ss2men
07.02.08,12:54
Môj zamestnávateľ stanovil presný rozvrh čerpania celozávodných dovoleniek.
Na kalendárny rok 2008 nariadil 17 dní celozávodnej dovolenky. (Ja mám nárok na 20 dní) Ostávajú mi len 3 dni, pre prípad ak niečo potrebujem vybaviť a iné..

Postupuje zamestnávateľ v súlade so zákonom? S koľkými dňami má právo zamestnávateľ manipulovať? Niekedy to bola polovica nároku.
Tweety
07.02.08,12:05
Môj zamestnávateľ stanovil presný rozvrh čerpania celozávodných dovoleniek.
Na kalendárny rok 2008 nariadil 17 dní celozávodnej dovolenky. (Ja mám nárok na 20 dní) Ostávajú mi len 3 dni, pre prípad ak niečo potrebujem vybaviť a iné..

Postupuje zamestnávateľ v súlade so zákonom? S koľkými dňami má právo zamestnávateľ manipulovať? Niekedy to bola polovica nároku.
O čerpaní D rozhoduje zamestnávateľ, po prerokovaní so zamestnancami. Bližšie § 111 ZP.
Chobot
07.02.08,12:29
Môj zamestnávateľ stanovil presný rozvrh čerpania celozávodných dovoleniek.
Na kalendárny rok 2008 nariadil 17 dní celozávodnej dovolenky. (Ja mám nárok na 20 dní) Ostávajú mi len 3 dni, pre prípad ak niečo potrebujem vybaviť a iné..

Postupuje zamestnávateľ v súlade so zákonom? S koľkými dňami má právo zamestnávateľ manipulovať? Niekedy to bola polovica nároku.

Jeho konanie je v rozpore s § 111 ods. 2:
"(2) Zamestnávateľ môže po dohode so zástupcami zamestnancov určiť hromadné čerpanie dovolenky, ak je to nevyhnutné z prevádzkových dôvodov a zlučiteľné so záujmom zamestnancov. Hromadné čerpanie dovolenky nesmie byť viac ako dva týždne a v umeleckých súboroch z povolania štyri týždne. V divadle a v inej umeleckej ustanovizni, ktorej predmetom činnosti je interpretovať hudobné diela, možno určiť hromadné čerpanie dovolenky v celej výmere."