Kuzelnicka
07.02.08,12:31
Chcem kupit dvere do ubytovacieho zariadenia a rozhodujem sa medzi drevenymi (10tisic za kus) alebo papierovymi (5tisic za kus). V prvom rade by mali aj nieco vydrzat, cena nie je najdolzeitejsia, problem je ten, ze som bola pozriet v jednom hoteli - mali drevene dvere a tie dvere po 7 rokoch vyzeraju dost opotrebovane, osuchane. Mate niekto skusenosti s papierovymi? Mysluite ze vydrzia dlhsie?
Charon
07.02.08,11:37
Papierové dvere, máte na 90% doma. AK nebývate v RD a nekupovali ste drevené. Teda sa sama môžte presvedčiť, ako vyzerajú.
A ktoré vydržia dlhšie? No jednoznačne drevené. Dajú sa ošetriť, opraviť. Drevené som videl aj 500 ročné.
AndrejG
07.02.08,11:46
Drevene pracuju, ked su bezprahove dvere, za chvilu sa mozu suchat o parkety. Mne sa najviac pozdava dyha, dobre drzia tvar, nie su take tazke, takze sa dobre otvaraju.
Kuzelnicka
07.02.08,12:18
Papierové dvere, máte na 90% doma. AK nebývate v RD a nekupovali ste drevené. Teda sa sama môžte presvedčiť, ako vyzerajú.
A ktoré vydržia dlhšie? No jednoznačne drevené. Dajú sa ošetriť, opraviť. Drevené som videl aj 500 ročné.

Mame vchodove dvere a tie su uz pri klucke osuchane a neposobia dobre. Osetrit sa daju ale treba sa trafit do tej spravnej farby, co je dost tazke.
Charon
08.02.08,04:21
Mame vchodove dvere a tie su uz pri klucke osuchane a neposobia dobre. Osetrit sa daju ale treba sa trafit do tej spravnej farby, co je dost tazke.
Tak tomuto nerozumiem. Drevené dvere sú natreté napr. na zeleno (hnedo, modro)? Veď drevené dvere sa moria, a NEPRACUJÚ (pozn. k vyššie. Pracujú odfláknuté, nevysušené dvere. Máme na chalupe 80 ročné dvere. Poctivé dubové drevo. A sú stále úžasné. Na druhej strane - o drevo - sa človek musí vedieť starať. Potom mu to drevo vráti. To je ako zo stolom. Ak je doska drevená, a človek sa oň stará, vydrží 100 rokov. Ak nie, treba umakart. A to je aj z dverami). A kde si už videla natierať iba časť niečoho? Ak sa farba ošúcha, tak sa natrie všetko, nie že 90% plochy je 10 ročný náter a 10% nový? Toto je otázka postoja k starostlivosti. V tom prípade jasné, že papier s umakartom.