pravnicka
05.02.08,18:08
chcela by som od teba radu. aký by som mala kúpiť počítač. potrebovala by som taký počítač na náročnú grafickú tvorbu. môžeš mi poradiť? - Najviac som ochotná dať 50 000 sk.
a vedel by si mi poradiť vynikajúci ochranný program proti hackerom a vírusom?
Katabaticky
05.02.08,19:38
chcela by som od teba radu. aký by som mala kúpiť počítač. potrebovala by som taký počítač na náročnú grafickú tvorbu. môžeš mi poradiť? - Najviac som ochotná dať 50 000 sk.
a vedel by si mi poradiť vynikajúci ochranný program proti hackerom a vírusom?

viac info o problematike a bohuzial si mimo temy tak zaloz nove vlakno ;)
tam ti radi pomozeme
Jaguár
06.02.08,20:26
chcela by som od teba radu. aký by som mala kúpiť počítač. potrebovala by som taký počítač na náročnú grafickú tvorbu. môžeš mi poradiť? - Najviac som ochotná dať 50 000 sk.
a vedel by si mi poradiť vynikajúci ochranný program proti hackerom a vírusom?

Môžeš mať podobnú zostavu ako ja (pozri na môj prvý príspevok v tejto téme:
http://www.porada.sk/t70862-volba-vhodneho-zdroja-napatia-do-pc.html#post633863
), len budeš pravdepodobne musieť dať niektoré komponenty výkonnejšie, ale neviem presne na aký rozsah použitia budeš PC používať, či na prácu s fotkami alebo na iné ?

Graf. karta min. 8800GT 512 MB (cena 7000 - 8500 Sk)

Oper. pamäte asi radšej 2x2 GB (zn. G.Skill DDR2-800 4-4-4-12, 2GB kit , príp. A-Data Vitesta 800MHz Extreme, 2GB kit ), vzhľadom na náročnú prácu s grafikou.

Procesor Intel E8400

Zdroj napätia Seasonic, min. 500 W.

Neviem, či som ti týmto pomohol, pretože ani ja nie som až taký odborník v tomto smere:), sám som veľa informácii získal z PC časopisov.
Mala by si však upresniť na aký typ práce s grafikou budeš používať PC.
Chobot
07.02.08,07:12
chcela by som od teba radu. aký by som mala kúpiť počítač. potrebovala by som taký počítač na náročnú grafickú tvorbu. môžeš mi poradiť? - Najviac som ochotná dať 50 000 sk.
a vedel by si mi poradiť vynikajúci ochranný program proti hackerom a vírusom?

Na vírusy pozri tu:

http://www.porada.sk/t71956-antivirusovy-program.html#post636112
Ľuboslav
07.02.08,07:29
chcela by som od teba radu. aký by som mala kúpiť počítač. potrebovala by som taký počítač na náročnú grafickú tvorbu. môžeš mi poradiť? - Najviac som ochotná dať 50 000 sk.
a vedel by si mi poradiť vynikajúci ochranný program proti hackerom a vírusom?

kazdy si pod pojmom graficka tvorba predstavuje nieco ine - v mojom pripade je to uprava fotografii a co sa tyka zostavy tak okrem rychleho diskoveho pola vela ramky a silnejsieho procesora som citil potrebu aj vecsieho kvalitnejsieho monitora s vernejsim podanim farieb (v mojom pripade nec 2690 wuxi) + nejaky ten tablet (wacom intuos3 a5 wide)
leonq
07.02.08,08:46
Predovsetkym treba definovat co je to narocna graficka praca, pretoze to kludne moze znamenat, ze Vam bude stacit pocitac za 25 tisic, ktory vacsina ludi ani nedokaze vyuzit a naopak Vam mozno nebude stacit ani 100 tisic, ale bavime sa tale len o hardweri, "softwarovu otazku" otvarat nebudem, pretoze prave pri grafickej praci sa ich cena splha na niekoko nasabok ceny pocitaca.
Mozno bude pra Vas tiez zaujmava otazka mozneho pouzitia platformy Apple.
Jaguár
09.02.08,22:02
chcela by som od teba radu. aký by som mala kúpiť počítač. potrebovala by som taký počítač na náročnú grafickú tvorbu. môžeš mi poradiť? - Najviac som ochotná dať 50 000 sk.
a vedel by si mi poradiť vynikajúci ochranný program proti hackerom a vírusom?

Súhlasím s názormi uvedenými vyššie, mala by si bližšie špecifikovať o aký typ práce s grafikou sa jedná v tvojom prípade.

Ak sa jedná o prácu s digit. fotkami, tak tam je dôležité mať dobrý monitor, dostatočnú kapacitu oper. pamäte (najmä pre fotky vo vysokom rozlíšení, RAW formát) a tiež kvalitné a rýchle pevné disky (budeš potrebovať 2 disky, pretože isto budeš chcieť mať zálohu dát, a to je najlepšie urobiť zapojením dvojice diskov do RAID1, tzv. zrkadlenie, keď sa budú dáta z jedného disku ukladať na druhý a tak nemusíš robiť zálohy na externé média, napr. USB,DVD,CD)

Pre tento prípad, by som ti odporúčal nasledovné vybrané komponenty :

Procesor : Intel E8400
Oper. pamäť : Patriot 2x1 GB 800 MHz 4-4-4-12, príp. A-Data Vitesta Extreme 800+
Grafická karta : ASUS 8800 GT 512 MB

Ostatné komponenty môžeme rozoberať keď doplníš informácie:).

S pozdravom Jaguár
pravnicka
10.02.08,08:26
Jaguár :) veľmi pekne ti ďakujem, že si mi poradil.Preto ti posielam svoj hlas. Dakujem.

A chcem sa poďakovať všetkým poradakom, ktorí mi radili. Vaše rady mi pomohli pri výbere PC.
Jaguár
11.02.08,21:06
Ahoj,
som rád, že som mohol pomôcť pri tvojom rozhodovaní:).
Myslel som, že ešte napíšeš konkrétnejšie na aký účel budeš používať tvoj PC, vzhľadom na predošlé príspevky, ale ak ti aj toto postačí tak potom dobre.
Ináč vďaka za tvoj hlas i za tvoju zaujímavú odpoveď, čo sa týka vzhľadu;).

S pozdravom Jaguár