Enie
07.02.08,18:31
Chcem sa opýtať ohľadom liečenia hradeného poisťovňou v plnom rozsahu teda kategória A.
Mám známu, ktorá bola operovaná v oktobri 2003 na nezhubný nádor na mieche. Po operácii ostala ochrnutá od pása dole a teraz je na inv. vozíku. Pre istotu v tom čase chodila aj na ožarovanie. V roku 2004 bola na liečení v Kováčovej - rehabilitačné centrum pohyb.ústr.
Má stanovenú diagnózu C 72. V roku 2008 by sa chcela opäť dostať do Kováčovej na liečebný pobyt, pretože stav dolných končatín je nezmenený (avšak stav na mieche je momentálne v relatívnom poriadku-bezo zmien po operácii). Je možné, aby takýto pobyt hradila plne poisťovňa, ak raz už na takomto bola?
Ked som sa tak trocha prehrabávala v zákone a novej novele, tak mi z toho vychádza, že z danej diagnózy je možno poslať "bezplatne" do 24 mesiacov.
Je možné udelenie nejakej výnimky zo strany poisťovne? Neviem či je to podstatné ale má Spoločnú ZP.

Ďakujem všetkým, ktorí prispejú
:):):)
BXLmiami
08.02.08,13:44
Toto je otázka na Spoločnú ZP.Jediná na to vie odpovedať.:)
Mackovka
08.02.08,14:00
Neviem odpovedať dosť odborne, ale tí čo boli so mnou na liečení na pohybové ústrojenstvo a boli po operácii mali nárok na jedno liečenie v krátkom čase po operácii a druhé liečenie následne na to. Takže nečakali 24 mesiacov. Inak vraj treba nájsť inú diagnózu, ak sa chce liečiť človek každý rok alebo absolovať dve liečenia v tom istom roku. Pekný víkend.
Enie
11.02.08,13:25
Ďakujem Vám veľmi pekne. Pekný dníček