Zuzana Boháčová
07.02.08,18:55
ahojte poraďáci
prosim Vas,uvažujem nad kupou ALFY
poradíte mi prosím,čo všetko si mám kúpiť
potrebujem účtovať DPH,faktúry, pokladňu,
daňové priznania a výkazy
aký balík mi odporúčate kúpiť?
neviete či ešte platí 30% zlava?
ďakujem moc:)
Zuziana
07.02.08,18:01
choď na www.kros.sk tam nájdeš všetko. Balík si naskladáš aký potrebuješ a v prípade potreby si môžeš dokúpiť alebo rozšíriť ďalší modul.
Kathryn
07.02.08,18:06
Do 24.2. môžeš získať zľavu až 35 %. 30 % máš automaticky a 5 % získaš vtedy, ak sa zúčastníš prezentácie programu.
Zuzana Boháčová
07.02.08,18:08
choď na www.kros.sk (http://www.kros.sk) tam nájdeš všetko. Balík si naskladáš aký potrebuješ a v prípade potreby si môžeš dokúpiť alebo rozšíriť ďalší modul.

no študujem to..
myslím že by mi zatiaľ mohol stačiť alfa profesionál.. veď ke´d budem mať viac firiem,možem si dokúpiť..
tie aktualizacie po roku,nie su moc drahe?
Zuzana Boháčová
07.02.08,18:09
ja mam zatial 3 male firmičky.. iba na toto daňove priznanie
zas kvoli tomu je mi drahe kupovať multiverziu..
da sa to urobiť aj tak,že keď si urobim uzavierku 1 firmy,uložim si ju do archivu a mam nove miesto na inu firmu?
Zuzana Boháčová
07.02.08,18:31
prosím vás,dá sa archivovať napr.na USB kľúč z 1 alfy a otvoriť to v inej alfe?
ja sa idem na alfe iba učiť,by som mohla zobrať moje údaje ku kamarátke do jej alfy ,kde to budeme kontrolovať
len ma zaujíma,či mi to otvorí´aj iná ALFA s iným lic.číslom:confused:
Manual
07.02.08,18:41
prosím vás,dá sa archivovať napr.na USB kľúč z 1 alfy a otvoriť to v inej alfe?
ja sa idem na alfe iba učiť,by som mohla zobrať moje údaje ku kamarátke do jej alfy ,kde to budeme kontrolovať
len ma zaujíma,či mi to otvorí´aj iná ALFA s iným lic.číslom:confused:
Ano dá !!!;)
Manual
07.02.08,18:49
Na USB zálohuješ dáta vytvorenej firmy, nie SW s lic. číslom.
Zuzana Boháčová
08.02.08,05:14
OK dik vam
prosim Vas,som v alfe uuuplne novačik
ako si môžem zistiť počas účtovania r.2007 koľko mám príjmy a koľko výdavky celkom?
a kde si môžem sledovať zostatok pokladnice,bude mi vždy ukazovať aktuálny zostatok /ako napr.v OMEGE?/
a priebežné položky kde sledujem?
ďakujem moc
Manual
08.02.08,05:23
OK dik vam
prosim Vas,som v alfe uuuplne novačik
ako si môžem zistiť počas účtovania r.2007 koľko mám príjmy a koľko výdavky celkom? stlač na hornej lište Prehľady - Príjmy a výdavky celkovo, je dobré ešte tam stlačiť obnov
a kde si môžem sledovať zostatok pokladnice,bude mi vždy ukazovať aktuálny zostatok /ako napr.v OMEGE?/ Na spodnej lište, je aktuálny stav pokladne
a priebežné položky kde... Ak si v okne kde účtuješ, tak v ľavo pod Evidencie máš ikonku trojuholníček = klikni a vyber čo potrebuješ sledovať
ďakujem moc
Odpoveď v texte
jajko50
08.02.08,05:25
OK dik vam
prosim Vas,som v alfe uuuplne novačik
ako si môžem zistiť počas účtovania r.2007 koľko mám príjmy a koľko výdavky celkom?
a kde si môžem sledovať zostatok pokladnice,bude mi vždy ukazovať aktuálny zostatok /ako napr.v OMEGE?/
a priebežné položky kde sledujem?
ďakujem moc

V položke prehľady sa ti zobrazí všetko čo potrebuješ k priebežným výsledkom.
Zostatok v pokladni a na účtoch máš dolu v PD.
Zuzana Boháčová
09.02.08,07:46
prosím Vás,čo účtujete cez "interný doklad" v Alfe?

náhodou pls nemáte niekto manuál v elektron.podobe pre ALFU?
ja ten manuál nemám:(

ďakujem
Zita5
09.02.08,07:59
prosím Vás,čo účtujete cez "interný doklad" v Alfe?

náhodou pls nemáte niekto manuál v elektron.podobe pre ALFU?
ja ten manuál nemám:(

ďakujem

Prikladám link na príručku ALFY ...ste si pozrieť príručku , tak je všetko popísané
http://www.kros.sk/11264

Účtujeme napríklad
http://www.porada.sk/t48297-uzavierkove-operacie-alfa.html?highlight=Uz%E1vierkov%E9+oper%
E1cie

Ešte doplním ID napríklad účtujeme :

zvýšenie príjmu - napr.dotácia , započítanie pohľadávok a záväzkov ,poskytnutý dar ,prijaté preddavky § 17 odst.12

zníženie príjmov - napr. prijatý preddavok , kedy k dodávke do konca zdaňovacieho obdobia neprišlo , ak bol zaúčtovaný ako príjem zahrňovaný do ZD, ak bol zaúčtovaný ako príjem NOZD tak sa cez ID o ňom neúčtuje

zvýšenie výdavkov - odpisy DM,zostatková cena DM,započítanie pohľadávok a záväzkov .....atď

zníženie výdavkov - storno výdavkov -stravné lístky ,nadspotreba PMH,storno odpisov DM ktorý sa využíva na súkromné účely, osobná spotreba materiálu,tovaru,dary

Snáď ma ešte niekto doplní .