Dj Kuno
07.02.08,07:18
Zdravím.

Momentálne som len obyčajný pracovník v jednej nemenovanej firme a chcel by som to zmeniť. Môj sen je PC herňa.

Čo všetko si musím vybaviť, aby som mohol prevádzkovať takýto druh podnikania?

Ak je tu neaký odborník cez zákony v tomto smere podnikania, rád by som s ním prekonzultoval túto tému prípadne aj cez ICQ.

Vopred vďaka.
LucasKE
10.02.08,17:33
Pokiaľ to chcete mať všetko oficiálne, tak je to veľmi finančne náročné s neistým ziskom.
Potrebujete aspoň 5 PC, všade oficiálny Windows. Tiež licencie na hry - treba sa dohodnúť s distribútormi atď...
adamfabry
25.11.09,22:26
Ja tiez zakladam PC hernu. Financne narocne to je ale zisk az taky neisty nie je ked si clovek vyberie dobru lokalitu. Je tam viac prvkov ktore rozhoduju. Nemal by vsak niekto rozpocet na pc hernu? Ten by mi velmi pomohol. Dakujem!
spilo
26.11.09,19:55
treba na to papier pero popripade excel a spraviť si rozpovet cena za PC, Windows, hry skusiť zavolať distributorovi za akých podmienok požeš prevadzkovať ich hru v herni či stačí len zakúpiť original hru alebo aj nejake ich povolenie toto všetko vynásobit poctom PC

ja osobne by som skusil pouvazovat ci by nebolo lepsie kupit jeden pc ako server a z tahe natahane hry do herných stanic a ušetril by si na originalnych CD ale neviem či to povoluje politika vyrobcov hier to je moj nazor na rozpocet :) dufam ze som troška pomohol
luigi72
26.11.09,19:59
Zabudli ste na multilicenciu, ktora je ovela lacnejsia, nez zvlast licencie na kazde PC...