Dieggo
07.02.08,10:30
Mam problem, potrebujem vyriesit rozmiestenie izieb na prvom poschodi, moja projektantka mi navrhla suteren a podkrovie, s ktorymi som spokojny, no prve poschodie nieje podla mojich predstav, chcem mat kuchynu a obyvacku spolu v zadnej casti (do dvora), no schodiste musi byt v strede domu, nakolko podpivnicena je len zadna strana domu. Vie niekto o nejakom projektantovi, ktory by mi s tym pomohol, alebo aspon hodit sem link, s nejakym podobnym podorysom, nech mam co odpozerat, lebo som uz zufaly... Rozmery domu su cca 8,30 x 12 m, nakolko mam uzky pozemok. Dakujem :)
borbi
08.02.08,13:30
no priznam ze tomu celkom nerozmiem co sa tyka tych schodov a rozmiestnenia.ale podla rozmerov domu ten pozemok nebude az taky uzky.poznam domy aj so 6,5m sirkou(aj ich projektanta).
driad
15.02.08,21:20
Daj si - google.sk- / rod.domy /
AxelC
18.02.08,10:41
Mali sme projekt na rodinny dom sirky 8 metrov. Dlzka cca 11.5.

img530.imageshack.us/img530/6636/domsu1

Za link dopis .gif System mi nechce vziat odkaz

Vysvetlivky: vlavo je prizemie, vpravo poschodie. Suteren je pod dolnou polovicou domu.
Vchod je zlava kde je sipka. Male WC pre navstevy, spodna kupelna (s vanou na pranie), vojde sa tam aj kotol na teplu vodu.
Dole je mala izba (povodne ako pracovna/hostovska) orientovana do ulice. Hore obyvacka spojena s kuchynou + vychod do zadu na dvor z obyvacky. Schodisko na poschodie je z obyvacky tocene do rohu.Schodiste sa toci okolo krbu. Pod schodami vznikol priestor na spajzu, sklad (pripadne na schody do suterenu, my sme mali vchod do pivnice rieseny z vonku - nizsie naklady a mensie tahanie chladu z pivnice.
Poschodie: vlavo oproti schodom kupelna a wc samostatne, 2 izby hore a dole. Obe maju moznost urobit balkon, my sme ho mali iba do zahrady na juznu (hornu) stranu.
Dom ide postavit na hranicu pozemku, kedze nema ziadne okna smerom k susedom (pripadne je dobre osvetlit schodisko jednym stresnym smerom napravo k susedom, ale to by nemal byt problem). Inak su okna na ulicu a do dvora. Z bocnej strany okno na wc, kupelni a kuchynske okno.
NeMaria
18.02.08,14:46
ja si sice nemyslim, ze 8,3 m je uzky dom, naozaj su aj domy, ktore maju sirku 6 m. Pripajam podorys nasho domu. Rozmery su cca 8 x 11,6 m. snad ti to pomoze... :) (dufam, ze sa mi to podarilo pripojit...:o) m
Dieggo
27.02.08,11:35
jej, dakujem Vam velmi pekne za pomoc... uz som myslel, ze nik neda tip...
Gabi03
27.02.08,11:44
My máme dom 9x15/11 - jednopodlažný, čiastočne podpivničený, na miernom svahu. Ak máš záujem, prilepím pôdorys.
Moji známy zas stavajú dom o rozmeroch 6x16 - dvojpodlažný. Izby majú po celej šírke domu, spredu obývačku, ktorá prechádza do kuchyne niekde tam je vchod a schodisko na poschodie a kúpelňu s WC. Vzadu majú spálňu. Na poschodí po oboch koncoch sú izby a oproti schodisku WC a kúpeľka. Ich dom nie je podpivničený.
hanka kralova
05.04.08,15:36
My máme dom 9x15/11 - jednopodlažný, čiastočne podpivničený, na miernom svahu. Ak máš záujem, prilepím pôdorys....
ahoj gabi, priloz ;)
cimox
05.04.08,21:54
gabi03 mozem sa opytat od akeho projektanta maju ten dom?my ideme tiez stavat 6*16 tak mozno to je to iste,aj opis by sedel,ak by sa ti dalo,velmi by ma potesili nejake foto.vdaka
Gabi03
07.04.08,06:28
V prílohe je pôdorys. Foto zatiaľ nemáme, lebo iba teraz začíname stavať. Projektant je začínajúci a teda ani nie taký drahý. Je z okresu NR. Ak by ste mali záujem, do SS pošlem kontakt.
cimox
09.04.08,08:00
jasom mal na mysli ten dom 6*16 co stavaju ty vasi znami
Gabi03
09.04.08,08:08
jasom mal na mysli ten dom 6*16 co stavaju ty vasi znami

Bohužiaľ ten nemám k dispozícii. Viem, že na poschodí majú na oboch koncoch izby, v strede kupeľňu, záchod a schodisko. Dole myslím na jednej strane obývačku spojenú s kuchyňou, schodisko a technická miestnosť a na konci izbu. Ale to nie som si istá.
cimox
10.04.08,17:29
skoda,to bude asi to iste co ideme stavat aj my,no tak nic,ale ak by si mala dake blizsie info o tom dome,alebo foto,tak potesi,zatial dik
sikulka_w
01.05.09,19:13
jasom mal na mysli ten dom 6*16 co stavaju ty vasi znami
dobry vecer, rada by som sa opatala, ci ste sa dopracovali k nejakym konkretnym projektom alebo informaciam pre stavanie uzkeho rodinneho domu. My sa chystame stavat dom o rozmeroch 6,8x12 na pozemku co sa zvazuje smerom do zahrady. Rada by som sa nechala inspirovat konkretnymi prikladmi. dakujem Karolina