Aldan
07.02.08,18:08
ležím doma s chrípkou a celú dobu rozmýšlam o tom, že by som prešla robiť k doterajšiemu zaemstnávateľovi na živnosť - účtovníctvo, mzdy. Dávam si dokopy + a - živnosti. Teraz mám HPP, popri tom iné firmy na živnosť. Ak by mi zamestnávateľ na živnosť platil terajšiu cenu práce, myslím, že by som na tom mohla byť fin. lepšie. Robila by som vo firme, popri tom aj iné firmy, presne tak ako doteraz, všetko sa dá dohodnúť, keď sú rozumní ľudia. Dá sa aj tak dohodnúť, že by sa platil taký - akýsi paušál, takže ja by som nebrala nič za prácu naviac, ale by som ho mala aj počas čerpania dovolenky, prakticky aj vtedy si musím porbiť svoju prácu. Stále mám zakorenenéí, že keď si zamestnaný je to lepšie, ale čím viac o tom rozmýšlam, nezdá sa mi tol PORAĎTE SKúSENEJŠÍ !!!!!!!!!

Ešte jeden dotaz dá sa pracovať len na živnosť a inú firmu robiť na dohodu? V tom nemám jasno.
Ďakujem Aldan
mysimis
07.02.08,17:25
Ak budeš robiť u doterajšieho zamestnávateľa na živnosť nemôžeš to robiť potom na jeho pc, s jeho programovým vybavením a v jeho kancelárii. V tomto prípade je to jasná závislá činnosť.
Aldan
07.02.08,17:27
To mi je jasné že by to bola závislá činnosť, ale všetko sa dá obísť.
mysimis
07.02.08,17:30
To mi je jasné že by to bola závislá činnosť, ale všetko sa dá obísť.

Nechápem potom celkom dobre o čo ti ide......
Aldan
07.02.08,17:35
neviem sa sama rozhodnúť, či to bude lepšie alebo nie a hlasvne či budem môcť robiť na dohodu inú firmu, ktorá nechce aby som robila účtovníctvo na živnosť. Teraz keď som v HPP, tak popri tom robím na dohodu - tá mi nikde nejde, môžem zarobiť koľko chcem a na živnosť si privyrábam. Ale ak by sa dalo robiť na živnosť a aj na dohodu myslím, že by to bolo fin. lepšie.
Díky zatiaľ za odpovede