Dada
16.03.05,05:46
Zamestnanec nás požiadal o vykonanie ročného zúčtovania dane. Na žiadosti uviedol, že mal príjmy len od jedného zamestnávateľa (t. j. od nás). My sme vykonali ročné zúčtovanie a zahrnuli ho do februárových výplat. Dnes prišiel zamestnanec s tým, že mu domov prišlo potvrdenie o príjme, že v roku 2004 ešte niekde pracoval na dohodu o VP. A teraz čo s tým, keď v žiadosti uviedol len nás a my už máme ročné zúčtovanie hotové? Vďaka.
brm
16.03.05,04:52
daj mu koňovi potvrdenie o ročnom zúčtovaní, to je tá druhá strana tlačiva...tam má všetko ...a nech je taký láskavý a podá si daňové sám...mne to teraz tak oznámilo asi 15 ľudí z jednej firmy...mám ja detstvo?
Dada
16.03.05,04:58
Na druhej strane tlačiva je len koľko mal preplatok. A môže mať vykonané ročné zúčtovanie a potom k tomu zabudnutému daňové priznanie?
Paula
16.03.05,05:10
Ja som u takého prípadu ročné zúčtovanie zrušila, urobila novú výpl.pásku a rozdiel cez pokladňu vyrovnala (vrátil 6 korún). Pri výplate za marec o 6 korún odvediem viac DÚ.
brm
16.03.05,05:44
Na druhej strane tlačiva je len koľko mal preplatok. A môže mať vykonané ročné zúčtovanie a potom k tomu zabudnutému daňové priznanie?
vzhľadom k tomu, že takýchto dobrákov je viac než dosť, tak vymysleli tú druhú stranu...a tuším aj v Á-čkovom DP to je adekvátne opatlané...ja len nechápem, prečo väčšina týchto dobrákov je zrovna v mojich firmách...
Dada
16.03.05,05:46
Len mi nie je jasné, ako použije tú druhú stranu, keď je tam len preplatok 3,- Sk a žiadná iná suma.
Ale ak mu to má stačiť, tak mu dám tú druhú stranu a nech si poradí.
Katarína STR
16.03.05,05:56
..............mne to teraz tak oznámilo asi 15 ľudí z jednej firmy...mám ja detstvo?

To nemá chybu :p
bea
16.03.05,06:05
Keď mu dáš potvrdenie o ročnom zúčtovaní aj s tou druhou stranou, tak mu to stačí. Podá si DP typ A.
vladan
16.03.05,06:05
...ja len nechápem, prečo väčšina týchto dobrákov je zrovna v mojich firmách...
karkulka, neboj aj ja mám takých dobrákov, čo si nepamätajú, že niekde pracovali ... a ešte lepšie mám aj takého experta (mimochodom ide mi veľkú čokoládu), ktorý mi hovorí: "ale ja som si myslel, že to bude len tak - načierno ... a oni mi poslali nejaké potvrdenie" ... to je čo??? :eek: ... ale ja som im prešla cez rozum - počkala som si do 10.3. a až potom som robila ročné zúčtovania, a možno som sa tak vyhla zbytočnému stresu (ktorého aj tak mám viac než dosť) ... :D
Dada
16.03.05,09:00
Ďakujem Vám, takže mám po starostiach. Potvrdenie mu dám a už sa musí zariadiť podľa toho.