marči
07.02.08,17:26
Ahojte. Poradí mi niekto???? Spybot mi zdetekoval tri súbory pod spoločným názvom "Banker.aipy.rtk". Nechala som ich odstrániť, no po opätovnom spustení kontroly mi Spybot znova zdetekoval tieto isté súbory. V novinkách som sa síce dočítala o neakom novom víruse, ktorý dokáže odosielať info po prihlásení sa na bankový účet, ale nedočítala som sa ako sa ho zbaviť. Poradí mi niekto??? Už teraz VEĽKÁ vďaka.
Elessar
07.02.08,17:29
Pokial nieco nasiel tak to daj odstranit ale nemyslim ze to ma nieco spolocne s napadnutim tvojho bankoveho uctu.
marči
07.02.08,18:54
Dala som to odstrániť už niekoľko krát, ale stále pri novej kontrole mi ho zdetekuje, teda ho tam znovu a znovu mám. Informácie z "centrumu" hovorili o aktivácii nováho vírusu, ktorý je aktívny od polovice decembra a má za úlohu vytvoriť mini aplikácie v PC, ktoré "vyčkávajú" na prihlásenie na bankové konto a v zápätí odosielať info - postupnosť stlačených kláves. Teda obávam sa že má vplyv na môj bankový účet!!! - resp. može mať. Ale ďakujem za snahu.
Charon
08.02.08,05:30
Je potrebné windows prepnúť do save módu a z neho odstrániť spyware. Potom skontrolovať registre či sa Ti nespúšťa nejaký program pri štarte, ktorý túto obnovu (novú inštaláciu spware)robí. Treba skontorlovať všetky vetvy (všetky, ktoré slúžia na spúšťanie programov).

Premýšľam čo znamená koncovka .rtk Ak je to skratka pre rootkit, tak to sa nedá odstrániť bez špecializovaného programu na odstraňovanie tohto druhu programu (spyware). Všeobecne rootkit je veľmi obtiažne dostať z PC von. Pozrite si na nete teóriu.
chlap
08.02.08,16:02
Ahojte. Poradí mi niekto???? Spybot mi zdetekoval tri súbory pod spoločným názvom "Banker.aipy.rtk". Nechala som ich odstrániť, no po opätovnom spustení kontroly mi Spybot znova zdetekoval tieto isté súbory. V novinkách som sa síce dočítala o neakom novom víruse, ktorý dokáže odosielať info po prihlásení sa na bankový účet, ale nedočítala som sa ako sa ho zbaviť. Poradí mi niekto??? Už teraz VEĽKÁ vďaka.

Skús si stiahnuť a nainštalovať Spyware Doctor (http://www.pctools.com/spyware-doctor/) . Potom si daj s týmto programom skontrolovať PC.

Ak ti niečo nájde, máš 3 možnosti:

1. zavolať niekoho, kto sa tomu rozumie, aby ti dal PC dokopy
2. zálohovať všetky dáta, vytiahnuť inštalačné CD Windowsov a naformátovať HDD a nanovo nainštalovať všetko
3. kúpiť si Spyware Doctor a nechať ho, aby ti vyčistil PC od spyware on ... kúpiť sa dá tu (http://www.sw.sk/antiviry-bezpecnost/anti-spyware/spywaredoctor--/)
Čertík
08.02.08,16:34
Ahoj! Nasiel to program Spybot and search Destroy ???? Daj preskenovat PC po restarte. Ak nepomoze ani to, tak sa priklanam k rade hore vyssie, a to vyskusat iny program. Ja som raz nieco podobne chytil. Stale sa mi to objavovalo a chytalo problem, a po starte to tam bolo znovu. chytilo to RAMku a bolo zle.....