Milan7
07.02.08,12:37
Viete o tom , že sa už vyrába len dvoj až trojvrstvý toaletný papier ? Že prečo ? No jednu kópiu je potrebné poslať na daňový úrad !
lenocka92
07.02.08,12:33
:D:D
anklar
07.02.08,12:34
Skvelé :D.
Takže: 1 ks zostáva vystavovateľovi :D
1 ks pôjde na Dú
1 ks - kam?
Mala by som 2-3 tipy :D:D:D
Tweety
07.02.08,12:37
Skvelé :D.
Takže: 1 ks zostáva vystavovateľovi :D
1 ks pôjde na Dú
1 ks - kam?
Mala by som 2-3 tipy :D:D:D
No predsa do ZP.
jajko50
07.02.08,12:39
Skvelé :D.
Takže: 1 ks zostáva vystavovateľovi :D
1 ks pôjde na Dú
1 ks - kam?
Mala by som 2-3 tipy :D:D:D


Dúfam, že nemyslíš toto.:: Že jedna kopia zostane v mieste zdaniteľného plnenia.??:confused:
Zoltán Kovács
07.02.08,12:40
Ja by som originál posielal na DÚ predsa.
Tweety
07.02.08,12:41
Dúfam, že nemyslíš toto.:: Že jedna kopia zostane v mieste zdaniteľného plnenia.??:confused:
Aj tak to môže byť, ale musí to byť v mesiaci, kedy sa zdaniteľné plnenie uskutočnilo.:--- abz vznikol nárok na odpočet dph.
Milan7
07.02.08,14:02
A čo s treťou kópiou ? No predsa milí účtovníci všetko si treba dôkladne archivovať, len neviem ako zabezpečiť aby to časom bolo " čitateľné " Poraďte . S pozdravom
Richard
07.02.08,14:16
Viete o tom , že sa už vyrába len dvoj až trojvrstvý toaletný papier ? Že prečo ? No jednu kópiu je potrebné poslať na daňový úrad !

Veľmi výstižné, ale zabudol si že druhú a tretiu a štvrtú kópiu treba na Sociálnu poisťovňu.

Sociálke totiž nikdy nestačí jedna informácia jeden krát. Potrebuje ju minimálne na štyroch rôznych tlačivách. Z nich dve stratí, takže si urob z kópie kópiu, pretože po troch rokoch to budú znova pýtať :D
jamis
07.02.08,14:21
Aj tak to môže byť, ale musí to byť v mesiaci, kedy sa zdaniteľné plnenie uskutočnilo.:--- abz vznikol nárok na odpočet dph.

Ja by som im originál radšej poslala v deň zdaniteľného plnenia.
Bolo by to efektívnejšie. :D:D:D
VladoaKatka
07.02.08,14:27
Ja by som im originál radšej poslala v deň zdaniteľného plnenia.
Bolo by to efektívnejšie. :D:D:D


...a osobne alebo kurierom:)
jamis
07.02.08,14:29
...a osobne alebo kurierom:)

Radšej kurierom a aby to mali aspoň do hodiny....:):):)
Zoltán Kovács
07.02.08,14:31
...a osobne alebo kurierom:)

S kurierom by to zrejme bolo za príplatok :D
Tanče
07.02.08,14:35
Veľmi výstižné, ale zabudol si že druhú a tretiu a štvrtú kópiu treba na Sociálnu poisťovňu.

Sociálke totiž nikdy nestačí jedna informácia jeden krát. Potrebuje ju minimálne na štyroch rôznych tlačivách. Z nich dve stratí, takže si urob z kópie kópiu, pretože po troch rokoch to budú znova pýtať :D

Veru, veru. A nebodaj by kopia časom vybledla a neviem neviem, či by nahrievanie nad sviečkou pomohlo...:confused:
VladoaKatka
07.02.08,14:35
S kurierom by to zrejme bolo za príplatok :D

Ale tak, že poštovné hradí prijímateľ.
Tanče
07.02.08,14:36
A viete aký je rozdiel medzi cirkulárkou a toaletným papierom?
Zoltán Kovács
07.02.08,14:38
A viete aký je rozdiel medzi cirkulárkou a toaletným papierom?

Žiadny, pri použití oboch môže sa stať, že prsty budete mať v r...i.
jamis
07.02.08,14:43
Nemohli by ste s tým prestať. Takto nič neurobím.
Len čumím na poradu....:):):)
VladoaKatka
07.02.08,14:44
Ale musíš uznať, že po celodennej drine je to fajn.:)

Na DP ešte je 53 dní
Tanče
07.02.08,14:47
Žiadny, pri použití oboch môže sa stať, že prsty budete mať v r...i.


SPRÁVNE!

resp. Žiadny rozdiel. Menšia nepozornosť a prsty v ....
mysimis
07.02.08,14:48
Veru, veru. A nebodaj by kopia časom vybledla a neviem neviem, či by nahrievanie nad sviečkou pomohlo...:confused:

Pre prípad vyblednutia odporúčam urobiť si fotokópiu, aby bol "doklad" dostatočne viditeľný....:D:D
Tanče
07.02.08,14:53
Pre prípad vyblednutia odporúčam urobiť si fotokópiu, aby bol "doklad" dostatočne viditeľný....:D:D

viete poradiť, ktorá kopírka by vedela takýto dokument najlepšie skopírovať?
brm
07.02.08,14:54
no, ja by som do originálu pribalila ako šéci bonus produkty mojich mačkátok...niekedy je to fakt sila čo dokážu vyprodukovať...:D
jamis
07.02.08,14:56
no, ja by som do originálu pribalila ako šéci bonus produkty mojich mačkátok...niekedy je to fakt sila čo dokážu vyprodukovať...:D


Chúďata pracovníčky na DÚ.
Čo Vám tak zlého porobili, že sa do nich tak navážate.....:D:D:D
Zoltán Kovács
07.02.08,14:57
viete poradiť, ktorá kopírka by vedela takýto dokument najlepšie skopírovať?

Asi žiadna, jedine opakovanie procesu vyhotovenia. :D
Tanče
07.02.08,14:58
Chúďata pracovníčky na DÚ.
Čo Vám tak zlého porobili, že sa do nich tak navážate.....:D:D:D


že čo?

http://www.porada.sk/t65926-pokuta-za-oneskorene-predlozenie-prehladov-ozrazenej-dane-zo-zae.html
Danila
07.02.08,15:40
Pre prípad vyblednutia odporúčam urobiť si fotokópiu, aby bol "doklad" dostatočne viditeľný....:D:DA ja doporučujem OOPP hygienické rukavičky. Čo keď tieto originály budú posielať späť adresátom, že doklad je nadbytočný, aj bez neho vedia, že z daniarov sú všetci po.....?:)
VladoaKatka
07.02.08,15:53
A ja doporučujem OOPP hygienické rukavičky. Čo keď tieto originály budú posielať späť adresátom, že doklad je nadbytočný, aj bez neho vedia, že z daniarov sú všetci po.....?:)

Božinku veru OOPP, alebo, že im chýba pečiatka, podpis nestačí.
jamis
07.02.08,15:53
Chúďata pracovníčky na DÚ.
Čo Vám tak zlého porobili, že sa do nich tak navážate.....:D:D:D


že čo?

pokuta za oneskorené predloženie prehľadov ozrazenej dane zo ZĆ (http://www.porada.sk/t65926-pokuta-za-oneskorene-predlozenie-prehladov-ozrazenej-dane-zo-zae.html)
------------------------------------------------------------------

:D:D:D...Musíš tak s nimi vychádzať, aby si pokuty nedostávala...:D:D:D

Neviem pridávať 2 citácie....
anklar
07.02.08,16:00
Veľmi výstižné, ale zabudol si že druhú a tretiu a štvrtú kópiu treba na Sociálnu poisťovňu.

Sociálke totiž nikdy nestačí jedna informácia jeden krát. Potrebuje ju minimálne na štyroch rôznych tlačivách. Z nich dve stratí, takže si urob z kópie kópiu, pretože po troch rokoch to budú znova pýtať :D

Z príspevku od Richarda jasne vyplýva, že dodávatelia zmieneného papiera nás priam nútia používať nekvalitný, málovrstvový materiál.
Ešte by bolo treba vedieť, či originál naozaj patrí DÚ - ako poznamenal Smith, a či ho zasielať sociálke. Z môjho pohľadu obe úradovne potrebujú originál.
Ktorej ho teda zaslať?
:D
Tanče
07.02.08,16:04
že čo?

pokuta za oneskorené predloženie prehľadov ozrazenej dane zo ZĆ (http://www.porada.sk/t65926-pokuta-za-oneskorene-predlozenie-prehladov-ozrazenej-dane-zo-zae.html)
------------------------------------------------------------------

:D:D:D...Musíš tak s nimi vychádzať, aby si pokuty nedostávala...:D:D:D

Neviem pridávať 2 citácie....

Keď citujes jeden príspevok klikáš na "cituj". Vedľa neho je "+". tak klikneš naň, prejdeš na ďalší príspevok klikneš na "cituj" a máš to. Spýta sa ta či chceš zahrnúť aj iný príspevok, dáš ano finito. Ked chces multicitovať 3 príspevky tak pri dvoch dáš "+" a pri poslednom "cituj".....papa
anklar
07.02.08,16:06
Veru, veru. A nebodaj by kopia časom vybledla a neviem neviem, či by nahrievanie nad sviečkou pomohlo...:confused:
:D Tanče, Tanče! :D Ty máš teda nápady!
Vieš čo? Určite by to pomohlo. Orgán by to zachytil :D !
Tanče
07.02.08,16:07
Z príspevku od Richarda jasne vyplýva, že dodávatelia zmieneného papiera nás priam nútia používať nekvalitný, málovrstvový materiál.
Ešte by bolo treba vedieť, či originál naozaj patrí DÚ - ako poznamenal Smith, a či ho zasielať sociálke. Z môjho pohľadu obe úradovne potrebujú originál.
Ktorej ho teda zaslať?
:D

navrhovala by som pri úkone "pečiatkovania" šetriť s pečiatkovacím materiálom, jeden krát "opečiatkovať jednu stranu, obrátiť "opečiatkovať" z druhej strany a máš 2 originály pri jednom úkone.....

(no fuuj, živo som si to predstavila...:(:D)
jamis
07.02.08,16:07
Keď cutujes jeden príspevok klikáš na "cituj". Vedľa neho je "+". tak klikneš naň, prejdeš na ďalší príspevok klikneš na "cituj" a máš to. Spýta sa ta či chceš zahrnúť aj iný príspevok, dáš ano finito. Ked chces multicitovať 3 príspevky tak pri dvoch dáš "+" a pri poslednom "cituj".....papa

Si zlatá...díky.:):):)

A ešte Ti pridám....:):):)
Tanče
07.02.08,16:08
:D Tanče, Tanče! :D Ty máš teda nápady!
Vieš čo? Určite by to pomohlo. Orgán by to zachytil :D !


:D:D:Dlen aby pri tom nechytil!!! :D:D:D
abel
08.02.08,07:17
Tak ma napadlo, že ešte chvíľu to tu budeme pretriasať, a na rok tu máme ročné zúčtovanie spotreby toaletného papiera.
Tweety
08.02.08,07:20
Tak ma napadlo, že ešte chvíľu to tu budeme pretriasať, a na rok tu máme ročné zúčtovanie spotreby toaletného papiera.
To by bolo nadspotreby a pripočítateľných položiek k ZD.:---
Kazu
08.02.08,07:45
Ale musíš uznať, že po celodennej drine je to fajn.:)

Na DP ešte je 53 dní

Ešte 53 dní??? Ho-hóóó, to ešte 50 dní môžem visieť na Porade a potom mi pani právnička prinesie 2 /dve/ igelitky papierikov a konečne sa môžem začať hrať na účtovníčku :D:D:D:D Ale je to ohľaduplný klient, celý víkend je u mňa a môjmu manželovi aj obed uvarí. :---:---:---
VladoaKatka
08.02.08,08:08
To máš super, len aby Ťa nezastúpila aj inde...:):---:)
Kazu
08.02.08,10:18
Nebóóój :D v ten víkend 2 noci nespím, tak mám prehľad čo sa deje v dome :---:---:---
Milan7
08.02.08,15:24
O tej nadspotrebe toaletného papiera platí staré príslovie : Dobrý chlap zaser...e toľko papiera aký je vysoký ! A hľa hneď máme základňu pre odvod dane z " tisku ".