timatu
07.02.08,07:10
ahojte vsetci,

chcela by som Vas poziadat, ci by ste mi nevedeli poradit ohladom plnenia poistovne. nie som platcom DPH a pri poist.udalosti (na vine som nebola ja, cize skoda je vyplacana z poistky vinnika-Kooperativa) som sa s poistovnou dohodla na vyplateni nie podla fa za opravu, ale podla kalkulacie. Nielen ze mi poistovna znizila sadzbu za Nh prace, ale ani mi nevyplatila DPH, kedze nie som platca. Z toho vyplyva, ze som nakoniec dostala od poistovne menej, ako som za opravu zaplatila. Otazka: existuje paragraf, na zaklade ktoreho by som si u poistovne narokovala aj DPH na vyplatenie, kedze som znasala ako neplatca celú ciastku opravy, alebo mozem tuto DPH pozadovat od vinnika.:confused: Poradte mi uvedene paragrafy.
Dakujem:mee:
preboha
28.03.08,16:10
ahojte vsetci,

chcela by som Vas poziadat, ci by ste mi nevedeli poradit ohladom plnenia poistovne. nie som platcom DPH a pri poist.udalosti (na vine som nebola ja, cize skoda je vyplacana z poistky vinnika-Kooperativa) som sa s poistovnou dohodla na vyplateni nie podla fa za opravu, ale podla kalkulacie. Nielen ze mi poistovna znizila sadzbu za Nh prace, ale ani mi nevyplatila DPH, kedze nie som platca. Z toho vyplyva, ze som nakoniec dostala od poistovne menej, ako som za opravu zaplatila. Otazka: existuje paragraf, na zaklade ktoreho by som si u poistovne narokovala aj DPH na vyplatenie, kedze som znasala ako neplatca celú ciastku opravy, alebo mozem tuto DPH pozadovat od vinnika.:confused: Poradte mi uvedene paragrafy.
Dakujem:mee:
poisťovňa na úhradu škody potrebuje účet ( aby vedeli z akej sumy sa majú odraziť - čo majú zaplatiť). Účet zo servisu obvykle obsahuje DPH. Poisťovňa nie je plátcom DPH. Ak poškodený zaplatil DPH ( súkromná osoba) dostane úhradu s DPH. Ak účet zaplatila firma, ktorá si odrátala DPH na vstupe, poisťovňa zaplatí účet bez DPH.
Ak klient nedoručí účet za opravu (napr. je šikovný, a opravu si urobí sám doma v garáži) poisťovňa nakalkuluje poistné plnenie, ktoré je ale výrazne nižšie ako by bol účet zo servisu. Ak urobíte opravu "doma", alebo v servise, ALE NEDORUCITE UCTY ZA OPRAVU, poistovna použije tento spôsob odškodnenia. Nechať si opraviť auto v servise ( mám účet), a nepredložiť ho poisťovni, znamená obrať sa o časť peňazí vynaložených na opravu auta. Poisťovne sa neradi vracajú k vyplatenej škode, ale je treba doručiť účty za opravu na poisťovňu (doporučene!) a požiadať o doplatenie.
Hacman
24.09.13,13:33