M-Tinka
07.02.08,11:11
Ahojte,
máte niekto skúsenosti s vypĺňaním a odosielaním mesačných výkazov na sociálnu poisťovnňu? Mám problém v tom že pri odosielaní si výkaz musím uložiť do nejakého adresára a tak poslať, inak sa to ani nedá. Potrebujem na to nejaký program?
ďakujem, budem veľmi vďačná ak sa niekto ozve na moju otázku
Farks
07.02.08,10:14
Ja mám účtovný program, ktorý mi vytvorí dva súbory. Jeden je s koncom xml a druhý txt.
Len tieto prejdu cez elektronické podávanie
Zoltán Kovács
07.02.08,10:19
Každý kvalitný program na spracovanie mzdovej agendy by mal mať možnosť exportovať výkazy vo formáte ako vyžaduje EZU. PRe lepšiu orientáciu mám pre každú firmu vytvorený adresár a tam ich udkladám, a potom cez EZU ich posielam do SP.
Fany
07.02.08,10:20
Ja mám účtovný program, ktorý mi vytvorí dva súbory. Jeden je s koncom xml a druhý txt.
Len tieto prejdu cez elektronické podávanie
Ak robíš v MRP win programe, poradím.
M-Tinka
07.02.08,10:38
No problém je taký že žiaden účtovný program zatiaľ nemám...viete mi poradiť ktorý je na to najlepší?
Zoltán Kovács
07.02.08,10:40
No problém je taký že žiaden účtovný program zatiaľ nemám...viete mi poradiť ktorý je na to najlepší?

A máš s SP podpísanú dohodu o používaní EZU?
MarcelkaT
07.02.08,10:42
SW na mzdy je plno. Vyžiadaj si demo a vyskúšaj. Každý kvalitný SW má už export do Sociálnej poisťovne, ale mal by si mať podpísanú dohodu o používaní EZU.
M-Tinka
07.02.08,10:49
Práve som si nainštalovala MRP..skúsiš mi pomôcť?
M-Tinka
07.02.08,10:50
Ano dohodu mám, všetko, aj výkazy sa mi dali vyplniť len keď som to dala odoslať hodilo ma do vyhľadávania ...a potom som už bola stratená lebo som si to mala skopírovať do adresára a odtiaľ odoslať...
Zoltán Kovács
07.02.08,10:59
Ano dohodu mám, všetko, aj výkazy sa mi dali vyplniť len keď som to dala odoslať hodilo ma do vyhľadávania ...a potom som už bola stratená lebo som si to mala skopírovať do adresára a odtiaľ odoslať...

V programe MRP pri exporte výkazu do SP ti ponúka možnosť výberu adresára kam to má uložiť. Prednastavené je Dataxxx, kde xxx je číslo firmy generované programom. Potom pri posielaní výkazu cez EZU musíš si otvoriť tento adresár. Najlepšie si napísať presnú cestu k adresáru, aby nebol problém s vyhladávaním.
Ja osobne som vytvoril vlastné adresáre, ktoré sú pomenované podľa názvu firiem, tak sa ľahšie hladá pri odosielaní.
M-Tinka
07.02.08,11:05
Dobre tak znova....keď vyplním elektronický formulár a uložím ho do dokumentov..čo potom, ako ho skopírujem do adresára? Do akého adresára?je mi vôbec na niečo program MRP keď už som si ho pred chvíľkou nainštalovala?...
Zoltán Kovács
07.02.08,11:06
Dobre tak znova....keď vyplním elektronický formulár a uložím ho do dokumentov..čo potom, ako ho skopírujem do adresára? Do akého adresára?je mi vôbec na niečo program MRP keď už som si ho pred chvíľkou nainštalovala?...

Program MRP je na výpočet miezd predsa.
M-Tinka
07.02.08,11:07
Bože čo som slepá ale žiaden výkaz pre SP tu nevidím
Zoltán Kovács
07.02.08,11:08
Bože čo som slepá ale žiaden výkaz pre SP tu nevidím

Kde nevidíš? A vypočítavala si vôbec mzdy v MRP?
MarcelkaT
07.02.08,11:10
Ak si nevypočítala mzdy, tak žiaden výkaz do SP neuvidíš.
M-Tinka
07.02.08,11:33
mám verziu MRP z roku 2003...musím si zaobstarať novšiu? lebo pri vypĺňaní som nenašla medzi možnosťami ani dohoda o brigádnickej práci študenta a ani úrazové poistenie
M-Tinka
07.02.08,11:34
ano vypočítala....
Zoltán Kovács
07.02.08,11:34
mám verziu MRP z roku 2003...musím si zaobstarať novšiu? lebo pri vypĺňaní som nenašla medzi možnosťami ani dohoda o brigádnickej práci študenta a ani úrazové poistenie

A to odkiaľ si zohnala takú starú verziu. Veď počas 5 rokov sa predpisy okolo miezd menili hádam aj 100 krát. A neviem či v r. 2003 fungoval vôbec EZU.
M-Tinka
07.02.08,11:39
To som mala doma :) dobre takže moja úloha bude zohnať nový program na mzdy, vieš mi povedať ktorý je najlepší? A dá sa to zohnať aj inak ako zakúpením :)...
Zoltán Kovács
07.02.08,11:41
To som mala doma :) dobre takže moja úloha bude zohnať nový program na mzdy, vieš mi povedať ktorý je najlepší? A dá sa to zohnať aj inak ako zakúpením :)...
Nepoznám iný ako MRP.
Pozri si na ich stránke www.mrp.sk (http://www.mrp.sk) majú tam aj plne funkčnú verziu pre malých podnikateľov zadara.
M-Tinka
07.02.08,11:42
ďakujem pekne..aj za trpezlivosť :)
M-Tinka
07.02.08,12:00
:)
M-Tinka
07.02.08,16:10
Chcela by som sa ešte informovať ohľadom toho zasielania výkazov. Ak vyplním výkaz cez manuálny prístup na stránke sociálnej poisťovne prečo sa mi ten nedá odoslať??? Načo tam potom vlastne je?
jamis
07.02.08,16:15
Chcela by som sa ešte informovať ohľadom toho zasielania výkazov. Ak vyplním výkaz cez manuálny prístup na stránke sociálnej poisťovne prečo sa mi ten nedá odoslať??? Načo tam potom vlastne je?

Aby si si ho tam vyplnila, potom vytlačila a zaniesla do SP.
M-Tinka
07.02.08,16:19
Tak to ma nenapadlo..takže keď to chcem ale elektronicky musím mať na to napr: MRP a potom odoslať výkaz ten čo mi vypočíta softwér...správne?
Zoltán Kovács
07.02.08,16:20
Tak to ma nenapadlo..takže keď to chcem ale elektronicky musím mať na to napr: MRP a potom odoslať výkaz ten čo mi vypočíta softwér...správne?

Áno
mysimis
07.02.08,16:21
Chcela by som sa ešte informovať ohľadom toho zasielania výkazov. Ak vyplním výkaz cez manuálny prístup na stránke sociálnej poisťovne prečo sa mi ten nedá odoslať??? Načo tam potom vlastne je?

On sa dá aj odoslať, ale ak Ti tam niečo chýba, alebo máš niečo zle vyplnené tak sa nedá odoslať.
M-Tinka
07.02.08,16:22
No takže program som si objednala...dúfam že mi čo najskôr príde a potom budem múdrejšia, resprktíve budem mať asi ešte viac otázok..zatiaľ ďakujem veľmi pekne lebo dnes sa okolo toho točím celý deň a až teraz som pochopila pointu...ešte raz dík :)
M-Tinka
07.02.08,16:24
On sa dá aj odoslať, ale ak Ti tam niečo chýba, alebo máš niečo zle vyplnené tak sa nedá odoslať.
Ale mala som to dobre a vždy ma hodilo na vyhľadávanie...nedal sa mi poslať ten čo som vyplnila
M-Tinka
07.02.08,16:29
On sa dá aj odoslať, ale ak Ti tam niečo chýba, alebo máš niečo zle vyplnené tak sa nedá odoslať.
A predsa ak by som mala niečo zle tak by ma to upozornilo.....nie?
M-Tinka
07.02.08,16:31
Spýtam sa tak, odoslal to už niekto tak že vyplnil mesačný výkaz cez manuálny prístup a potom odoslal elektronicky? Ak ano tak si prosím návod lebo mne to nešlo..... :(
marcelaStanakova
07.02.08,16:45
webová stránka SP-elektronický prístup červené políčko-ID kód,meno, heslo,- manuálny vstup- prehľad-nový-zadať mesiac, výkaz vyplniť, potvrdiť,Gridkarta kod a odoslať
Rozalka
07.02.08,18:53
A to odkiaľ si zohnala takú starú verziu. Veď počas 5 rokov sa predpisy okolo miezd menili hádam aj 100 krát. A neviem či v r. 2003 fungoval vôbec EZU.
Nielen, že sa menili predpisy nespočetnekrát, ale od 1.1.2004 je úplne iný systém v odvodoch do sociálnej poisťovne. Do 31.12.2003 nebolo ani toľko sadzieb (4+7), ako to je teraz.
M-Tinka
07.02.08,19:25
webová stránka SP-elektronický prístup červené políčko-ID kód,meno, heslo,- manuálny vstup- prehľad-nový-zadať mesiac, výkaz vyplniť, potvrdiť,Gridkarta kod a odoslať
Keď formulár vyplním, pýta sa ma len či uložiť formulár, a keď dám áno tak mi ho uloží, ale tento uložený sa mi už poslať nedá. Ak stlačím odoslať zas mi vyhodí tabuľku s vyhľadávaním ....????
Fany
08.02.08,06:31
Musíš dať uložiť do súboru. Ja som si priamo v programe MaP v adresári export vytvorila nový adresár - výkazy, ukladám ich tam. Uložia sa ti vlastne dva súbory, jeden s koncovkou xml a jeden txt. Oba potom vyhľadáš priamo z pripojenia na nete do SP, presunieš a dáš odoslať. Potom si to už iba skontroluješ v prehľade. Ak je tam poznámka akceptovaný, je to ok, otvor, označ verzia pre tlač a vytlač si to pre seba. Do SP už nič nemusíš posielať. ak budeš mať program, daj vedieť, je nás tu viac, ktorí ti pomôžeme.
M-Tinka
08.02.08,09:44
Ďakujem Fany...hneď ako budem mať program napíšem. Inak Poraďáci ste super :):):)