fachman
07.02.08,15:55
Poprosím o radu,mám škodu 105,a najdu mi vypnúť svetlá obrisové a tlmené,musím odpojiť baterku,pozeral som schému,jeden vodič ide na páčkový prepinač pri voloante,druhý vodič ide na poistky a na svetlá.Prepinač som rozobral ale nič som nenašiel,kde je chyba? Ďakujem.
misomiso
07.02.08,14:58
A co tak pouzit skusacku? :)
jajko50
07.02.08,15:04
Možno Škodovienka zvlhla a chytlo to kostru.
misomiso
07.02.08,15:42
Ale v kazdom pripade nebudes platit pokutu za to, ze nesvietis.
alabut
08.02.08,08:06
Podla popisu chyby je vodic za spinacom niekde spojeny (predraty) s kostrou vozidla.
najag
09.02.08,08:58
Nemam sice skodovku, ale z baterie ide u skodovky 105 plusovy vodic do spinaca svetiel , ktory je na palubovke. Z neho ide plusovy vodic cez poistky cislo 3 a 4 priamo na obrysove svetla. Taktiez ide z neho plusovy vodic do prepinaca svetiel pod volantom, ktorym sa prepinaju svetla tlmene alebo dialkove, vodic ide cez poistky cislo 5 a 6 na tlmene svetla. Dialkove svetla sa prepinacom prepinaju cez poistky 7 a 8. K poruche. Moze byt vadny spinac svetiel na palubovke, takze potom moze byt stale zopnuty, svietia svetla obrysove aj tlmene, ale tie by sa mali nechat prepinat aj na dialkove. Inak moze byt tiez problem s kostrou, takze druhe svetla sa mozu uzatvarat cez velky prechodovy odpor. Ja odporucam vytiahnut spinac svetiel na palubovke, zistit privodny vodic od baterie odpojenim baterie a potom zistit, ci su ostatne pod napatim, ked by mal byt vypnuty. A postupovat podla zistenia dalej.Praca na pol hodky.