Stanislav 1975
06.02.08,21:09
Ahojte poraďáci, stala sa mi taká vec- sedel som dneska s dosť skúseným právnikom a ten mi odporučil, že pokiaľ mám auto písane na r.č. a budem si do nákladov davať len km a paušál, tých 6,20- TAK NEMÁM PLATIŤ DAŇ Z MV.Že aj keď to je aj na www.drsr.sk (http://www.drsr.sk) ako povinnosť, tak zákon taký jednoznačný nieje a on už na tom povyhrával dosť súdnych sporov. Je to možne???
Stanislav 1975
06.02.08,20:11
Len ma teraz nezožerte, že nemám pravdu a pod.- nieje to moj názor, ja sa len pýtam, či to je možné...
Ja viem, že tu unisono tvrdíte, že tú daň treba platiť, ale keď on tvrdí, že už aj súdy na tom vyhral, tak neviem...
Liptáčik
06.02.08,20:13
Nie som právnik, ani som nezjedla múdrosť sveta. Viem len, že daň z MV nebolo treba platiť, ak sa jednalo o auto pracovníka firmy - nie SZČO. Od 1. 1. 08 však aj za jeho auto je treba platiť daň. Pretože je to novinka, asi súdne výhry sa netýkali tohto prípadu.
Paula
06.02.08,20:22
Keby nám sem dotyčný prilepil celú agnedu okolo tých vyhraných súdnych sporov, tak by sme možno aj vedeli posúdiť, čo všetko je možné. ;) Takto je to iba o jeho slove a my nemáme dôkaz k tomu, aby sme mohli povedať áno alebo nie:).
KEJKA
06.02.08,20:28
...a kto sa pôjde súdiť s DÚ?
Johanka
06.02.08,20:34
Prečo mieša uplatňovanie nákladov s povinnosťou platiť daň z MV? O tom asi veľa nevie ...;)
Podľa mňa je to úsmevné - a o čo sa súdili ? Koľko sa platí za osobné MV (iba pri osobnom MV sa môžeme baviť o základnej náhrade)? To museli byť naozaj závažné súdne spory pri tých pár-tisícových čiastkach :). Nepredpokladám totiž, že by SZČO pri pracovných cestách používal nejaký extrémny počet rôznych MV ;).
Johanka
06.02.08,20:36
Stanislav je v takom šoku, že to aj zlezaradil.:)
STRELEC
06.02.08,20:42
To "dosť súdnych sporov" samo o sebe znie nadsadene. Myslím, že onen právnik asi trochu preháňal. Súdne spory ..... asi ťažko !!!