borbi
06.02.08,22:55
nazdar poradaci ma niekto skusenosti so zhumplovanim svojho auta pri svojpomocnej vystavbe?planujem totiz kupit nieco nove ale nerad by som ho znicil.
AndrejG
06.02.08,22:29
na prevoz materialu ti stacit tak ci tak nebude, ked nekupis dodavku...ale nakup noveho auta by som urcite nechal az po dome, pocas stavby zistis, ze potrebujes viac ako si planoval a kazda koruna bude dobra :)
dad111
07.02.08,07:27
Kazdopadne ak budes mat nove auto, tak ho pocas stavby znicis, aj keby si kupil aj nieco na com by si vozil material a ludi na stavbu. Radim teda odlozit kupu noveho az po dokonceni stavby. V kazdom pripade je dobre mat k dispozicii budto nejaku dodavku, alebo este lepsie auto s privesom, na stavbe.
bulnova
07.02.08,09:43
Už pred stavaním sme potrebovali nové auto. Ten náš Favorit nás už nereprezentoval. Každý nás od kúpy nového odrádzal a manžel poslúchol. Hlavne preto, lebo ako povedal, je to posledný model, ktorý dokáže aj sám opraviť. Musím povedať, že sme ho poriadne vyťažili a maximálne ušetrili na dovoze materiálu - dovoz cementu,unimalty - 20 vriec do auta, 20 na vozík , dlážby, obklad a pod. Keď čosi potrebuješ, skočíš a nemusím čakať, kedy ti dovezú. Ináč za dovoz neraz zaplatíš viac, ako za materiál. Teda, doporučujem staré auto k stavbe- ak nemáš, kúp nejaké lacné, najlepšie kombi.
Zoltán Kovács
07.02.08,09:53
Už pred stavaním sme potrebovali nové auto. Ten náš Favorit nás už nereprezentoval. Každý nás od kúpy nového odrádzal a manžel poslúchol. Hlavne preto, lebo ako povedal, je to posledný model, ktorý dokáže aj sám opraviť. Musím povedať, že sme ho poriadne vyťažili a maximálne ušetrili na dovoze materiálu - dovoz cementu,unimalty - 20 vriec do auta, 20 na vozík , dlážby, obklad a pod. Keď čosi potrebuješ, skočíš a nemusím čakať, kedy ti dovezú. Ináč za dovoz neraz zaplatíš viac, ako za materiál. Teda, doporučujem staré auto k stavbe- ak nemáš, kúp nejaké lacné, najlepšie kombi.

Súhlasím s kombi. Pri začatí stavby som mal 3 ročnú Octaviu, obrovský kufor, ale ťažko naložiť. Takže som vymenil na 10 ročný Renault laguna kombi. A vozím od nevidím do nevidím materiál. Po dostavbe ide na likvidáciu a zaobstarám trošku mladšie autíčko. Takže jednoznačne na stavbu jazdenku a nie novú.
dolfort
07.02.08,15:17
Nekupuj. Tiež by som potreboval dajaké fajnovejšie vozenie, ale idem rekonštruovať dom. Na zhumpľovanie neni nič lepšie ako starý kombi Faťák alebo dačo podobné. Ideálne keď má aj ťažné - samo to odvezie pol tony a do vozíka naložíš ešte 400 kilo, podľa toho aký vozík...
Už som na ňom povozil nemožné veci a ešte aj povozím kým pôjde do večných lovíšť.
Wlady
26.05.09,18:04
Nechcem otvarat novu temu, tak sa spytam v tejto. Chystam sa kupit novy privesny vozik a rad by som sa poradil co sa tyka velkosti, aky by ste doporucili. Viem ze cim vacsi tym lepsi, ale chcem by som nejaky kompromis. Ma vyznam kupit s velkostou na dve palety, ked aj tak je omedzenie hmotnostou? /750kg/
Vopred dik za kazdy nazor.
kero64
26.05.09,18:16
Nechcem otvarat novu temu, tak sa spytam v tejto. Chystam sa kupit novy privesny vozik a rad by som sa poradil co sa tyka velkosti, aky by ste doporucili. Viem ze cim vacsi tym lepsi, ale chcem by som nejaky kompromis. Ma vyznam kupit s velkostou na dve palety, ked aj tak je omedzenie hmotnostou? /750kg/
Vopred dik za kazdy nazor.
A čo budeš na ňom voziť? Môžeš naložiť jednu paletu, ktorá bude mať 500kg a môžeš naložiť aj dve palety a spolu môžu mať 150kg. Tam je to rôzne. Ak potrebuješ priestor, kúp si väčší, ak potrebuješ nosnosť, kúp si AVIU.:D. Prepáč, to bol žart. Ale aj tak si myslím, že je na tvojom uvážení, k čomu ten vozík potrebuješ. A hlavne, za čo ho chceš zapojiť.
Wlady
26.05.09,18:21
A čo budeš na ňom voziť? Môžeš naložiť jednu paletu, ktorá bude mať 500kg a môžeš naložiť aj dve palety a spolu môžu mať 150kg. Tam je to rôzne. Ak potrebuješ priestor, kúp si väčší, ak potrebuješ nosnosť, kúp si AVIU.:D. Prepáč, to bol žart. Ale aj tak si myslím, že je na tvojom uvážení, k čomu ten vozík potrebuješ. A hlavne, za čo ho chceš zapojiť.

Chcem si ho kupit koli stavbe a tahat ho budem za octaviou...
Milan.Žiška
27.05.09,04:45
AK si dobre pametám sú určité obmdzenia na vzťah velkosť vozidla k velkosti auta. Za oktaviu zrejme stredná veľkosť cca 1 paleta. Viac aj tak na stavbu jednorázovo voziť nebudeš ( potom je asi lepšie materiál s dopravou), a dlhé kusy - záleží čo to bude.:)
Ak by si potreboval náhodne na stavbu doviesť materiál na veľkom vozíku sú tu ešte požičovne ( teda v BA neviem ako inde).
Osobne by som volil zlatú strednú cestu a možno viac kvalitu.:D:D
IgyPop
27.05.09,06:33
Tiez ideme stavat, tak som pre pár dnami kupil vozik, lozná plocha 1,25x2,06m. Taký bezný standard je 1,11x2,06, ale viem ze niektoré velkoplosné dosky majú rozmer 1,25m na sírku, tak som radsej priplatil 50€ za tých 14cm. Inak celková hmotnost prívesu je max 750kg, uzitocná nosnost cca 610kg, ale do TP k vozíku si musís nechat zapísat maximálnu povolenú hmotnost z TP od auta (riadok 35.), inak ti policajti z radostou dajú pokutu a za prekrocenie pov.hmotnosti sú dost vysoké. V mojom prípade mám v TP prívesu 400kg, aj ked vozík unesie o 210kg viac. Inak do konca mája majú akciu tusím na vsetky typy (neviem ci mozem uviest firmu). Ci vojde paleta som neskúmal, viem ze aj kamarát radsej vylozil cement z palety do vozíka. To by si aj doma musel mat k dispozícii paleták, inak to asi nemá zmysel.
dolfort
28.05.09,08:01
Nechcem otvarat novu temu, tak sa spytam v tejto. Chystam sa kupit novy privesny vozik a rad by som sa poradil co sa tyka velkosti, aky by ste doporucili. Viem ze cim vacsi tym lepsi, ale chcem by som nejaky kompromis. Ma vyznam kupit s velkostou na dve palety, ked aj tak je omedzenie hmotnostou? /750kg/
Vopred dik za kazdy nazor.

Veľkosť vozíka prispôsob autu, za ktorým ho budeš ťahať. Aby si náhodou nepredimenzoval vozík a budeš v ňom môcť voziť len polystyrén...
Každopádne IgyPop si urobil rozumne, keď dal širší, ale predovšetkým dĺžka ložnej plochy nech je min. 2m -> vojde ti tam prakticky akýkoľvek kus nábytku. 1,11-1,15m šírky je nevyhnutnosť, 1,25 dobrý bonus.

Pre bežné osobné auto a normálne používanie voľ radšej menší a nebrzdený vozík, ako veľký s brzdou.

Ak máš na to, zadováž si aj plachtu s konštrukciou, opäť ak dáš výšku 1,6-1,8m tak neobanuješ a isto to oceníš. Nielen v prípade zlého počasia či na dlhé trasy, ale sa tam zákonite aj viac vojde, pokiaľ vezieš niečo ľahšie ale objemnejšie.
dolfort
29.05.09,06:31
Wlady
02.06.09,05:36
http://www.agiboy.sk/files/natalia_parkety.jpg

Zlata fatranka. Keby tolko nehrdzavela, tak by sme ju este stale mali. Ten prives vyzera, ze je to ta vysia trieda od Pongradzu /uz vyrazne drahsia/.
dolfort
02.06.09,11:13
Zlata fatranka. Keby tolko nehrdzavela, tak by sme ju este stale mali. Ten prives vyzera, ze je to ta vysia trieda od Pongradzu /uz vyrazne drahsia/.

Neviem síce ktorá to je verzia na obrázku, ja som si každopádne sadol a prerátal, že pri mojej frekvencii využívania vozíka sa mi neoplatilo kupovať nový, ale vždy iba zobrať z požičovne. Zložíš zálohu, zaplatíš za požičanie a ideš. Do úvahy treba zobrať nielen obstarávaciu cenu vozíka, ale jednorazovo aj EČV, zápis na polícii + všetky budúce náklady na TK a PZP tak ako pri hocijakom inom vozidle.
hanelie
02.06.09,12:07
http://www.agados.sk/_picture/handypl.jpg
prívesný vozík HANDY 7 výrobca AGADOS

1250 x 2070 x 350 ........500 € s DPH
plachta + konštrukcia ....299 € s DPH / výška plachty 153cm

poistenie prívesu tohto typu vychádza cca 14,97 na rok
Indeed
13.02.12,05:36
.....sme potrebovali nové auto. Ten náš Favorit nás už nereprezentoval.

:eek:

ty, kokso !
EvaB
13.02.12,06:08
Ten náš Favorit nás už nereprezentoval.
Sused mal síce reprezentačné auto, ale aj majstri mu dávali vysokohorskú prirážku...:D
fetya
13.02.12,16:22
ja mam toto: dlzka 220cm, sirka 120 cm, + plachta - da sa dat dole, nosnost napravy 750 kg. nebrzdeny, za 500 eur, pzp 20 eur rocne. Vlastne nie je moje, len parkuje u mna, a preto vyuzivam. Keby som kupoval nabuduce, dak s brzdenou napravou, ale aj teraz max spokojnost. Da sa vyplachnut nosna plocha vodou od blata, a mozem s nim nosit hned repraky - moje hobby, ozvucovanie.
lapejko
13.02.12,20:13
všetky stavebné dosky majú šírku 120-125 cm a dĺžku 200-250 cm, ja som si pred rokmi preto upravoval vozík na 127 cm a aj predné čelo otváracie, tak som odviezol aj 3 m sdk. Všetci remeselníci začínali so záhradkami a ako /vozíčkari/ kým vydreli na nejakú dodávku. Malý valník je ešte lepšie riešenie, hlavne ak treba na stavbe a v obchode veľa cúvať.:)
dolfort
20.02.12,21:52
paradny vozik, paradne palety, paradna plachta