ROMBOR
07.02.08,10:45
ahojte

už som sa to raz dopytoval, stále to však nemám vyriešené ... jedná sa hlavne o poraďákov, ktorí majú skúsenosti s BVS (Bratislavská vodárenská spoločnosť) ... povolili niekomu vodovodnú šachtu vzdialenú viac ako 10 m od hlavného vodovodného potrubia ? ... mám problém, že môj pozemok je cca 50 m od hlavného vodovodného potrubia (obecného) a tým pádom nemôžem, v zmysle vyjadrenia BVS, postaviť šachtu na ňom, ale len max 10 od hlavnej vodovodnej prípojky ... ideme stavať traja, takže sa mi jedná o šachtu s 3 vodomermy ... podľa všetkého a v zmysle vyjadrenia BVS ju musím postaviť na cudzom pozemku, ktorý je vzdialený tých 10 m od vodovodnej prípojky (obecnej) ... máte s tým niekto skúsenosti ?

výnimku vraj vedia poskytnúť, len ak by sa jednalo o viac ako 50 zaujemcov (viac RD)

ďakujem
jankovka
21.02.08,12:30
Dobrá otázka- dá nám niekto radu? Aj my máme taký problém. Do koľko metrov povolia urobiť si prípojku bez problémov. My chceme tiež cca 50 od hlavnej a prikázali nám dať potrubie asi ako pre 7 domov, ktoré tam ale nik neplánuje stavať aj keď je v zastavanom území obce - ako orná pôda.
Je možné dať potrubie aj po vlastnom pozemku nie po ceste? /zatiaľ ako poľná/?