Daša Kovaľová
07.02.08,09:42
Neviete mi niekto poradit? Existuje nejaka priručka alebo kniha na to ako zacat uctovat a vyratavat mzdy, aka evidencia, úrady, atd.:rolleyes:? Ak som doteraz nemala ziadne skusenosti a musim nejako zacat, ako na to? Prosim o radu ak mate niekto cas mi odpisat.
balunka
07.02.08,08:49
objednaj si program Olymp od firmy Kros kontakt nájdeš na www.kros.sk (http://www.kros.sk), je to veľmi dobrý a jednoduchý program,poskytujú k nemu aj návod a aj tel.poradenstvo
Alebo má niekto iné/zlé/ skúsenosti s ním?
Gabi03
07.02.08,08:52
Asi naozaj nie je odveci začať najprv používať program. Ak chceš nejakú literatúru, určite na trhu je veľa ponúk. V neposlednom rade treba mať naštudované zákony. No aj tu na Porade toho môžeš nájsť veľa. Nejakú komplexnú asi nenájdeš, pretože mzdová problematika je dosť rozsiahla a dotýka sa veľa zákonov. Napr. zákonník práce, daň z príjmu, zákon o cestovných náhradách, a pod. (viac ma nenapadlo :D).
Bionda
07.02.08,08:53
Myslím, že väčšina programov , ktorým sa spracúvajú mzdy ti poskytnú aj manuál event. školenia k programom. Znalosti čo a ako nájdeš buď pracne v literatúre, event. môžeš sa zaradiť medzi "Dragon´s family" -( Drak pozri na Porade) a tiež na Porade určite nájdeš plno ochotných ľudí pomôcť Ti.
Gabi03
07.02.08,08:58
medzi "Dragon´s family" -( Drak pozri na Porade)

mimotemy Toto sa mi ráta. :D Už je to poraďáckom slovníku?
Daša Kovaľová
07.02.08,09:00
Podvojne uct. som zacala robit v programe RMP, asi budem pokracovat s tym len si doobjednam mzdy. Ale ja som chcela info ohľadom odvodov, bonusov a vsetkych tych prkotin o ktorych nemam ani sajn. Nieco take by mi pomohlo, kde by bolo presne napisane kde, koľko a za koho mam odviest atd.