Donda
15.03.05,19:06
1.Prosím vás, ako v MRP ovplyvňuje zadanie účtovného dátumu účtovanie v JÚ, ak som si robím zaúčtovanie nejakých dokladov za rok 2004 v PD a účtovným dátumom je aktuálny dátum napr.15.3.2004.

2.Keď som vlani kúpila program JÚ WIN MRP pod číslom 41/t.j.pohyb som mala príjem na prieb.položky, ak to bol výdaj z BÚ/. Keď som si nainštalovala najnovší upgrade pohyb 41 sa zmenil na výdaj na prieb.položky. Čo je správne?
41-výber z BÚ,
42-príjem do pokladne?
Dúfam, že som zrozumiteľne sformulovala svoju otázku...
...pekný večer a ďakujem za info!
lenkak
19.03.05,17:18
1. Účtovný dátum si môžeš pri spustení programu nastaviť na taký ako potrebuješ zadávať pri účtovaní dokladov. Po zatvorení programu a jeho opätovnom spustení je účtovný dátum automaticky nastavený na aktuálny programový dátum.
Čiže budeš robiť fa. 01.03.2005, keď si nastaviš účtovný dátum 01.03.2005 vo faktúrach budešmať automaticky dátum 01.03.2005 a nebude Ti dávať aktuálny dátum (napr. 15.03.2005). Inú súvislosť to nemá, takto si tie dátumy prepisuješ.

2. 42 - príjem z PP: pokladňa +, čiže výber z účtu, ešte nemáš b.výpis , ale už si vzala z banky peniaze do pokladne - dotácia pokladne.
41 - výdaj na PP: pokladňa -,vzala si peniaze do banky, nemáš ešte výpis, ale v pokladni Ti peniaze chýbajú - vklad na účet.
42 - príjem na PP: banka + na b. výpise Ti pripočítali peniažky, vkladala si do banky, z pokladne si zobrala peniažky a vložila na účet.
41 - výdaj na PP: banka - ,na b. výpise Ti odpočítali peniažky, vyberala si z banky. V pokl. si mala dotáciu - vklad.