maros__
07.02.08,10:20
Ako zamestnanec budem vyslany firmou na pracovnu cestu do zahranicia na 7-10 tyzdnov. Kedze je to cca 1-1,5 hodiny autom z mojho bydliska, zatial som sa ustne dohodol s firmou ze na pracovnu cestu budem dochadzat sukromnym vozidlom a nebudem pozadovat ubytovanie, ktore by mi bolo poskytnute. Uplatnim si nahradu podla zakona 283/2002 Z.z. Firme naklady nestupnu a ja si prilepsim. Toto vsetko je v poriadku. Moj problem je, ja totiz nevlastnim motorove vozidlo ale mam moznost si ho pozicat pripadne prenajat za symbolicku cenu od svojho suseda. Co je stale v poriadku podla § 7, 1) kde sa nepise, ze MV musi byt moje. Vsetky naklady spojene s uzivanim auta budem znasat ja.

no a konecne moja otazka, ak si auto prenajmem od suseda nepodnikatela, bude on musiet zaplatit dan z motoroveho vozidla, kedze mi prenajima auto? Bude musiet priznat prijem z prenajmu aj ked to bude symbolicka suma? Nerad by som mu narobil zbytocne problemy a vydavky tym, ze si od neho "poziciam" auto. Mozete mi prosim poradit?
Zlata
07.02.08,12:48
Podľa zatiaľ platného zákona o daniach z motor. vozidiel, daň nebude platiť nikto, zamestnanec nie je zapísaný ako majiteľ motor. vozidla v technickom preukaze.
Príjem z prenájmu hmotného majetku je oslobodený pre rok 2007 vo 24900,-.
Suma platná pre rok 2008 bude o niečo vyššia, (neviem momentálne aký násobok to je) takže s daňou s príjmov by nemal byť problém, ak sa zmestíte do danej sumy.
maros__
07.02.08,14:15
vdaka za informacie