vanilka
07.02.08,14:17
potrebovala by som poradit, SZCO menil zaciatkom toho roka adresu robim danove za min. rok pricom vsetky doklady su na tu staru, na tlacivo danoveho mam dat novu adresu alebo staru?
Danila
07.02.08,13:21
potrebovala by som poradit, SZCO menil zaciatkom toho roka adresu robim danove za min. rok pricom vsetky doklady su na tu staru, na tlacivo danoveho mam dat novu adresu alebo staru?Starú...
VladoaKatka
07.02.08,14:03
Ja mám ten istý problém s jedným klientom (SZČO+zamestnanec) a na DÚ mi povedali, že už mám dať novú. Zdá sa mi aj logické, totiž môj klient si vybavil už aj zmenu adresy na ŽL, na DÚ dostal novú kartu s DČ už na novú adresu.

Len mám problém, zamestnávateľ mu dal potvrdenie na starú adresu, či má žiadať nové a s novou adresou?
danuliena
28.07.08,16:36
V ruke držím úradný záznam z obv.úradu, ktoré potvrdzujú zmeny údajov v živn. liste. Máme zmeny adresy. Chcem sa opýtať, či na zmenu týchto údajov do sociálnej i zdrav. poisťovne potrebujem nejaké konkrétne tlačivo, alebo stačí poslať len nejaké oznámenie o zmene alebo či je potrebné tento úradný záznam prefotiť.
Zoltán Kovács
28.07.08,18:31
V ruke držím úradný záznam z obv.úradu, ktoré potvrdzujú zmeny údajov v živn. liste. Máme zmeny adresy. Chcem sa opýtať, či na zmenu týchto údajov do sociálnej i zdrav. poisťovne potrebujem nejaké konkrétne tlačivo, alebo stačí poslať len nejaké oznámenie o zmene alebo či je potrebné tento úradný záznam prefotiť.

Do SP je potrebné RLFO - zmena, vyplniť zmenené údaje a priložiť kópiu toho záznamu.
Do ZP tlačivo Oznámenie o zmenách poistenca.
danuliena
28.07.08,18:40
Do SP je potrebné RLFO - zmena, vyplniť zmenené údaje a priložiť kópiu toho záznamu.
Do ZP tlačivo Oznámenie o zmenách poistenca.
Ďakujem..do spoločnej ZP som už našla... Akurát si nie som istá do všeobecnej či mám správne...Prihláška/oznámenie zamestnávateľa..
kura
29.07.08,04:22
Dobrý deň,
chcem sa opýtať, ako je to v prípade, ak živnostník zmení meno a stane sa platcom DPH, ale svojim dodávateľom o tom nedá vedieť a tak na faktúrach mám staré meno a nemá uvedené IČ DPH. Môže si z takýchto dokladov uplatniť DPH, alebo má požiadať dodávateľov, aby mu prepísali faktúry. Včera mi volal a povedal, že T-MOBILE a UPC to neurobí. ( Neviem, či hovoril pravdu ). Ak si tieto veci nedá do poriadku nebude to problém pri daňovej kontrole ?
Za odpovede vopred ďakujem.
ego.mc
29.07.08,06:03
Nemôže si uplatniť DPH, pretože faktúry neobsahujú všetky náležitosti zákona o DPH, konkrétne § 71:

(2) Faktúra musí obsahovať

a) meno a adresu sídla, miesta podnikania, prípadne prevádzkarne platiteľa, ktorý dodáva tovar alebo službu, a jeho identifikačné číslo pre daň,
b) meno a adresu sídla, miesta podnikania, prípadne prevádzkarne alebo bydliska príjemcu tovaru alebo služby a jeho identifikačné číslo pre daň, ak mu je pridelené,
c) poradové číslo faktúry,
d) dátum, keď bol tovar alebo služba dodaná, alebo dátum, keď bola platba podľa odseku 1 prijatá, ak tento dátum možno určiť a ak sa odlišuje od dátumu vyhotovenia faktúry,
e) dátum vyhotovenia faktúry,
f) množstvo a druh dodaného tovaru alebo rozsah a druh dodanej služby,
g) základ dane, jednotkovú cenu bez dane a zľavy a rabaty, ak nie sú obsiahnuté v jednotkovej cene,
h) sadzbu dane alebo údaj o oslobodení od dane,
i) výšku dane spolu v slovenských korunách.

Pri daňovej kontrole to bude problém.
VladoaKatka
29.07.08,06:18
Dobrý deň,
chcem sa opýtať, ako je to v prípade, ak živnostník zmení meno a stane sa platcom DPH, ale svojim dodávateľom o tom nedá vedieť a tak na faktúrach mám staré meno a nemá uvedené IČ DPH. Môže si z takýchto dokladov uplatniť DPH, alebo má požiadať dodávateľov, aby mu prepísali faktúry. Včera mi volal a povedal, že T-MOBILE a UPC to neurobí. ( Neviem, či hovoril pravdu ). Ak si tieto veci nedá do poriadku nebude to problém pri daňovej kontrole ?
Za odpovede vopred ďakujem.

Musia to urobiť, treba požiadať písomne a priložiť fotokópiu zmeny a taktiež IČ DPH.
Zoltán Kovács
29.07.08,06:53
Včera mi volal a povedal, že T-MOBILE a UPC to neurobí. ( Neviem, či hovoril pravdu ).


Musia to urobiť, treba požiadať písomne a priložiť fotokópiu zmeny a taktiež IČ DPH.


No spätným dátumom ani Orange, ani T-Mobile to neurobím, len od dátumu nahlásenia zmeny. Vlastná skúsenosť.

A podľa mňa majú pravdu.
janaGT
30.11.09,11:00
ktorým dátumom mám ohlásiť zmenu adresy s.r.o. :
návrh na zmenu do OR 13.11.09
zmena vykonaná dňa 20.11.2009
odoslané na poštu z OS 26.11.09
prebraté 30.11.09
tuta
30.11.09,11:16
Dňom zápisu do Obchodného registra. Čiže 20. 11. 2009.
janaGT
30.11.09,11:26
Dňom zápisu do Obchodného registra. Čiže 20. 11. 2009.

a všade máme tuším 8 dňové lehoty, čo určite stíham ... :) keď sme poštu prebrali 30.11.2009
Antonia1
30.11.09,11:52
a všade máme tuším 8 dňové lehoty, čo určite stíham ... :) keď sme poštu prebrali 30.11.2009
Na DU je lehota 15 dní podľa § 31 odst.13zákona č. 511/1992 Zb, ale treba predložiť aj osvedčenie o registrácií a pridelení DIČ a osvedčenie o registrácii DPH
janaGT
30.11.09,12:01
Na DU je lehota 15 dní podľa § 31 odst.13zákona č. 511/1992 Zb, ale treba predložiť aj osvedčenie o registrácií a pridelení DIČ a osvedčenie o registrácii DPH

myslíš tie kartičky?
tuta
30.11.09,12:09
Na kartičkách bude uvedené nové sídlo. Preto je potrebné staré kartičky vrátiť.
janaGT
01.12.09,10:50
ešte jedna otázka, nakoľko sa od rána nemôžem dovolať na náš DÚ: zmenu ohlasujem len na firemnom papieri alebo je tlačivo?
tuta
01.12.09,10:56
Ja som to dávala na firemnom papieri.
janaGT
01.12.09,11:00
a ešte poprosím nejakú dobrú dušu,
nemáte vzor listu, ktorým ste zmenu oznamovali svojim obchodným partnerom?