HankaS
07.02.08,09:23
Dobrý deň, prosím o radu,
mali sme vo firme 3 spoločníkov. Na analytických účtov 428 Nerozdelený zisk
mali jednotliví spoločníci predpísanú sumu nerozdeleného zisku, V roku 2007 dvaja zomreli, a jeden spoločník čo zostal vyplatil pozostalým za spločnosť
takže ostal už len sám a spoločnosť je jeho. Teraz keď je spločnosť už jeho,a vyplatil podiely na spoločnosti, môžem tie analytiky účtov 428 preúčtovať na jeden - toho spoločníka čo ostal, alebo o tom musí rozdhodnúť až valné zhromaždenie . Tá alalytika mi tam priapadá v uzávierkových operáciach nie moc dobrá, nakoľko spoločníci už nežijú. Ďakujem
Aljok
07.02.08,09:08
Neviem prečo máš analytiku na 428 podľa spoločníkov. O rozdelení zisku rozhoduje valné zhromaždenie. Ak zisk nebol rozdelený mala si ho zaúčtovať na 428 (analytika podľa roku vzniku zisku).
HankaS
07.02.08,09:21
Keď som nastúpila do firmy už to tak mali zaúčtované, tiež som sa čudovala, oni si to asi predpísali, že čo si majú vziať.
Aljok
07.02.08,09:35
Keď som nastúpila do firmy už to tak mali zaúčtované, tiež som sa čudovala, oni si to asi predpísali, že čo si majú vziať.
Ak zisk nerozdelilo VZ, účtuj tak ako som Ti napísala vyššie. Ak by VZ rozdelilo zisk, tak by bolo účtované 431/364 (analytika podľa spoločníkov).