Gapo
07.02.08,17:39
Zdravím, už som dlho nepísal, ale vyskytla sa mi taká situácia, že sa mi ponúkol náš upratovač v dome, že by upratoval dom bez sprostredkovateľa, čím sa náklady samozrejme znížia o províziu pre neho. Môže živnostník samostatne uzavrieť dohodu s našim správcom, ja myslím, že hej, ale potrebujem "nakopnúť".:confused:
marcelaStanakova
07.02.08,16:42
Keď to má v ŽL ako podnikateľskú činnosť prečo nie?
Milan Benka
07.02.08,16:44
Neviem akú zmluvu má správca podpísanú so sprostredkovateľom, môže tam byť klauzula, ktorá by takejto dohode bránila, prípadne by mohli hroziť nejaké sankcie zo strany sprostredkovateľa.
Gapo
07.02.08,18:27
Idem si práve vyhľadať zmluvu a pozrieť ako to tam je naštylizované, ibaže musím si spomenúť kde som ju v PC schoval.
Ale mám dojem, že to bolo uzatvárané tak, že sprostredkovateľ (to som ho ja nazval sprostredkovateľom) resp. firma má zamestnacov, No a dnes som sa dozvedel, že ten zamestnanec je vlastne živnostník.
Chobot
08.02.08,06:21
Zdravím, už som dlho nepísal, ale vyskytla sa mi taká situácia, že sa mi ponúkol náš upratovač v dome, že by upratoval dom bez sprostredkovateľa, čím sa náklady samozrejme znížia o províziu pre neho. Môže živnostník samostatne uzavrieť dohodu s našim správcom, ja myslím, že hej, ale potrebujem "nakopnúť".:confused:

Živnostník môže kľudne vykonávať upratovacie činnosti v dome. Aj my sme mali takto zabezpečené upratovanie a zmluvu mal uzatvorenú so správcom.

Teraz to máme cez inú firmu, ale boli na to dôvody, ktoré tu nie sú podstatné.
Gapo
08.02.08,17:09
Ďakujem, bude to možné a aj zmluva nie je problém, takže to najbližšie nanesiem na schôdzi. Som rád, že ste ma utvrdili v nápade.