Daša Kovaľová
07.02.08,11:24
Konateľ a majiteľ a jediný spoločník s.r.o. nepoberá plat, len podiely zo zisku. Z prac. ciest sa mu vyplácajú diéty. Vraj si tie diéty musí priznat v danovom priznaní za FO a z toho odviest dan z príjmu? Ale ak tie diéty nepresahujú sumu ani 40000.- tak musí.:cool:
Zoltán Kovács
07.02.08,10:25
Konateľ a majiteľ a jediný spoločník s.r.o. nepoberá plat, len podiely zo zisku. Z prac. ciest sa mu vyplácajú diéty. Vraj si tie diéty musí priznat v danovom priznaní za FO a z toho odviest dan z príjmu? Ale ak tie diéty nepresahujú sumu ani 40000.- tak musí.:cool:

JPP!!!
Daša Kovaľová
07.02.08,10:28
Prepáč ale nerozumiem, co je JPP?
Tweety
07.02.08,10:28
Prepáč ale nerozumiem, co je JPP?Agentúra Jedna Pani Povedala.
Tweety
07.02.08,10:29
Konateľ a majiteľ a jediný spoločník s.r.o. nepoberá plat, len podiely zo zisku. Z prac. ciest sa mu vyplácajú diéty. Vraj si tie diéty musí priznat v danovom priznaní za FO a z toho odviest dan z príjmu? Ale ak tie diéty nepresahujú sumu ani 40000.- tak musí.:cool:
Nič nie je vraj, buď je, alebo nie je. Diéty vyplatené v rámci Zákona o CN nie sú predmetom dane.
liba2
07.02.08,10:30
Konateľ a majiteľ a jediný spoločník s.r.o. nepoberá plat, len podiely zo zisku. Z prac. ciest sa mu vyplácajú diéty. Vraj si tie diéty musí priznat v danovom priznaní za FO a z toho odviest dan z príjmu? Ale ak tie diéty nepresahujú sumu ani 40000.- tak musí.:cool:
Sú to náhrady cestovných výdavkov, teda výdavkov ktoré on mal pri výkone cesty, prečo by mal z toho platiť daň? sú to jeho peniaze ktoré už mal zdanené keď ich zarobil.
Daša Kovaľová
07.02.08,10:33
Ta pani bola danova poradkyna, ale velmi pedantna. Citovala mi zo zakona o dani z prijmov. Vraj mu mam podat dodatocne DP aj za minule roky a pracne vyratavat kolko Sk mal z diet vyplatenych. Fuska.
Zoltán Kovács
07.02.08,10:34
Ta pani bola danova poradkyna, ale velmi pedantna. Citovala mi zo zakona o dani z prijmov. Vraj mu mam podat dodatocne DP aj za minule roky a pracne vyratavat kolko Sk mal z diet vyplatenych. Fuska.

A môžeš uviesť aj § ktorý citovala?
Daša Kovaľová
07.02.08,10:36
Zákon o dani z príjmov §8 ods.1 bod.a.
Tweety
07.02.08,10:38
Zákon o dani z príjmov §8 ods.1 bod.a.
Diéty určite nie sú príjmami z príležitostných činností.
Zoltán Kovács
07.02.08,10:45
Zákon o dani z príjmov §8 ods.1 bod.a.

Takúto poradkyňu by som pozdravoval. :D
Daša Kovaľová
07.02.08,10:57
Dik za odpoved.
Denda
07.02.08,11:18
Ta pani bola danova poradkyna, ale velmi pedantna. Citovala mi zo zakona o dani z prijmov. Vraj mu mam podat dodatocne DP aj za minule roky a pracne vyratavat kolko Sk mal z diet vyplatenych. Fuska.

Málo informácií na potvrdenie názoru daňovej poradkyne. Mohlo sa stať, že nárok na diety spoločníkovi nevznikol, ale uhradené ich mal.
Zoltán Kovács
07.02.08,11:20
Málo informácií na potvrdenie názoru daňovej poradkyne. Mohlo sa stať, že nárok na diety spoločníkovi nevznikol, ale uhradené ich mal.

Máš pravdu, ale asi všetci sme odpovedali vo všeobecnej rovine, že náhrady nepodliehajú zdaneniu. Neskúmali sme či boli oprávnene vyplatené alebo nie.