emili21
06.02.08,20:33
Ahojte, potrebovala by som poradiť v prípade - zamestnankyňa, ktorej robím ročné zúčtovanie dane zo ZČ skončila PP na konci októbra odchodom do predčas.star.dôchodku. Od polovice septembra jej bol priznaný dôchodok a dodatočne po prinesení rozhodnutia zo SP som až v novom roku poslala opravný výkaz preddavkov lebo za sept. a október nemala platit do SP všetky odvody. Ešte mi to SP nevrátila a ani ja som to nepreplatila býv.zamestnankyni. Mám o tieto poistenia /PvN,IP/ znížiť odvody do poistovní, lebo ked si teraz vytlačím jej potvrdenie o zaplatených .... to poistenie je tam také navýšené ako zaplatila. Ďakujem vopred za radu.:)
emili21
07.02.08,06:47
ahojte, prosím poradte mi. Ď.
emili21
09.02.08,13:42
no neporadí mi nikto?
Reprografia
09.02.08,14:21
no neporadí mi nikto?

Mala som tiež takýto prípad asi pred dvoma rokmi. Peniaze som zamestnancovi vrátila hneď v nasledujúcej výplate. Ale so SP si to už presne nepamätám. Myslím, že som si tam zavolala, či je potrebné ponížiť odvody, alebo či ich oni vrátia späť. Najlepšie by bolo, keby si zavolala a opýtala sa na to, aj z dôvodu zaslania výkazov do SP mailom, aby to nerobilo problémy a nevykazovalo to ako chybu pri akceptácii.
emili21
10.02.08,11:34
ja už som komunikovala so SP a musím za tie mesiace poslať opravné výkazy a žiadosť o vrátenie odvodov a až potom ich vrátim zamestnancovi/teda už bývalému/, len mne ide o to, že to bolo minuloročné poistné a ešte som jej to nevrátila, lebo ani SP mi to neposlala na účet a teraz pri ročnom zúčtovaní neviem či jej mám ponížiť zaplatné odvody , tým pádom zvýšiť vymeriavaci základ dane a víde jej väčšia daň a menší preplatok, lebo do dôchodku išla v septembri. Asi tak by som to mala spraviť však, lebo už na budúci rok si nebude ako dôchodkyňa podávať daň.priznanie a neprizná to, že tam bol rozdiel, však. Dúfam, že ma niekto pochopíte.
Reprografia
10.02.08,12:34
ja už som komunikovala so SP a musím za tie mesiace poslať opravné výkazy a žiadosť o vrátenie odvodov a až potom ich vrátim zamestnancovi/teda už bývalému/, len mne ide o to, že to bolo minuloročné poistné a ešte som jej to nevrátila, lebo ani SP mi to neposlala na účet a teraz pri ročnom zúčtovaní neviem či jej mám ponížiť zaplatné odvody , tým pádom zvýšiť vymeriavaci základ dane a víde jej väčšia daň a menší preplatok, lebo do dôchodku išla v septembri. Asi tak by som to mala spraviť však, lebo už na budúci rok si nebude ako dôchodkyňa podávať daň.priznanie a neprizná to, že tam bol rozdiel, však. Dúfam, že ma niekto pochopíte.

Áno, výkazy je potrebné opraviť a treba to zohľadniť aj pri ročnom zúčtovaní dane. Ja by som ten preplatok na odvodoch vrátila zamestnancovi hneď, ako by som ten rozdiel vypočítala a oznámila SP. Treba to vyplatiť z vlastných zdrojov a čakať na peniažky zo SP (tá ma na to lehotu 30 dní, a teraz možno aj viac). Vy tým nič nepokazíte a splníte si všetko, čo máte --vrátite preplatok z odvodov a dorovnáte daň v ročnom zúčtovaní dane
emili21
10.02.08,12:58
dakujem,dakujem,dakujem
Reprografia
10.02.08,20:19
nie je za čo. Som rada, ak som pomohla