Stani3
07.02.08,13:41
Ahojte, nedávno som začala s účtovaním miezd, mám predavačky v obchode, počas sviatkov nepracujeme, som povinná im platiť štátne sviatky, alebo nemusím, inak ich platím za odpracované hodiny.
Dík za odpoveď.
jamis
07.02.08,12:56
Ahojte, nedávno som začala s účtovaním miezd, mám predavačky v obchode, počas sviatkov nepracujeme, som povinná im platiť štátne sviatky, alebo nemusím, inak ich platím za odpracované hodiny.
Dík za odpoveď.

Štátne sviatky treba platiť priemernou mzdou, alebo pri mesačnej mzde pomernou časťou mzdy.
Anja111
07.02.08,12:58
Ahojte, nedávno som začala s účtovaním miezd, mám predavačky v obchode, počas sviatkov nepracujeme, som povinná im platiť štátne sviatky, alebo nemusím, inak ich platím za odpracované hodiny.
Dík za odpoveď.
ZP
§122
(3) Zamestnancovi, ktorý nepracoval preto, že sviatok pripadol na jeho obvyklý pracovný deň, patrí náhrada mzdy v sume jeho priemerného zárobku, ak mu mzda ušla pre sviatok. U zamestnanca, ktorý je odmeňovaný mesačnou mzdou, sa sviatok, ktorý pripadne na jeho obvyklý pracovný deň, považuje za odpracovaný deň, za ktorý mu patrí mzda. Tomuto zamestnancovi náhrada mzdy za sviatok nepatrí. V kolektívnej zmluve alebo v pracovnej zmluve možno dohodnúť, že aj u zamestnanca, ktorý je odmeňovaný mesačnou mzdou, sa bude postupovať podľa prvej vety.
Stani3
07.02.08,13:04
Takže z toho mi vyplýva, že ak zamestnanca platím mesačnou mzdou, náhrada za sviatok mu nepatrí, ale ak platím hodinovou mzdou, tak áno. Dúfam že som to pochopila dobre.
jamis
07.02.08,13:07
Takýto zamestnanec má náhradu mzdy za sviatok započítanú v mesačnej mzde. Samozrejme, že musíš dodržať minimálnu mzdu 8.100,-- Sk
Stani3
07.02.08,13:16
Ďakujem za vysvetlenie.
zvs-enco
02.04.08,04:51
Prosím poradiť. Teraz cez Veľkú noc dňa 22.a 23.04.2008 pracovali zamestnanci. Platím ako nadčas za sob. a nedeľu alebo ako nadčas za sviatok? Máme mesačnu mzdu.Pekne Vám ďakujem Viki.
zvs-enco
02.04.08,11:22
Prosím poradiť. Teraz cez Veľkú noc dňa 22.a 23.04.2008 pracovali zamestnanci. Platím ako nadčas za sob. a nedeľu alebo ako nadčas za sviatok? Máme mesačnu mzdu.A ešte, keď robia 2 dní rano 2 dní noc a 2 dní voľno, ako platiť deň 21.04.2008/ piatok/ t.j. sviatok keď mal v tedy robiť a aj odbobil smenu. Moc ďakuejem a ostávam s pozdravom Viki.
dzedzinova
18.04.08,11:04
:mad::mad::mad::---:---
Chobot
18.04.08,11:14
:mad::mad::mad::---:---

Prvý pokus nevyšiel.....:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Treba ešte raz, a veselšie:;);););)
:D:D:D:D:D:D:D:D
daduska 17
16.04.12,19:07
Dobry vecer,

chcela by som sa spytat na platenie sviatkov, som odmenovana mesacnou mzdou a ked v mesiaci vychadza nejaky sviatok na pracovny den(ktory sice do prace nejdeme) mame v dany mesiac o tento sviatok znizenu zakladnu mzdu a nedostavame ani ziadnu nahradu za sviatok. Moze si to zamestnavatel dovolit, alebo nas zamestnancov tymto okrada ? Dakujem
Paula
16.04.12,19:16
Dobry vecer,

chcela by som sa spytat na platenie sviatkov, som odmenovana mesacnou mzdou a ked v mesiaci vychadza nejaky sviatok na pracovny den(ktory sice do prace nejdeme) mame v dany mesiac o tento sviatok znizenu zakladnu mzdu a nedostavame ani ziadnu nahradu za sviatok. Moze si to zamestnavatel dovolit, alebo nas zamestnancov tymto okrada ? Dakujem


Platí to, čo je v prísp. č.3.