steve100
06.02.08,12:59
Chcel by som sa v súvislosti s neplatne skončeným pracovným pomerom(rozsudok súdu prip. mimosúdna dohoda v prospech zamestnanca) spýtať:
1. Okrem náhrady mzdy je zamestnávateľ povinný odviesť z tejto mzdy aj odvody do Soc. poisťovne a Zdrav. poisťovne - t.z. za zamestnanca aj za zamestnávateľa?
2. Je zamestnanec povinný vrátiť Soc. poisťovni podporu v nezamestnanosti ktorú poberal 6 mesiacov?
3. Ako je to s obdobím počas ktorého prebiehal súdny spor /cca 1,5 rok/ ako ho bude Soc. poisťovňa evidovať u zamestnanca po skončení sporu? Počas súdneho sporu bol zamestnanec evidovaný na ÚPSVaR ako nezamestnaný.
4. Ako to bude s poistením v nezamestnanosti vo vzťahu k Úradu práce?
Ďakujem
steve100
06.02.08,16:50
Dobrý večer
Chcel by som sa v súvislosti s neplatne skončeným pracovným pomerom(rozsudok súdu prip. mimosúdna dohoda v prospech zamestnanca) spýtať:
1. Okrem náhrady mzdy je zamestnávateľ povinný odviesť z tejto mzdy aj odvody do Soc. poisťovne a Zdrav. poisťovne - t.z. za zamestnanca aj za zamestnávateľa?
2. Je zamestnanec povinný vrátiť Soc. poisťovni podporu v nezamestnanosti ktorú poberal 6 mesiacov?
3. Ako je to s obdobím počas ktorého prebiehal súdny spor /cca 1,5 rok/ ako ho bude Soc. poisťovňa evidovať u zamestnanca po skončení sporu? Počas súdneho sporu bol zamestnanec evidovaný na ÚPSVaR ako nezamestnaný.
4. Ako to bude s poistením v nezamestnanosti vo vzťahu k Úradu práce?
Ďakujem
Saturejka
02.12.09,10:37
Tiež by ma zaujímali odpovede na uvedené otázky a mám ešte jednu otázku.

Pri neplatne ukončenom pracovnom pomere zo strany zamestnávateľa (pri zamestnávaní vo verejnej službe) sa vypočítala náhrada mzdy za 12 mesiacov (§79 ZP, na základe rozhodnutia súdu). Súd ďalej z tejto vypočítanej náhrady mzdy opočítal vyplatené nemocenské dávky, ktoré zamestnancec dostal za PN, na ktorej bol nejaký čas v priebehu tých počítaných 12 mesiacov. Je to správne? Má to oporu v zákone?
Vďaka