to stihni ešte na jar.
medvedik21
27.03.08,14:31
Ahoj,
alergie sú veľmi nepríjemné, mám s nimi dlhoročné skúsenosti, to ako tie prejavy opisuješ že ťa pália prípadne režú oči je jasný príklad alergie, ak nemáš momentálne čas na lekára tak ti určite pomôže Claritine aspoň na nejaký čas. Účinkuje už tak za 10 až 20 minút a uľaví sa Ti. Ale určite to nieje dlhodobá liečba, neodkladaj návštevu alergológa na neurčito. Neliečená alergia môže spôsobiť astmu.:mee:
lindusaaa
27.03.08,17:51
urcite to neodkladaj, ja sice alergiu liecim, ale tento rok mi alergologicka diagnostikovala aj astmu :mee: a to som pravidelne chodila na kontroly, na injekcie...
medvedik21
27.03.08,19:06
Ahoj lindusaaa,
ďakujem Ti za súhlas.

Tiež som sa liečila na rôzne tipy alergií. Z toho množstva uvediem napr. púpava a lieska a iné pele a k tomu mi pribudli aj potravinové alergie na jablká, mak, orechy, víno a čokoľvek z čoho ma začnú svrbieť pery musím vylúčiť z jedálnička. Liečiť som sa prestala lebo sa mi to zlepšilo a minulú sezónu som už ani nepocítila alergiu. No pre istotu mám u seba vždy liečik. :)
lindusaaa
27.03.08,19:12
no minulu sezonu som mala aj dobru(myslim leto, na jar boli trochu problemy), ale zatial(klop-klop) sa u mna potravinova alergia neprejavila, len pelova a dufam ze sa to zlepsi...aj ked vysledky stale nie su dobre
medvedik21
27.03.08,19:57
Tak Ti držkám palčeky nech sa ti to zlepší :)
Jara
21.04.08,06:28
Predstavte si, včera som zareagovala na ananás... Doteraz som nikdy nemala problém, aby som na niečo tak zareagovala i keď môj syn trpí alergiami tak na sebe som to nikdy nespozorovala. Už som tohto roku viackrát jedla ananas a nebolo mi nič... Ide o riadny čerstvý ananás nekompotovaný. Mala som dosť prudké pálenie v hrdle a potom mi opuchli mandle v ústach aj v nose a urobili sa mi vyrážky na jazyku. Hneď som si vzala claritine a potom ešte v noci dithiaden. Stále ale citím taky nepríjemný pocit v ústach. No tak všetko je raz po prvýkrát. Už bude len kompótik... :(
lindusaaa
21.04.08,06:56
No moze sa stat...napr. otec nemoze jablka, ale asi len jeden druh, lebo niekedy mu opuchne hrdlo a niekedy nie(zatial sme nezistili ktory je to druh:) ) a je pelova sezona tak mozno to s tym ananasom, vyvolalo tu reakciu.
medvedik21
21.04.08,12:37
Predstavte si, včera som zareagovala na ananás... Doteraz som nikdy nemala problém, aby som na niečo tak zareagovala i keď môj syn trpí alergiami tak na sebe som to nikdy nespozorovala. Už som tohto roku viackrát jedla ananas a nebolo mi nič... Ide o riadny čerstvý ananás nekompotovaný. Mala som dosť prudké pálenie v hrdle a potom mi opuchli mandle v ústach aj v nose a urobili sa mi vyrážky na jazyku. Hneď som si vzala claritine a potom ešte v noci dithiaden. Stále ale citím taky nepríjemný pocit v ústach. No tak všetko je raz po prvýkrát. Už bude len kompótik... :(
Daj si veľký pozor. Ja som po takejto reakcii skončila niekoľkokrát v nemocnici na infúziách 3 dni. Človek sa pri tom môže aj zadusiť ak sa niečo rýchlo nespraví.:mee:
motylik7
16.05.08,14:19
Počuli ste už niekdy dievčatá o tom, že alergia sa dá vyliečiť? A nie je to pritom ani trochu zložité. Ja som si obidve dcéry z alergie vyliečila v rámci JEDNÉHO MESIACA. Dovtedy sa napchávali Claritinom, ale nemala som ani trochu dobrý pocit z toho, že musia do seba dávať chémiu, ktorá im narobí viac škody ako osohu. Vlastne osoh žiadny. :o
Lari
16.05.08,14:40
Ahoj motylik
ako sa ti to podarilo? Nam len docasne zabrala akupunktura.
BXLmiami
16.05.08,14:53
Počuli ste už niekdy dievčatá o tom, že alergia sa dá vyliečiť? A nie je to pritom ani trochu zložité. Ja som si obidve dcéry z alergie vyliečila v rámci JEDNÉHO MESIACA. Dovtedy sa napchávali Claritinom, ale nemala som ani trochu dobrý pocit z toho, že musia do seba dávať chémiu, ktorá im narobí viac škody ako osohu. Vlastne osoh žiadny. :o
Blahoželám,dajte si to patentovať,budete milionar.Doteraz sa totižto nikomu,okrem Vás samozrejme,nepodarilo zasiahnuť do genetickej výbavy človeka.
Lari
16.05.08,15:42
BXLmiami, netreba byt hned sarkasticky ............
Pomohlo ti uz nieco z "alternativnej" mediciny? Mne ano, napriek tomu, ze pre nasich "doktorov" mi nic nemalo byt. Ten mesiac je aj pre mna zaujimavy, ale napr. mahzelovi pomohla akupunktura (10 dni) a v tom roku alergiu nemal a nasledujucu, len velmi slabu. A fungovali aj ine veci, ale na ne treba disciplinovanost , co zatial nie je moj pripad, ale urcite aj to pride :)
Lari
16.05.08,15:52
A este jeden pripad - jednej kocke (z Bratislavy) urobili v Indii ockovacie serum proti alergii z vlastnej krvi a ...............babula alergiu nema. Zapadna medicina bohuzial sa castokrat snazi vynajst teplu vodu.
JankaO
16.05.08,16:36
BXLmiami, netreba byt hned sarkasticky ............
Pomohlo ti uz nieco z "alternativnej" mediciny? Mne ano, napriek tomu, ze pre nasich "doktorov" mi nic nemalo byt. Ten mesiac je aj pre mna zaujimavy, ale napr. mahzelovi pomohla akupunktura (10 dni) a v tom roku alergiu nemal a nasledujucu, len velmi slabu. A fungovali aj ine veci, ale na ne treba disciplinovanost , co zatial nie je moj pripad, ale urcite aj to pride :)


Nemyslím, že by v tom bol sarkazmus, je to len suché konštatovanie skutočnosti. Bohužiaľ.
Lari
16.05.08,16:40
Ak si precitas prispevok nad tvojim, tak tam som uviedla, ze to nie je skutocnost. Akurat sa to na zapade nerobi. Ved farmacia je vyborny biznis.
JankaO
16.05.08,16:45
Ak si precitas prispevok nad tvojim, tak tam som uviedla, ze to nie je skutocnost. Akurat sa to na zapade nerobi. Ved farmacia je vyborny biznis.

Neviem, či Vaša reakcia patrí mne...Ak áno, tak jej nerozumiem.
Viem len, že alergia sa nedá vyliečiť, alergia sa dá len liečiť.
(a čítala som všetky príspevky - skôr neodpovedám)
Lari
16.05.08,16:52
A este jeden pripad - jednej kocke (z Bratislavy) urobili v Indii ockovacie serum proti alergii z vlastnej krvi a ...............babula alergiu nema. Zapadna medicina bohuzial sa castokrat snazi vynajst teplu vodu.

ockovacia latka z vlastnej krvi - to som mala na mysli. Odvtedy alergiu nemala.
JankaO
16.05.08,16:58
ockovacia latka z vlastnej krvi - to som mala na mysli. Odvtedy alergiu nemala.


Úspešnosť liečby je posudzovaná dĺžkou intervalu, kedy sa objavia znovu príznaky. Alergia, ale nie je vyliečiteľná. Je len liečiteľná.
BXLmiami
16.05.08,17:01
BXLmiami, netreba byt hned sarkasticky ............
Pomohlo ti uz nieco z "alternativnej" mediciny? Mne ano, napriek tomu, ze pre nasich "doktorov" mi nic nemalo byt. Ten mesiac je aj pre mna zaujimavy, ale napr. mahzelovi pomohla akupunktura (10 dni) a v tom roku alergiu nemal a nasledujucu, len velmi slabu. A fungovali aj ine veci, ale na ne treba disciplinovanost , co zatial nie je moj pripad, ale urcite aj to pride :)
Pokiaľ si prečítaš moje príspevky,zistíš,že ako lekár ovládam alternatívnu medicínu a zaoberám sa nou od 92 roku,čo už nejaku chviľu je.Ten sarkazmus bol tentokrát na mieste.Jednak konštatovanie,že VYLIECILA za mesiac alergiu...no povieme si o 2,3 roky čo je vyliečené,to sa pri alergii ako dá po mesiaci povedať že je vyliečená?Alergiu možno uviesť do dlhodobého kľude a alternatívna medicina v tom pomože,ale nevylieči,len skludní.Za druhé podľa príspevkov aj v iných rubrikách myslím,že je to len další,ktorý sa zapojil do multilevelového predaja.A že ich je požehnane v rubrikách o koži to je fakt.A o autohemotherapii,čiže pichaní svojej vlastnej krvi sa na tejto stránke tiež hovorilo.
Lari
16.05.08,17:05
Re: JankaO
Nerada by som aby tato diskusia isla tymto smerom - otazka autora znela, co s tym.
Len posledna vec - nerozumiem, co znamena, ze to nie je vyliecitelne, len liecitelne. Ak tomu dobre rozumiem, tak tym, ze je nieco liecitelne, znamena, ze to musi mat opakovany proces? Ak ano, tak v tomto pripade (serum z krvi)to bola jednorazovka (pred cca 20 rokmi).
Lari
16.05.08,17:11
Pokiaľ si prečítaš moje príspevky,zistíš,že ako lekár ovládam alternatívnu medicínu a zaoberám sa nou od 92 roku,čo už nejaku chviľu je.Ten sarkazmus bol tentokrát na mieste.Jednak konštatovanie,že VYLIECILA za mesiac alergiu...no povieme si o 2,3 roky čo je vyliečené,to sa pri alergii ako dá po mesiaci povedať že je vyliečená?Alergiu možno uviesť do dlhodobého kľude a alternatívna medicina v tom pomože,ale nevylieči,len skludní.Za druhé podľa príspevkov aj v iných rubrikách myslím,že je to len další,ktorý sa zapojil do multilevelového predaja.A že ich je požehnane v rubrikách o koži to je fakt.A o autohemotherapii,čiže pichaní svojej vlastnej krvi sa na tejto stránke tiež hovorilo.

Ponukala som snad nieco?:rolleyes: Len sa trochu zaoberam sposobmi ako si pomoct bez zbytocneho hadzania chemia do seba. A aj ked je to naozaj interesantne vyliecit niekoho za 1 mesiac, ak to cloveku pomoze na par rokov, tak je to fajn.
Diskusne forum je o roznych nazoroch, netreba hned niekoho zrusit, ze vyjadril nazor, ktory nie je sympaticky.
BXLmiami
16.05.08,17:31
Moja odpoved nepatrila Tebe ale motylik 7.Prezri si forum a prečitaj jeho prispevky,všetko sa dá predsa vyriešiť riasou alias spirulinou.Autohemotherapia je liečba ktorá sa v minulosti často používala,občas sa ešte používa a v určitom percente býva uspešná.Aj ked alergia je komplex ochorení,nie jedno.Takže môžeš si ,,vyliečiť,, ekzém a následne o rok dostať alergicku nádchu alebo asthmu a celý život budeš mať dojem,že si sa vyliečila z alergie.Ale ty si len prešla z jedného prejavu do druhého.To bol príklad.Takže blbnutie ľudí,ako si motýlik7 vyliečila za mesiac alergiu riasou sa u mna s veľkým pochopením nestretáva.
Lari
16.05.08,17:55
Nuz vzhladom na to, ze si citoval(a) mna, tak som usudila, ze odpoved patrila mne.
Kazdopadne, v diskusiach maju ludia rozne nazory a ak s nimi nesuhlasis, tak ich treba ignorovat, alebo na rovinu povedat v com sa nepacia. Neviem kto je dealer, alebo nie, ale ak to Ty vies, tak si mal(a) priamo povedat, v com je problem, cela tato nasa vymena nazorov by nebola. Aj ked aj toto bolo na nieco uzitocne (aspon pre mna).
Tak a teraz k veci - akou formou AM sa zaoberas a ake mas s nou vysledky?
Riesim teraz rozne veci a zaujima ma, co u nas funguje.
lindusaaa
16.05.08,18:22
Tak a teraz k veci - akou formou AM sa zaoberas a ake mas s nou vysledky?
Riesim teraz rozne veci a zaujima ma, co u nas funguje.

Aj mna by to zaujimalo. Alergiu mam a liecim sa ale je to z roka na rok horsie, :( dokonca mi diagnostikovali astmu, aj ked nejake tazkosti nemam, co sa tyka tej astmy.
arizona
16.05.08,18:43
Blahoželám,dajte si to patentovať,budete milionar.Doteraz sa totižto nikomu,okrem Vás samozrejme,nepodarilo zasiahnuť do genetickej výbavy človeka.
Alergia nemusí byť iba geneticky daná. Môže byť vyvolaná napr.dlhodobým stresom.
Ja som tiež bola silný alegrik( nie od mala), neustále tabletky, injekcie apod.
Vyliečila som sa bylinkovými čajami.Keď som bola asi pol roka bez tabletiek,bola som u obv.lekára. Tak som sa mu pochválila s mojou vyliečenou alergiou. Nechcel veriť, lebo poznal môj stav.Povedal, že to je asi preto, že je momentálne daždivo...
Je tomu už takmer 10 rokov, som bez tabletiek, bez alergie. Veselo si kosím trávnik, hoci predtým som počas kosenia trávnikov chodila s "vreckovkou na nose".
lindusaaa
16.05.08,18:51
arizona ake caje si pila?
arizona
16.05.08,20:13
arizona ake caje si pila?
Májovú žihľavu, trezalku, repík,3-5x denne . Už si to moc nepamätám. Ale bolo to z knihy Marie Trebanová. Ak to nepoznáš, daj vedieť,niekde to pohľadám.
lindusaaa
16.05.08,20:25
Májovú žihľavu, trezalku, repík,3-5x denne . Už si to moc nepamätám. Ale bolo to z knihy Marie Trebanová. Ak to nepoznáš, daj vedieť,niekde to pohľadám.

dakujem. poznam tu knihu, mame ju doma. idem to hned popozerat.
motylik7
17.05.08,10:02
No dobre sa tu na tebe zabávam BXLmiami, ako sa rozčuľuješ. :--- To je dobre, že sa snažíš aj alternatívnou medicínou pomáhať ľuďom. Tiež sa o to snažím a tiež sa tomuto venujem už nejaký ten piatok. A k dobrým skúsenostiam som neprišla zo dňa na deň, ako slepý k husliam. Mám skúsenosti v poslednom čase stále lepšie a lepšie, a to, čo je dobré posúvam ľuďom ďalej (v kontexte s činskym príslovím: čo je dobré, povedz ďalej ľuďom). Mám obrovskú radosť vždy, ked sa stanem spoluúčastníčkou vyliečenia a snažím sa ľuďom pomáhať aj na úkor svojho voľného času. V každom človeku vidím krásnu dokonalú a čistú bytosť a tak k ľuďom aj pristupujem. Nemenej dôležité je liečenie aj v nemateriálnej sfére, to patrí neodmysliteľne k tomu fyzičnu.
Keď som napísala, že alergia zmizla za mesiac, tak si buď istý, že zmizla za mesiac. Mala som na mysli symptomatické prejavy, ktoré sa odvtedy neobjavili a budú to v auguste tri roky. Ako človek venujúci sa alterne magike by si mal vedieť, že stačí vyčistiť telo, vnútorné orgány a harmonizovať ich, potom už šľape ďalej tak, ako sa patrí. Písala som inak v príspevku o mojich dvoch deťoch, ktorým navyše pominuli všetky angíny, laryngitídy a všeobecne zápaly dýchacieho ústrojenstva. Od doby spred troch rokov (necelých) som ich už tým mojím spôsobom nečistila, je mi síce jasné že si nadalej veselo zanášajú vnútorné orgány nesprávnou stravou (a pitím), ale k tomuto kroku pristúpim hned ako postrehnem nejaké prejavy nerovnováhy v organizme. Zatiaľ im zjavne stačí samočistiaca schopnosť tela.
Stojím si za všetkým, čo som napísala v každom jednom mojom príspevku. Dám ti moju adresu, môžeš za mnou prísť, poviem ti to aj rovno do očí. Ja sa k ľuďom správam vždy tak, aby som sa za svoje myšlienky ani za svoje činy nemusela hanbiť a zodpovedať sa za ne. Ak si to pochopil inak, je to tvoj problém, každý súdi iných podľa seba. A nezlosti sa už toľko, človek sa predsa stále učí niečo nové, ešte aj na sklonku dlhého života človek zistí, koľko vecí ešte nevie. Želám ti pevné zdravie, krásu, harmóniu a slnko v duši. :)
VIA3
17.05.08,12:05
Motýlik7..., keď berieš Poradu ako zábavu, tak si určite uvedomuješ, že každý kto na ňu zablúdi sa môže sa dosýta zabávať, a to na komkoľvek. A nezdá sa mi, že ty by si sa zabávala. Skôr naopak. Tvrdíš, že sa venuješ alterne magike. Potom neviem, či si si nepomýlila w-stránku. Pri všetkej úcte, také odborné názory a výsledky svojej práce, ktoré si publikovala, vzbudzujú pochybnosti. Preto súhlasím s JankaO a BXLmiami, ktoré zastávajú medicínske názory. Majú výhodu v tom, že tie sú všeobecne známe. A ešte jedno. Nezdá sa mi, že vidíš v ľuďoch len čisté a dokonalé bytosti a že tak k nim aj pristupuješ. Zatiaľ to z tvojho príspevku nie je zjavné.

Porada je v tom čarovná, že každý na nej môže zverejniť svoje názory, ktoré nemusia byť zhodné s väčšinovým názorom k témam, ktoré sa tu diskutujú. Tak zverejňuj a argumentuj. Osobne si ich rada prečítam, ak budú k téme a nie v rovine „ mám skúsenosti.., vyliečila som..., tento liek vyliečil...,lekári sú ..., atď.
motylik7
17.05.08,12:21
VIA3 ja beriem celý život ako zábavu. Netráp sa malichernosťami, ži. Prečo si myslíš, že iba medicínske názory sú jediné tie správne? P.S. Aj ty si čarovná, nie iba Porada:)
Bendymicus
17.05.08,14:38
Mam jednu lekarku od narodenia, sme 4 surodenci, vsetkych nas liecila, kym sme nepovyrastli a tiez bola homeopatka a neskor sa zaoberala AM, co mne velmi pomohlo, raz som mala bolesti krku a hlavy, migreny a v krcnych svaloch taky stiahnuty pocit, teploty kazdy den, unavena ako pes bez nejakeho dovodu, nasi sa uz bali, lebo som vtedy zacala chodit s jednym fesakom, ze co som to od neho chytila... No vtedy som sa citila asi najhorsie v mojom zivote... No a doktorka mi nasadila nejakusi dietu bez cukrov a tukov a do dvoch tyzdnov som sa citila zase normalne a odvtedy uz som to nemala, tak taka jednoducha liecba sa mi celkom pozdavala. odvtedy ked mam nejake problemy aj napriklad akne, tak si zase dam tu dietu a vela sa napravi...
pasuliatko
22.05.08,09:04
počula som o podobnom probléme ak máte klimatizáciu v kancelárii na vine je 100% ona,kupte si Claritine tabletky a ak to neprejde chodte imunológovi alebo alergológovi on vám už s tým poradí.
pasuliatko
22.05.08,09:11
Dobry vecer, neviete mi niekto poradit, nastupila som pred dvomi mesiacmi do novej prace a tam vznikol moj problem. Velmi ma svrbia a bolia oci, mam ich zacernenane, opuchnute. Porstupne sa to zhorsuje. Par dni dozadu mi vznikol i kozny ekzem na tvari. Pracujem v kancelarii. Dovtedy som ziadny takyto problem nemala. Pocas vikendu, ked som doma, sa to trosku upravuje. Je to alergia na nieco? Ak ste sa s tym niekto stretli dajte mi vediet, privitam kazdu skusenost. Dakujem.


počula som o podobnom probléme ak máte klimatizáciu v kancelárii na vine je 100% ona,kupte si Claritine tabletky a ak to neprejde chodte imunológovi alebo alergológovi on vám už s tým poradí.
motylik7
23.05.08,05:06
Svrbivé okolie očí, oči začervenané, opuchnuté a boľavé napovedá o preťaženej pečeni. S tým súvisí aj ekzém na tvári. Pričom v hepatálnych testoch sa to nemusí ani prejaviť. Katka3003 daj si detoxikačný program (a podporiť aj obličky).
arizona
23.05.08,05:15
Svrbivé okolie očí, oči začervenané, opuchnuté a boľavé napovedá o preťaženej pečeni. S tým súvisí aj ekzém na tvári. Pričom v hepatálnych testoch sa to nemusí ani prejaviť. Katka3003 daj si detoxikačný program (a podporiť aj obličky).
Vieš poradiť nejaký konkrétny detox.program na podporu obličiek, mňa by to zaujímalo,dík
motylik7
23.05.08,06:04
Júj ved tých detoxikačných programov je spústa! Môžem ti povedať, čo sa mne aj rodine najlepšie doteraz osvedčilo (to je všetko v jednom, na celé telo), ale ti to len pošepkám, lebo sa bojím aby ma tu niekto nesfúkol za reklamu. Jojo?
dusansl
05.06.08,07:19
Milá pani ,vážení návštevníci "porady",
zo všetkou vážnosťou Vám chcem oznámiť, že ak ráno vstávate a nič Vás nebolí-ste zdraví! Ak pociťujete hoci aj sebe menšie bolestičky, niečo už nie je v poriadku.
Zdravie, to je absolútny stav pohody tela.
Ja verím, že niekedy v budúcnosti bližšej -či vzdialenej sa väčšina s vás dopracuje do štádia, keď o tej pohode nebude chcieť rozprávať ale bude ju chcieť zažívať.
A teraz by som rád povedal čosi o alergii.
"Alergia je patologická reakcia organizmu samého na seba!"
Kto s Vás hlavne dnes už postihnutých ale aj celkom zdravých hodlá ignorovať tento fakt, zažije ešte mnoho "zábavy".
Zmena takéhoto zdravotného stavu-teda jeho vyliečenie" je proces zdĺhavý zložitý a za úspech je potrebné považovať ak sa v procese obnovy zdravia dostaví dlhodobejšia remisia- vtedy je možné konšattovať, že sa dosiahol viditeľný pokrok.
Samozrejme, obnova organizmu každého pacienta prebieha individuálne. Jednému stačia tri -štyri mesiace inému je akurát osem ale aj desať.
Ak sa dosiahne konečný výsledok, je potrebné ešte niekoľko rokov idúcich po sebe každoročne absolvovať minimálne jednu 60 dennú ozdravno zdravie udržujúcu kúru.
Nechápete? No tento spôsob , telo postihnutého človeka ničím nezaťažuje, neničí, čo v prípade používania liekov už povedať nik nemôže.
A na záver by som si dovolil doplniť nasledovné:
-hoci súčasná medicína hĺba nad príčinami alergie a pomocou rôzny teórií vytvára priestor pre bezbrehé konzumovanie zdraviu hodne škodlivých a nie práve lacných liekov príčiny tejto anomálie s dajú zhrnúť celkom jednoducho.
- vo všeobecnosti sa má za to, že vysoké percento alergií vzniká práve ako
odozva organizmu na liekmi vyvolané disbaktériózy
- alebo je to odozva na už poškodené alebo plne nefunkčné pečene
- rovnako dobre to môže byť reakcia na prítomnosť lambdií alebo iných
parazitov
- až v poslednom rade a z najnižším percentom výskytu sa môže jednať
o genetickú preddispozíciu po niektorom z rodičov, ktorá sa ale dokáže aktivovať len v prípade, ak je organizmus človeka značne oslabený a ka kritickú hodnotu je znížená aj jeho imunita!

Prajem pekný deň Dušan
velvet
05.06.08,08:41
Myslím že to máš s klimatizácie, keďže sa Ti to doma upravuje...alebo z nejakej rastliny, ktorú v blízkosti domu nemáš.

PS: idú mi na nervy tie reči o tom, ako za všetky naše alergie môže psychika...ja som dostala atopický ekzém - čo je tiež alergia a to asi najväčšia, keďže nikdy človek nevie že z čoho...som odbočila...dostala som atopický ekzém keď som mala dva mesiace...čo moju psychiku vtedy trápilo, keď sa to prejavilo ekzémom? há? :---
motylik7
05.06.08,09:11
Myslím že to máš s klimatizácie, keďže sa Ti to doma upravuje...alebo z nejakej rastliny, ktorú v blízkosti domu nemáš.

PS: idú mi na nervy tie reči o tom, ako za všetky naše alergie môže psychika...ja som dostala atopický ekzém - čo je tiež alergia a to asi najväčšia, keďže nikdy človek nevie že z čoho...som odbočila...dostala som atopický ekzém keď som mala dva mesiace...čo moju psychiku vtedy trápilo, keď sa to prejavilo ekzémom? há? :---
Takýchto prípadov je veľmi veľa a pribúdajú geometrickým radom. To sme potom s mamičkami chorých detí skúmali ich stravovacie návyky a užívanie hormónov počas tehotenstva aj v období predtým. Príčina atopického ekzému a iných zdravotných problémov súvisiacich s orgánmi vnútorného vylučovania bola hned jasná. Dá sa to našťastie ale liečiť, aspoň ja mám s tým skúsenosti veľmi dobré. Nie je to ani zložité, aspoň teda s mojimi osvedčenými metódami. :)
Karas Milan
06.06.08,03:06
. idú mi na nervy tie reči o tom, ako za všetky naše alergie môže psychika...
...dostala som atopický ekzém keď som mala dva mesiace...čo moju psychiku vtedy trápilo, keď sa to prejavilo ekzémom? há? :---



Ahoj Velvet.

Možno si materinské mlieko nemala značkové ???

Ahoj
Ka Mil
velvet
06.06.08,04:26
Ahoj Velvet.

Možno si materinské mlieko nemala značkové ???

Ahoj
Ka Mil

:D:D:D
velvet
06.06.08,04:29
Takýchto prípadov je veľmi veľa a pribúdajú geometrickým radom. To sme potom s mamičkami chorých detí skúmali ich stravovacie návyky a užívanie hormónov počas tehotenstva aj v období predtým. Príčina atopického ekzému a iných zdravotných problémov súvisiacich s orgánmi vnútorného vylučovania bola hned jasná. Dá sa to našťastie ale liečiť, aspoň ja mám s tým skúsenosti veľmi dobré. Nie je to ani zložité, aspoň teda s mojimi osvedčenými metódami. :)


Tak teda po prvé: rodičia sa stravovali zdravo a pravidelne, a nebrali žiadne hormóny...ani antikoncepciu :---
po druhé: atopický ekzém je NEVYLIEČITEĽNÝ...ak sa stratí, tak len na pár rokov, potom sa objaví zas...alebo sa zvrhne na astmu.
motylik7
06.06.08,05:07
atopický ekzém je NEVYLIEČITEĽNÝ...ak sa stratí, tak len na pár rokov, potom sa objaví zas...alebo sa zvrhne na astmu.
Ak sa to takto vyvíja u teba, je to len tvoja chyba (nezovšeobecňuj) a je smutné, že si sa s tým zmierila a neskúšaš možnosti, ktoré ti môžu pomôcť. Každý je strojcom svojho šťastia a môže si sám za svoje problémy - ako si ustelieš, tak spíš ;)
velvet
06.06.08,05:32
Ak sa to takto vyvíja u teba, je to len tvoja chyba (nezovšeobecňuj) a je smutné, že si sa s tým zmierila a neskúšaš možnosti, ktoré ti môžu pomôcť. Každý je strojcom svojho šťastia a môže si sám za svoje problémy - ako si ustelieš, tak spíš ;)

Kto Ti povedal že neskúšam? Že som sa s tým zmierila?...Nedá sa s tým nič nerobiť, lebo človek by sa musel zatvoriť doma a nevystrčiť ani nos...a to Tvoje "ako si ustelieš..." je fakt trefné - však ja som si spôsobila ekzém... však? :---:D

nechajme to, lebo zachvíľu to bude tu len o nás dvoch a nie o alergiách :cool:
motylik7
06.06.08,09:32
Kto Ti povedal že neskúšam? Že som sa s tým zmierila?...Nedá sa s tým nič nerobiť, lebo človek by sa musel zatvoriť doma a nevystrčiť ani nos...a to Tvoje "ako si ustelieš..." je fakt trefné - však ja som si spôsobila ekzém... však? :---:D

nechajme to, lebo zachvíľu to bude tu len o nás dvoch a nie o alergiách :cool:
Nemôžem to nechať tak, lebo sa to netýka len nás dvoch.
Nedurdi sa velvet prosím, nechcela som sa ťa dotknúť (teraz by som sem dala smajlíka srdiečko ale nie je). A to o tom ustielaní a spaní som adresovala všetkým ľuďom, ktorí sa nestarajú o svoje telo zvnútra tak ako treba a potom sa čudujú, prečo majú zdravotné problémy. Iné je to samozrejme, ak je problém od narodenia alebo malička, to je fakt.
Napísala som to preto, aby som dala podnet na pozeranie sa na atopický ekzém, alergie, astmy a ostatné rozšírené choroby a chorôbky aj z inej perspektívy. Aj ked mám teda dojem, že už tu bolo snád všetko povedané a že sa to všetko opakuje dokolečka. Ale nedá mi nereagovať niekedy na niektorých ľudí a na ich názory. Myslím to v dobrom, mám svoje skúsenosti aj vedomosti, posúvam dalej to o čom viem, že je dobré. Šanti.