sanisielko
07.02.08,10:44
Ahojte poraďáci, chcela by som Vás veľmi pekne poprosiť o radu, mám problém zaradiť do odpisovej skupiny WIDEBOARD, je to vlastne niečo podobné ako MEGABOARD,čiže reklamný nosič a má to pevnú-neprenosnú konštrukciu. Mám ho zaradiť až do 4.skupiny a odpisovať 20 rokov alebo by som ho mohla dať aj do 3.
Veľmi pekne ďakujem za cenné rady
Sanisielko
andrej_rv
07.02.08,10:36
Ahojte poraďáci, chcela by som Vás veľmi pekne poprosiť o radu, mám problém zaradiť do odpisovej skupiny WIDEBOARD, je to vlastne niečo podobné ako MEGABOARD,čiže reklamný nosič a má to pevnú-neprenosnú konštrukciu. Mám ho zaradiť až do 4.skupiny a odpisovať 20 rokov alebo by som ho mohla dať aj do 3.
Veľmi pekne ďakujem za cenné rady
Sanisielko
Informačné, reklamné a propagačné zariadenia (bilboardy, megaboardy atď.) nie sú v zmysle stavebného zákona č. 50/1976 Zb. považované za stavby, iba za zariadenia. Ak sa umiestňujú na verejných priestoroch a ak sú spojené so stavbou alebo pozemkom, stavebné úrady vydávajú tieto zariadenia len povolenie na umiestnenie, nie stavebné povolenie.
Z hľadiska daňového odpisovania patria do KP 36.63.74 – Nástroje, prístroje a modely určené na predvádzacie účely - položka 1-35 prílohy ZoDP - 1. OS. Toto zatriedenie sa vzťahuje na informačné zariadenia bez svetelnej reklamy. Svetelné reklamné tabule patria do KP 31.50.24 – Svetelné reklamy, svetelné štítky, svetelné ukazovatele a pod., položka 2-41 prílohy - 2.OS.
ROTI
12.02.08,12:28
Ahojte poraďáci,účtujem v jedn. účtovníctve
a neviem si rady.
Do ktorej odpisovej skupiny by ste Vy zaradili jazykové laboratórium?
Ďakujem
Olice
12.02.08,12:48
Ahojte poraďáci,účtujem v jedn. účtovníctve
a neviem si rady.
Do ktorej odpisovej skupiny by ste Vy zaradili jazykové laboratórium?
Ďakujem
Čo si treba predstaviť pod pojmom jazykové laboratórium?
ROTI
12.02.08,12:56
Takto to mám na faktúre:

Faktúrujeme Vám za jazykové laboratorium:
- centrálny lektorský pult
- slúchadlá s mikrofónom
-kabínový pult
-slúchadlá pre žiakov
-dataprojektor
-CD prehrávače
-notebook
-softwar pre lexikon
-prepojovací kábel
-
Mylím, že by to mohlo ísť do 1. odpisovej ale nie som si istá.
Olice
12.02.08,13:09
Takto to mám na faktúre:

Faktúrujeme Vám za jazykové laboratorium:
- centrálny lektorský pult
- slúchadlá s mikrofónom
-kabínový pult
-slúchadlá pre žiakov
-dataprojektor
-CD prehrávače
-notebook
-softwar pre lexikon
-prepojovací kábel
-
Mylím, že by to mohlo ísť do 1. odpisovej ale nie som si istá.
Mohla by to byť 2.odp.skup. ako súbor, ale nie som si istá, tak počkaj ešte na vyjadrenie iných poraďákov

32.30.91 Inštalácie profesionálnych rádiových, televíznych, zvukových a obrazových zariadení

Z: Zariaďovanie nahrávacích štúdií, telekonferenčných hál, posluchární, atď., televíznymi a rozhlasovými prímačmi, nahrávacími prístrojmi zvukovými, obrazovými alebo reprodukčnými prístrojmi
ROTI
12.02.08,13:13
Zatiaľ ďakujem,
hádam sa ešte niekto ktomu vyjadrí.
Maj sa krásne.
andrej_rv
12.02.08,13:45
Takto to mám na faktúre:
Faktúrujeme Vám za jazykové laboratorium:
- centrálny lektorský pult
- slúchadlá s mikrofónom
-kabínový pult
-slúchadlá pre žiakov
-dataprojektor
-CD prehrávače
-notebook
-softwar pre lexikon
-prepojovací kábel
-
Mylím, že by to mohlo ísť do 1. odpisovej ale nie som si istá.
Ide o súbor prístrojov a zariadení, ktorý sa do odpisovej skupiny zaraďuje v zmysle § 26 ods. 2 ZoDP podľa hlavného funkčného celku. Ja by som v tomto prípade považoval za hlavný funkčný celok prístroje na záznam a reprodukciu zvuku a obrazu - KP 32.30.3, resp. konkrétnejšie:
32.30.32 Magnetofóny a iné prístroje na záznam zvuku
TZ: Diktafóny a telefónne záznamníky, vybavenie jazykových tried
V zmysle prílohy ZoDP ide o položku 2-44 - 2. odpisová skupina
ROTI
12.02.08,14:14
Asi to tak naozaj bude,
ďakujem pekne za odpoveď.
AntekaK
25.09.08,10:05
Ahojte, píšem to do tejto témy, lebo sa tu jazykové laboratórium spomína.
Naša škola dostala z MŠ prostriedky na vybudovanie jazykového laboratória - 80 % sme dostali, 20 % musíme dofinancovať. Projekt robilo riaditeľstvo školy. Mne prišli peniaze od zriaďovateľa, nemám žiadnu zmluvu ani nič, kde by bolo určené, ako urobiť vyúčtovanie a podobne. Zriaďovateľ dostal iba avízo od KŠÚ. Pýtala som sa ich, či ide o kapitálové prostriedky, zriaďovateľ sa usmernil, že sú to bežné výdavky. Neviete mi poradiť, či faktúra môže byť vystavená jedna, ja to rozúčtujem, časť uhradím z prostriedkov ministerstva, časť dofinancuje škola z rozpočtu. Ďalej v projekte urobili rozpis, musí byť tento rozpis presne dodržaný? S odstupom času prišli na to, že niektoré položky by mohli nahradiť rozumnejšími, samozrejme v rámci toho, aby išlo o predmety nutné do tohto laboratória.
Vy ste to tu zaraďovali do triedy 0, no podľa usmernenia zriaďovateľa by som to mala dať do bežných výdavkov a jednotlivé predmety evidovať samostatne.
Neviete mi poradiť, kde by som našla podrobné informácie týkajúce sa vyúčtovania nákladov spojených s vybudovaním laboratória?
Ďakujem Vám a želám pekný deň.
:)
vaneta
03.02.09,10:18
Ahoj poraďáci. Ako však postupovať v prípade, keď reklamná spoločnosť osadí "reklamný bilboard", ktorého bostarávacia cena je do 30 tisíc korún. Môže ho dať jednorázovo do nákladov, eviduje ho len v pomocnej evidencii. Táto reklamná spoločnosť faktúruje prenájom reklamnej plochy na tomto bilboarde. Je to správne?
Olice
03.02.09,10:51
Ahoj poraďáci. Ako však postupovať v prípade, keď reklamná spoločnosť osadí "reklamný bilboard", ktorého bostarávacia cena je do 30 tisíc korún. Môže ho dať jednorázovo do nákladov, eviduje ho len v pomocnej evidencii. Táto reklamná spoločnosť faktúruje prenájom reklamnej plochy na tomto bilboarde. Je to správne?
Od 1.1.2009 sa slová 30 000,- Sk nahrádzajú slovami 996 eur.