Akinom
06.02.08,21:44
Spracovávam účt.jednej FO-SZČO...pracoval celý rok 2007 v ČR. Príjmy mu boli vyplácané v CZK. Prekročil dobu 183 dní, ale nikam sa v ČR neprihlasoval.
Prosím Vás o radu, či mal nejaké povinnosti v ČR a či by som mu mohla spraviť daňové priznanie len tu v SR? Vykonáva tam práce, ktoré spadajú do rem.činností, tým pádom by som mu tu uplatnila výdavky percentom (60%) mínus zaplatené odvody do soc.a zdr.p.-odp.položka=základ dane a z toho 19%daň. Je tento postup správny?
DanielaSL
06.02.08,21:04
Správne by sa mal prihlásiť, ale pokiaľ ti povie, že chce urobiť paušálne výdavky a predloží ti ako doklady len jeho príjmy, tak ako máš vedieť, že bol v zahraničí viac ako 183 dní? Urob mu kľudne DP, upozorni ho na tie dni..a to prihlásenie je už na ňom. Keď sa neprihlási..ty ho nemáš povinnosť ísť niekde nahlasovať.
JuKaS
29.02.08,18:47
Podľa českých zákonov cudzí štátny príslušník, ktorý chce podnikať na území ČR , musí byť zapísaný v obchodnom registri /obchodní rejsřík/ a zo zákona je povinný viesť podvojné účtovníctvo.
Johanka
29.02.08,19:24
Podľa českých zákonov cudzí štátny príslušník, ktorý chce podnikať na území ČR , musí byť zapísaný v obchodnom registri /obchodní rejsřík/ a zo zákona je povinný viesť podvojné účtovníctvo.
Toto nemôžeš paušalizovať. To by sa musel každý , kto poskytne službu na území ČR musel registrovať .... pozri si úvod témy, do ktorej si písala toto isté http://www.porada.sk/t72221-v-ktorej-krajine-sa-zdanuju-prijmy-zivnostnika.html
JuKaS
01.03.08,16:34
Johanka, nepaušalizovala som, len som sa asi zle vyjadrila. Myslela som podnikanie v ČR celý rok v stálej prevádzkárni, na slovenský ŽL. Dopyt som podala na Finanční úřad v ČR a takto mi bolo odpovedané.
Fany
10.03.08,08:05
No lenže má ŽL vydaný v SR, tu si vedie aj účtovníctvo, práce ale vykonáva hlavne v ČR (ale občas an v SR) a faktúruje ich. CZK sa prerátajú kurzom NBS. Nechápem, prečo by sa mal v ČR registrovať? Tu si podáva aj daňové priznanie, tu si platí poistné odvody, trvalý pobyt má v SR.
Marína
10.03.08,09:58
Fany, preto, lebo mu mohla vzniknúť stála prevádzkareň. Prečítaj si príspevky z priloženého linku v prísp. 4.